Nejlepší sekačky na trávu pro rok 2020

Výběr sekačky není jednoduchou záležitostí, protože je potřeba zohlednit celou řadu individuální faktorů, které tento výběr ovlivňují. Výběr sekačky byste měli začínat u toho, k jakému účelu ji pořizujete. Každý majitel pozemku totiž potřebuje posekat jinou plochu a v jiném terénu. Roli hraje třeba také sklon pozemku. Je rovněž potřeba se zamyslet nad tím, jak často pozemek budete chtít sekat, zda se bude jednat o občasné sečení a postačí vám hobby zařízení, nebo budete chtít do sekačky investovat více peněz a koupit si profesionální stroj s mnoha vychytávkami.

TEST: Nejlepší benzinové sekačky 2020

Název a popis Hodnocení  
TOPSTIGA Combi 55 SVQ H STIGA Combi 55 SVQ H
To je maximum funkcí a minimum kompromisů.
 • Kvalitní zpracování
 • Dostatek výkonu
 • Rychlý pojezd
9,8
AL-KO Classic 5.16 VS-B Plus AL-KO Classic 5.16 VS-B Plus
 • Levnější než renomované značky
 • Dobře řešený pojezd
 • Bytelná konstrukce
9,2
VeGA 46 HWXV VeGA 46 HWXV
 • Poměr ceny a výkonu
 • Objem sběrného koše
 • Množství fukncí
8,8
zpět nahoru ↑

TEST: Nejlepší elektrické sekačky 2020

Název a popis Hodnocení  
TOPSTIGA Combi 44 E STIGA Combi 44 E
 • Výkon
 • Kvalitní mulčování
 • Výborná manipulace
9,4
Makita ELM4120 Makita ELM4120
 • Poměr cena/výkon
 • Tichý chod
 • Manipulace a skladnost
8,8
Fieldmann FZR 2021-E Fieldmann FZR 2021-E
 • Nízká cena
 • Obratnost
 • Výška sekání od 20 mm
8,0
zpět nahoru ↑

TEST: Nejlepší robotické sekačky 2020

Název a popis Hodnocení  
TOPHusqvarna Automower 430X Husqvarna Automower 430X
 • Pokročilé funkce
 • Na velký pozemek
 • Tichý chod
9,8
Husqvarna Automower 105 Husqvarna Automower 105
 • Cena / výkon
 • Provoz v dešti
 • Tichý chod
9,0
Riwall PRO RRM 800 Riwall PRO RRM 800
 • Skvělá cena
 • Senzory
 • Kvalita sekání
8,4
zpět nahoru ↑

Jak vybrat sekačku?

Ještě předtím, než přejdeme k samotnému výběru vhodného typu sekačky, je rozhodně důležité zamyslet se nad tím, jakým způsobem chcete sekačce dodávat energii. Od toho se totiž následně odvíjí další možnosti výběru vhodného typu sekačky. Zjednodušeně řečeno, například benzínová sekačka na trávu je samozřejmě schopna poskytnout daleko vyšší výkon než třeba sekačka akumulátorová, a tak je potřeba s tím počítat. Z hlediska pohonu tedy existují následující možnosti:

 • Benzínový
 • Elektrický
 • Akumulátorový
 • Ruční

Jak jsme již zmínili, s výběrem sekačky do značné míry souvisí plocha, kterou potřebujete posekat. Nejen co do plochy pozemku a terénu, ale v tomto případě také co do případné dostupnosti zdroje napájení. S různými variantami pohonů se pak pojí určitá specifika, která si nyní popíšeme.

zpět nahoru ↑

Druhy sekaček

Benzínová sekačka

Hlavní a největší výhoda u benzínových sekaček je bezesporu absolutní volnost při sekání. Potřebujete pouze pohonné hmoty, nejste omezováni kabelem a jeho délkou, ale nejste omezeni ani dobou provozu, protože pohonné hmoty můžete mít i na nedostupných místech v zásobě, kdykoliv doplnit a opět okamžitě pokračovat v práci. Benzínové sekačky jsou také zařízení, která nabízejí největší rozsah výkonů. Pokud budete potřebovat opravdu výkonnou sekačku a sekat velkou plochu pozemku, řekněme do 2 000 m2 (dále je již vhodný spíše zahradní traktor), pravděpodobně se budete dívat právě po benzínovém modelu.

