Sportovní hodinky nebo také sporttester. Zařízení, které tvoří přesnější alternativu k fitness náramkům a chytrým hodinkám. Jak vybrat ideální model právě pro vás, s tím vám pomůže náš test a nákupní rádce.
TEST: Nejlepší sportovní hodinky/sporttestery
Recenze sportovních hodinek
Recenze Garmin Fenix6X PRO
Sportovní hodinky Garmin Fenix6X PRO jsou všestranným pomocníkem s GPS a top model od Garminu, přičemž doslova hýří sportovními funkcemi. Díky svému nenápadnému designu je můžete používat i při běžném nošení. Velký barevný displej 1,4“ vám umožní využívat třeba topografické mapy. Jedná se o jeden z dražších značkových modelů od populárního výrobce. Kromě klasických sportovních funkcí nabídne rovněž notifikace že smartphonu nebo možnost využívat aplikací třetích stran či dokonce s hodinkami platit.
Jedná se o model, který vyhoví pro každý sport, protože má integrované profily pro mnoho desítek sportů, ať už se jedná o cyklistiku, plavání, golf či lyžování. O svém tréninku získáte detailní informace. Samozřejmostí je monitorování srdečního tepu. Voděodolnost je až do 10 ATM, takže je možno používat zařízení při plavání či šnorchlování. Hodně se nám líbil displej, který je velmi dobře čitelný na slunci. Excelentní je také vydrž, kdy se dostanete až na 80 dní v úsporném režimu, přičemž při aktivním používání GPS je to pak až 60 hodin.
- Všestranný TOP model
- Dlouhá výdrž
- Bonusem je řada funkcí chytrých hodinek
- Cena
Recenze Garmin Fenix 6 Glass
Sportovní hodinky Garmin Fenix 6 Glass jsou klasickým zástupcem sportovních hodinek od této dobře známé značky. Nesmí jim samozřejmě chybět GPS a množství sportovních funkcí, které můžete procházet na 1,3“ displeji, což je posun oproti předchůdci v podobě Fenix5 Plus. Luneta hodinek je ve stříbrně šedém provedené a je vyrobena z ušlechtilé oceli. Sice jsou sportovní, ale díky materiálům a designu je dokážete nosit také ve společnosti. V různém režimu mají hodinky různou výdrž, kdy zvládnou až 48 hodin v úsporném módu. Plně využívat GPS vydrží baterka 36 hodin.
Z hlediska funkcí zde najdete takové vychytávky jako interní teploměr, propojení na externí teploměr, kompas, výškoměr a další, což je skvělé řešení nejen na klasické sportovní aktivity, ale třeba také na turistiku. Hodinky určitě dokáží využít také plavci, vodotěsné jsou do 100 metrů. Tyto hodinky by určitě měli zvážit také zastánci ovládání tlačítky, protože zde nenajdete dotykový displej.
- Spousta funkcí pro sport i turistiku
- Dlouhá výdrž
- Hodnotný vzhled
- Horší čitelnost displeje
Recenze Garmin Forerunner 935
Multisportovní hodinky Garmin Forerunner 935 jsou určeny pro celou řadu sportovních aktivit. Mají vysokou odolnost a využijete je skvěle při běhu, jízdě na kole, lyžování, na golfu, při plavání nebo třeba i pro triatlon a fitness aktivity. Je toho ale ještě mnohem více. Hodinky dokonce dokáží otestovat vaší únavu, přičemž vám doporučí dobu regenerace. Odolnost proti vodě je do 1 metru. Nevypadají tak exkluzivně jako některé dražší modely od Garminu, ale pokud vás zajímají výhradně sportovní funkce, ničemu to nevadí. Díky plastovému tělu jsou zase lehčí.
Opravdu hodně se nám v rámci naší recenze líbil displej, který je skutečně velmi dobře čitelný, čemuž přispívají také tučné fonty písma. Displej není dotykový, akorát škoda pomalejších reakcí prostředí. Ve vámi sledovaných funkcích můžete také zvětšit údaje dle potřeby. Zobrazované údaje samozřejmě lze nastavit přesně podle vašich představ. Díky schopnosti vyhodnocovat naměřené záznamy, se můžete snadno motivovat k dalším výkonům. Vydrž těchto hodinek je až dva týdny, přičemž pokud budete využívat aktivně GPS, zvládnou běžet celých 24 hodin.
- Poměr ceny a výkonu
- Multisport využití
- Hmotnost
- Pomalejší odezva
Recenze Polar Vantage V HR
Sportovní hodinky Polar Vantage V HR patří mezi sporttestery, které mají integrovanou GPS a zvládají celou řadu sportovních aktivit, včetně například také triatlonu. Výrobce je označuje jako model, který je vhodný pro profesionální sportovce a intenzivní trénink. Zařízení je vybaveno pokročilými snímači, které zajišťují vysokou přesnost měření. Například snímání tepu je řešeno kombinací fúzní technologie a optického měření. Tepová frekvence je díky tomu sledována opravdu přesně, a to i při náročných podmínkách při intenzivní fyzické aktivitě.