Benzinová sekačka na trávu
Benzínová sekačka na trávu

Nevýhodou může být vyšší hmotnost. To ale umí řešit sekačka s pojezdem. Kvůli hmotnosti a často větším rozměrům je to také nižší obratnost. Za nevýhody vzhledem k okolí lze také označit vyšší hlučnost a nemůžeme samozřejmě zapomenout ani na to, že spalovací motor sekačky produkuje nějaké exhalace, které mohou být rovněž obtěžující.

Elektrická sekačka

Na rozdíl od sekaček benzínových, v případě elektrických sekaček jste pochopitelně omezeni přívodem elektrické energie. Je nutné počítat s tím, že budete za sebou tahat napájecí kabel, který tady potřebujete v dostatečné délce, abyste obsáhli celý pozemek. Musíte si dávat v tomto případě pozor také určité bezpečnostní riziko, kterým je možnost přeseknutí kabelu. Kabel je zkrátka potřeba mít neustále na očích a případně si jej rukou přidržovat, aby se nedostal tam, kde nechcete.

Elektrická sekačka na trávu
Elektrická sekačka na trávu

Velkou výhodou tohoto typu sekaček je ale samozřejmě nižší hmotnost a s tím související jednodušší manipulace. To, co vám tedy na volnosti ubírá napájecí kabel, to vám naopak vrací obratnost sekačky. Sekačky tohoto typu nemají problém ani se svažitými pozemky nebo členitějším terénem obecně.

Elektrickou sekačku lze doporučit do velikosti plochy 800 m2, poté je již vhodnější zvolit některý z benzínových modelů, které nabízejí obecně jak větší výkony, tak větší šířku záběru či velikost sběrného koše. Na menší zahrady okolo domku ve městech a na občasné sekání je však elektrická sekačka vhodnou volbou a není tak hlučná jako benzínová.

Přejít na test nejlepších elektrických sekaček.

Akumulátorová sekačka

Akumulátorové sekačky toho mají mnoho společného se sekačkami elektrickými. V obou případech je totiž pohonem elektromotor, který však v tomto případě získává energii z baterie. Zbaví vás však omezení klasické elektrické sekačky, jelikož samozřejmě v tomto případě nepotřebujete mít trvale připojen napájecí kabel.

Na druhou stranu akumulátorová sekačka přináší omezení jiné, a to je kapacita baterie. Tyto sekačky jsou obecně vhodné do velikosti pozemku 400 m², ale hodně to záleží na konkrétním modelu, jakou kapacitu baterie nabídne. Jak je to u konkrétních modelů, na to vám odpoví třeba naše recenze. Nevýhodou tohoto typu sekaček je také vyšší pořizovací cena V rámci konkrétní kategorie, kde vybíráte než v případně klasických elektrických sekaček. Akumulátor má také omezenou životnost a nový akumulátor pochopitelně něco stojí.

Ruční sekačka

Zvláštní kategorií sekaček na trávu jsou přístroje, které mají absenci jakéhokoliv pohonu vyvíjeného nezávislou pohonnou jednotkou, ať už se jedná o motor spalovací nebo elektromotor. Takové sekačky se zpravidla používají pro dodatečné úpravy trávníku, jsou to zařízení, která mají lehkou konstrukci, ale zároveň vyžadují pro svůj provoz lidskou sílu. Typicky se jedná o sekačky vřetenové na anglické trávníky.

Typy sekaček

Již jsme si řekli o výhodách a nevýhodách jednotlivých variant pohonů sekaček na trávu. Nyní je potřeba se podívat na jednotlivé konstrukční typy sekaček, které můžete zvolit. V zásadě si tedy můžeme sekačky na trávu rozdělit na:

 • Rotační
 • Bubnové
 • Vřetenové
 • Lištové
 • Strunové

Každý z těchto typů se hodí pro různé činnosti a terény a některé typy mají benzínové i elektrické (příp. akumulátorové) provedení. Pojďme se nyní podívat na základní charakteristiku těchto jednotlivých typů sekaček.

Rotační sekačka

Rotační sekačku asi není potřeba nikomu příliš představovat. Je to úplně nejběžnější typ sekačky na trávu, kterou má doma pravděpodobně každý, kdo má aspoň kousek pozemku s travnatou plochou. Rotační sekačka na trávu využívá pro úpravu trávníku horizontálně uloženého nože, který je poháněn motorem. Sekačka je opatřena 4 koly a rukojetí, což umožňuje pohodlný pojezd po trávníku.

U těchto sekaček je zpravidla možné nastavit také výšku sečení trávy, a to nejčastěji pomocí úpravy usazení koleček. Jedná se o sekačky, které slouží k úpravě souvislých travnatých ploch, takže jsou vybaveny standardně sběrným košem. Rotační sekačka je typ, který lze koupit ve variantách jak s benzínovým pohonem pro náročnější práci, tak s pohonem elektrickým pro menší pozemky.

Bubnová sekačka

V případě bubnové sekačky je nástrojem určeným k úpravě trávníku speciální buben, který je uložen v přední části sekačky. Buben se otáčí kolem své osy a je opatřen noži, které zajišťují požadovanou úpravu trávníku.

Bubnová sekačka má kola umístěna v zadní části, protože vpředu se nachází samotný buben pro sečení trávy. Také je tato konstrukce výhodná z důvodů samotného účelu tohoto typu sekačky, která se využívá hlavně pro sečení vzrostlé trávy a rovněž z tohoto důvodu nejsou tyto typy vybaveny sběrným košem, zato mají větší terénní kola. Tyto modely jsou především v benzínových variantách.

Vřetenová sekačka

Vřetenové sekačky jsou speciální zařízení, která jsou určena pro ty z vás, kdo si dávají záležet na výsledné vzhledu trávníku. Pokud jsi doma pěstujete anglický trávník, právě tato zahradní sekačka je vhodnou volbou. Při vlastním procesu sekání je využíváno několik ostrých úhlových nožů, které mají vynikající výsledky z hlediska úhlednosti sečení, protože netřepí stébla trávy. Díky tomu může trávník vypadat opravdu dobře.

Zároveň se jedná o sekačku, která je určena pro právníky, které se nesekají tak často. Proto i samotné provedení těchto sekaček je předurčuje pro využití na menším pozemku. Z hlediska konstrukce zde najdeme rukojeť a kolečka vzadu. Sběrný koš je volitelný, dle daného modelu. Tyto sekačky lze pořídit ve variantách benzínových, elektrických i ručních.

Lištová sekačka

Tento typ sekačky se používá pro sečení trávy na větších rovných plochách. Samotný mechanizmus je založen na dlouhé liště s pevnými a pohyblivými čepelemi, zajišťující vlastní sečení trávy. Lištové sekačky se velmi dobře uplatní při sečení vysoké trávy, například na louce, v ovocném sadu apod.

Opět je konstrukce podobná předchozím dvěma typům, kdy zde máme pohodlné rukojeti, kolečka v zadní části a vpředu je samotný žací mechanizmus. S ohledem na terén, kde se tyto sekačky zpravidla využívají, bývají vybaveny velkými terénními koly. Na trhu najdete modely benzínové a často také akumulátorové.

Strunová sekačka

Říká se jí „strunovka“ a zná ji asi každý zahrádkář, který občas potřebuje upravit různá zákoutí a plochy v těžko přístupných místech. Jak už název napovídá, strunové sekačky sečou pomocí struny a principem jsou velmi podobné křovinořezům. Na rozdíl od nich jsou však určeny spíše pro běžné travnaté porosty, kde si poradí případně i se silnějšími stébly, avšak nikoliv už vysloveně pro řezání silných křovisek. Struna podléhá opotřebení, a tak se postupně při sekání odvíjí. Po čase je potřeba její výměna.

Strunová sekačka je pomocník na zahradu konstrukčně uzpůsobený pro pohodlné ovládání v ruce. Lze vybírat z modelů nejrůznějších velikostí od těch nejmenších, se kterými v jedné ruce upravíte trávník třeba okolo plotu nebo soklu domu, až po větší modely, s pohodlnými madly, se kterými lze bojovat se vzrostlejší trávou na větší ploše. Zakoupit je můžete nejčastěji ve variantách elektrických a akumulátorových.

Robotická sekačka

Poslední typ sekaček, které můžete najít na trhu, představuji sekačky robotické. Mechanismus sekání je obdobný rotačním sekačkám, avšak na rozdíl od nich dokáží posekat trávník samy. Dokáží se totiž samy řídit, obdobně jako robotický vysavač.

Každému, kdo potřebuje sekat pravidelně větší plochy to bude znít jako rajská hudba, ale je potřeba upozornit na to, že tyto robotické sekačky jsou určeny spíše pro častější úpravu trávníku, aby nebyl příliš vzrostlý a sekačka na něm šla ještě použít. Zároveň také pro menší rovné plochy, kde nejsou zásadnější terénní překážky. Jedná se o velmi specifický typ sekačky na trávu se specifickým použitím. Záleží, zda pro ni dokážete najít uplatnění právě u sebe.

Přejít na test nejlepších robotických sekaček.

zpět nahoru ↑

Jaké parametry zohlednit výběru sekačky na trávu?

Když už jsme si prošli možné pohonné systémy a jednotlivé typy sekaček, je načase přistoupit k výběru podle vlastností, které obecně sekačky nabízejí. Podíváme se na to, jak vybrat sekačku podle klíčových parametrů a co je tedy při výběru sekaček nejdůležitější zohlednit.

Výsledkem dobrého výběru vždy musí být volba typu sekačky a modelu, odpovídající jeho určení. Jedině tak si můžete být jisti, že vám bude zvolený stroj sloužit k vaší plné spokojenosti. Na co tedy určitě nezapomenout? Čtěte dále.

Funkce a výbava

Protože sekačky na trávu se nabízejí v různých cenových kategoriích, samozřejmě jsou mezi přístroji velké rozdíly. Ty nemusejí spočívat pouze ve výkonu, ale také zpravidla ve funkcích a výbavě, kterou konkrétní modely disponují. Nyní si řekneme, jaké nadstandardní funkce můžete dnes u moderních sekaček dostat. Snadno si tak uděláte obrázek, zda je využijete nebo nikoliv. Je to zejména:

 • Pohon s pojezdem
 • Mulčování
 • Boční výhoz
 • Nastavení výšky sekání pákou
 • Elektrický start

Pohon s pojezdem

Pojezd je funkce, která je charakteristická zejména pro větší benzínové sekačky. Zajistí, že s těžkým zařízením budete mít snadnější manipulaci a tolik se při sekání trávy neunavíte. Zvolit si pojezd je rozhodně záležitostí komfortu. Některé sekačky nabízejí také možnost variabilně upravovat rychlost pojezdu, která bývá v rozmezí 3 až 5 km/h.

Tento parametr byste tedy měli jednoznačně zvážit v případě, pokud kupujete větší a těžší sekačku a pokud plánujete sekat velké travnaté plochy. U větších strojů tuto funkci rozhodně ocení také ženy, protože sekačka s pojezdem jezdí v podstatě sama. Pojezd lze nastavit dopředu nebo dozadu, podle směru, ve kterém se chcete se sekačkou pohybovat.

Mulčování

Patříte mezi zahrádkáře, kteří chtějí mít dobře vyživovaný trávník? Určitě vás zaujme funkce mulčování. Sekačka vybavena touto funkcí dokáže rozemlít trávu na velmi malé kousky, které následně rozhodí zpět na trávník. V podstatě tak vzniká přirozené hnojivo, které dokáže trávníku dodat potřebné živiny.

Boční výhoz

Většina běžných rotačních zahradních sekaček sbírá trávu do sběrného koše, ale ne vždy to musí být žádoucí. Koš je totiž potřeba vysypávat a v případě velkých ploch můžete chtít sekat trávu bez sběrného koše. V takovém případě se hodí boční výhoz, kdy je sekačka schopna trávu vyhazovat bokem na zem, nikoliv do koše.

Nastavení výšky sekání pákou

Standardní nastavení výšky sekání je u prakticky všech základních modelů sekaček řešeno přestavením výšky koleček. To je však velice nepohodlné, protože musíte individuálně řešit každé kolečko. Pokročilejší sekačky proto umí nastavit výšku sekání prostřednictvím speciální páky. Je to jednoduché a rychlé.

Elektrický start

Elektrickou sekačku běžně startujeme tlačítkem. V případě benzínových sekaček to však nemusí platit vždy a je potřeba tahat za startovací šňůru. To není úplně komfortní, avšak některé modely jsou schopny nabídnout také funkci elektrického startování, která nabídne stejný komfort jako při zapínání elektrické sekačky.

Kolečka

Kolečka jsou u sekaček rozhodně důležitá. Jednak se na nich často nastavuje výška sekání, ale také jsou důležitá pro snadný průjezd terénem. Proto obecně platí, že jsou lepší kolečka větší. U koleček jsou rozdíly dále zejména v jejich uložení, kdy máme:

 • Kolečka s plastovým pouzdrem
 • Kolečka s kuličkovým ložiskem

Především pokud budete potřebovat projíždět v náročnějším terénu, je vhodnější zvolit modely s bytelnějšími kolečky s kuličkovým ložiskem. Levnější jednodušší modely sekaček s kolečky s plastovými pouzdry budou v terénu rychle podléhat opotřebení.

Kolečka by vždy měla počítat také s hmotností sekačky, proto levná plastová kolečka často nevadí u lehkého jednoduchého modelu elektrické sekačky, ale na těžké benzínové sekačce rozhodně nejsou ideální volbou.

Materiál a konstrukce

Již z předchozího popisu koleček je patrné, že u sekaček záleží na vhodném materiálu konkrétních dílů. Plasty se snaží zpravidla výrobce ušetřit na dílech, což však u některých kritických součástek nemusí být nejlepší řešení. Materiály použité na sekačkách jsou tedy obvykle:

 • ABS plast
 • Kov
 • Slitiny hliníku

Plastových dílů se v nejhojnější míře využívá u elektrických sekaček, které jsou ale díky tomu lehké a zároveň levné. Benzínové sekačky jsou těžší, a proto zde výrobci ve větší míře sázejí na kovové prvky šasi. Dražší modely nabízejí například také slitiny hliníku, kde lze docílit pevného a zároveň dostatečně lehkého řešení.

Použitý materiál do značné míry ovlivňuje životnost sekačky, proto jej při výběru rozhodně nepodceňujte. Zejména těžší sekačky musejí mít dostatečně dimenzovány jednotlivé díly, aby nedocházelo k nadměrnému opotřebení a zkrácení životnosti výrobku.

Šířka záběru

Parametr šířky záběru by vás měl velmi zajímat v případě, pokud potřebujete posekat větší travnaté plochy. Zjednodušeně řečeno, čím širší má sekačka záběr, tím méně se s ní nachodíte. A to je především u velkých pozemků rozhodně znát. Na druhou stranu větší sekačky jsou zase zpravidla těžší, což snižuje manévrovatelnost.

Pokud tedy máte menší pozemek, zbytečně se netlačte do sekačky s velkou šířkou záběru. Malá zahradní sekačka totiž zase dokáže být velmi praktická, a to třeba v místech, kde potřebujete posekat trávu mezi stromky a s větší sekačkou byste se tam vůbec nedostali. Větší tedy neznamená nutně lepší, záleží vždy na účelu použití. Můžeme se podívat na doporučenou šířku záběru podle plochy, kterou potřebujete posekat:

 • Travnatá plocha do 200 m2 – záběr od 30 cm
 • Travnatá plocha do 500 m2 – záběr od 40 cm
 • Travnatá plocha do 800 m2 – záběr od 45 cm
 • Travnatá plocha do 1000 m2 a více – záběr od 50 cm a více

Pokud jde o výše uvedené šíře záběru, hovoříme nejčastěji o klasických sekačkách rotačních. Samozřejmě například strunové sekačky, mají obvykle menší šířku záběru, protože jsou určeny spíše pro finalizaci trávníku, nikoliv pro sekání souvislých velkých ploch.

Objem sběrného koše

Velikost sběrného koše, do značné míry souvisí s velikostí konkrétního modelu sekačky. Větší modely samozřejmě nabízejí větší sběrné koše, které klidně mohou být i přes 70 litrů. U menších sekaček zase jsou koše podstatně menšího objemu, ale také se předpokládá, že s menší sekačkou nebudete sekat tak velké plochy. Náš test vám odhalí objemy u jednotlivých modelů. Zajímat vás může také materiál sběrného koše, který může být buď:

 • Textilní – lépe nasává díky lepšímu proudění vzduchu
 • Plastový – lépe se udržuje díky hladkému plastovému povrchu

Výkon

Již jsme si rozdělili výše sekačky podle typu pohonu na benzínové a elektrické. Je to základní rozdělení sekaček, kdy v těchto kategoriích můžete pořídit nejrůznější stroje. Důležité však je, že tyto kategorie se také zpravidla liší rozsahem nabízených výkonů. Benzínové modely jdou obvykle do vyšších výkonů než jejich elektrické varianty, kdy platí:

 • Benzínové modely – rozsah výkonu od 1 500 do 6 500 W
 • Elektrické modely – rozsah výkonu od 1 000 do 2 500 W

Zpravidla je výkon sekačky také přímo úměrný její velikosti. Větší modely mají širší záběr, a tedy využijí většího výkonu, aby žací zařízení bylo schopno trávu odpovídajícím způsobem posekat.

Objem nádrže / délka kabelu

V tomto případě je asi zřejmé, že záleží na tom, pro jaký pohon je sekačka konstruována. U benzínových sekaček vás bude zajímat velikost nádrže na benzín, což se může zdát jako malý detail, ale je poměrně důležitý. Pokud potřebujete posekat větší plochu trávy, jsou samozřejmě vhodnější sekačky s větší nádrží, abyste nemuseli benzín neustále dolívat. Na druhou stranu větší nádrž zase znamená těžší stroj.

Pokud jde o délku kabelu, tak je to opět důležitý parametr pro elektrické sekačky. Na druhou stranu, v praxi většina lidí řeší tuto situaci prodlužovacím kabelem. Málokdy totiž budete mít u elektrické sekačky tak dlouhý kabel, abyste s ním dosáhli do každého koutu zahrady, takže využití prodlužovacího kabelu je obvykle nezbytnost. Pochopitelně je potřeba počítat s určitým nepohodlím, které toto řešení přináší.

zpět nahoru ↑

Výběr sekačky a údržba trávníku dle velikosti a charakteru pozemku

Máte-li opravdu velký pozemek, který navíc potřebujete pravidelně sekat, je rozhodně vhodné zvolit klasickou benzínovou rotační sekačku a ideálně rovněž s pojezdem. U menších členitějších pozemků oceníte lepší manévrovatelnost menších a lehčích sekaček a můžete vybírat mezi elektrickými modely.

Pro menší zahrady nebo oblasti, kde nechcete přijít rušit sousedy, je vhodné zvolit rovněž akumulátorové sekačky, které sice mají nižší výkon, ale na druhou stranu jsou tiché a neobtěžují okolí a vás zase neobtěžuje přívodní kabel, jako je tomu u sekačky elektrické. Naše recenze vám doporučí některé ze zajímavých modelů. Menší a hůře přístupné plochy zase snadno posekáte sekačkou strunovou.

Zajímá-li vás zejména kvalita údržby vašeho trávníku, v tom případě jsou velmi vhodné ruční vřetenové sekačky, které jsou ideální pro trávníky anglického střihu.

Pokud naopak potřebujete posekat vzrostlejší trávu, třeba na louce, jsou ideální bubnové nebo lištové sekačky v benzínovém provedení, které si díky výkonu poradí i s hustějšími porosty. Vzrostlejší hustou trávu v omezené míře zvládnout také benzínové sekačky rotační, které na to mají výkon, ale omezením pro vzrostlejší trávu je už spíše jejich konstrukce.

Výběr sekačky do svažitého terénu

Specifická jsou z hlediska výběru sekačky těžko přístupná místa. Mezi taková místa můžeme často označit také pozemky s větším sklonem. Jak vybrat sekačku do takového terénu? Potřebujete-li sekat ve svahu, může být často jediným řešením křovinořez. Na druhou stranu si tady dobře vedou ale také elektrické sekačky, kterým sklon nikterak nevadí.

Problémem může být vyšší sklon u sekaček benzínových, protože sklon vadí benzínovému motoru s ohledem na přelévání paliva v nádrži. U benzínových sekaček už ve velkém svahu či kopci můžete narazit i na limity v manipulaci s ohledem na obecně vyšší váhu samotné sekačky.

zpět nahoru ↑

Cenové relace a výrobci

Z pohledu ceny konkrétních sekaček je to především o tom, v jaké kategorii sekačku vybíráte. Ceny se liší podle funkcí, jako třeba schopnost mulčování a další, ale často také podle toho, od jak zvučného výrobce si sekačku kupujete. Rozlišíme si nyní sekačky dle ceny:

 • Do 10 000 Kč
 • Do 20 000 Kč
 • Do 30 000 Kč
 • Nad 30 000 Kč

Do 10 000 Kč

Nejvyhledávanější kategorií jsou samozřejmě sekačky do 10 000 Kč. Patří zde jak ty nejlevnější modely s naprosto základními funkcemi, tak rovněž už ale modely blížící se k horní hranici uvedené částky, které jsou vám schopny nabídnout některé pokročilejší funkce. Zpravidla najdete v této cenové kategorii menší modely rotačních sekaček s menším objemem koše a také menší šířkou záběru či výkonem. V této cenové kategorii se také nachází běžně menší sekačky akumulátorové, strunové nebo vřetenové.

Do 20 000 Kč

Chcete-li pořídit kvalitnější benzínový model rotační sekačky s větší šířkou záběru, je vám to schopna nabídnout cenová relace je do 20 000 Kč. V této kategorii je dobré pouvažovat už také o sekačce s pojezdem. Náš test vám odhalí, které jsou nejlepší modely na trhu. Tyto sekačky rovněž disponují vyšším výkonem.

Do 30 000 Kč

Cenová kategorie do 30 000 Kč už vám umožňuje zakoupit skutečně vybavený model rotační sekačky s vyšším výkonem, objemem koše i šířkou záběru. V této ceně už pořídíte také dobrou bubnovou nebo lištovou sekačku a nacházejí se zde rovněž specifické robotické modely.

Nad 30 000 Kč

Netoužíte po kompromisech? Přesně to vás čeká v cenové kategorii 30 000 Kč a výše, kde se bavíme prakticky o profesionálních strojích. Samozřejmostí jsou modely s vysokým výkonem a kapacitou koše i širokým záběrem a variabilním pojezdem, určené pro nasazení na velkých travnatých plochách.

Nejznámější výrobci

Stejně jako u jiných produktů se zahradní technikou existuje na trhu celá řada výrobců. Od těch známějších značek, nabízejících zařízení zpravidla vyšší cenové kategorie, až po ty méně zvučné značky, které však jsou schopny na druhou stranu nabídnout zajímavý poměr ceny a výkonu. Výběr některého z modelů konkrétního výrobce se pak odvíjí od toho, kolik jste ochotni do zařízení investovat.

Hecht

Oblíbený výrobce zahradní techniky. Nabízí solidně zpracované produkty, které začínají v rozumných cenových relacích. Poměr cena a výkon je zde obvykle na velmi dobré úrovni.

AL-KO

Další z řady výrobců, kteří se zaměřují především na hobby použití. Jejich produkty najdete často v hobbymarketech a nabízejí zajímavý poměr ceny a kvality.

Gardena

Zavedená německá značka zahradní techniky, která nabízí zahradní sekačky a další zahradní náčiní v širokém cenovém rozpětí. Očekávat lze vysokou kvalitu za odpovídající cenu.

Fieldmann

Česká značka zahradního nářadí, ačkoliv dle názvu to tak nemusí vypadat. Výrobky spadají zejména do hobby segmentu a v sortimentu najdete kvalitní náčiní v rozumných cenových relacích.

Bosch

Dobře známá německá firma vyrábějící širokou škálu produktů nejen zahradní techniky, ale třeba také vybavení pro dílnu. Tradičně vyšší cenová kategorie a odpovídající německá kvalita.

VeGA

Zaměřuje se na hobby až poloprofesionální použití. Příznivá cena je tedy samozřejmostí, stejně jako kvalita odpovídající konkrétní kategorii vámi zvoleného modelu.

Stiga

Švédský výrobce zahradní techniky s dlouholetou historií, který má široký sortiment pokrývající rozličné potřeby zákazníků. Kvalitu garantuje dlouholetá historie výroby již od roku 1934.

Budeme rádi, když se podělíte o své zkušenosti.

Leave a reply

Všeuměl.cz
Logo