Hodinky jsou samozřejmě vodotěsné, přičemž z hlediska funkcí vás rozhodně zaujme možnost měření běžeckého výkonu. To je velmi důležité třeba při provádění intervalového tréninku, abyste dosáhli optimálního úsilí při běhu. Vypočítat si můžete také svalovou zátěž, abyste poznali, jak jsou zatěžovány vaše svaly, klouby a kostra. Hodinkám nechybí žádná důležitá konektivita, jedná se o sporttester, který bez problému připojíte prostřednictvím bluetooth. Displej je velmi dobře čitelný, nicméně dokázali bychom si představit intenzivnější podsvícení, které by zlepšilo čitelnost zejména v horších světelných podmínkách.
- Přesné měření tepu
- Multisportovní využití
- Snadná synchronizace s PC
- Slabší podsvícení
Recenze Polar Vantage M
Sportovní hodinky Polar Vantage M patří mezi sporttestery, které se soustředí výhradně na účel svého použití. Patří do nižší střední cenové kategorie, takže je to pochopitelné. Rozsah sportovních funkcí zde výrobce upřednostnil před prémiovým designem, který zde nehledejte. Díky plastovému provedení se vám však sporttester odmění nízkou hmotností a na ruce o něm nebudete prakticky vědět. Hodinky disponují funkcí velmi přesného měření tepu, a to i při intenzivní fyzické aktivitě.
Přes svou nižší cenu nabídnout také GPS. Jejich použití je velice univerzální a zvládnou se přizpůsobit až neuvěřitelným 130 různým sportům. Zvládnou detekovat například plavecký styl, změří vámi uplavanou vzdálenost nebo rychlost. Můžete si nechat změřit kolik spálíte při tréninku kalorií. Hodinky vás dokáží průběžně monitorovat, můžete si díky nim snadno stanovit osobní fitness cíle a dokonce se dozvíte, jak je na tom váš spánek. Náš test ukázal, že také monitorování spánku vám je schopno zlepšit regeneraci a příště tak lze podávat lepší sportovní výkony.
- Cena
- Multisport funkce
- GPS a přesné měření tepu
- Levnější vzhled
Recenze Suunto Core
Sporttester Suunto Core patří mezi levnější sportovní hodinky, které i přes svou nižší cenu dokáží být velmi dobrým pomocníkem při sportovních i adrenalinových outdoorových aktivitách. Nabídne vám například funkce, které hodně využijete při toulkách přírodou, jako je třeba barometr, jež vás dokáže upozornit na bouřku, velmi dobře fungující výškoměr nebo kompas. Díky výškoměru si můžete zpětně i prohlédnout průběh vaší cesty. Displej má slabší podsvícení a také se můžete setkat s horší čitelností na slunci. Pokud ale máte dobrý zrak, nejedná se o nic zásadního.
Z výše uvedeného vyplývá, že jde především o outdoorové hodinky, ale nabídnou také celou řadou funkcí, které využijete při různých sportovních aktivitách. Počítejte s tím, že jim chybí měření tepu, což je ale otázka osobních preferencí, někomu může pro vnitřní klid naopak vyhovovat, že v tomto ohledu není neustále pod kontrolou. V rámci naší recenze jsme si při používání uvědomili, že tyto hodinky nemusí být pouze pro méně náročné sportovce, ale také pro ty z vás, kdo se rádi jen tak toulají přírodou a nebo třeba rybaří. Po kalibraci dokáží opravdu velmi přesně předpovědět bouřku.
- Mnoho funkcí a variabilita
- Minimální odchylka měření
- Cena
- Slabší čitelnost displeje
Nejprodávanější sportovní hodinky 2025
Sportovní hodinky jsou zařízení, které můžete znát také pod pojmem sporttester. Na úvod je potřeba říci, že toto zařízení si lidé často pletou s chytrými hodinkami nebo fitness náramky. Přitom se jedná o zařízení pro jinou kategorii uživatelů. Sporttestery totiž mají úzké zaměření přímo na monitorování výhradně sportovních funkcí. Jsou určeny v podstatě pro poloprofesionální až profesionální sportovce.
Naproti tomu chytré hodinky nebo fitness náramky, jsou určeny spíše pro běžné uživatele, kteří se chtějí nechat takovým zařízením hravou formou motivovat a dosáhnout svých fitness cílů. Kromě toho zejména pro chytré hodinky je často hlavní zaměření být prodlouženou rukou smartphonu.
Na co se zaměřit před výběrem sportovních hodinek
Pokud se rozhodnete zvolit si sportovní hodinky, na které je zaměřen tento náš test, je vhodné při volbě toho správného modelu zvažovat určité parametry, které si ještě dále v textu podrobněji rozebereme. Při výběru postupujte zhruba takto:
- Účel použití – rozmyslete si, za jakým účelem si chcete sportovní hodinky pořídit a proč je upřednostníte např. před zmiňovanými chytrými hodinkami nebo fitness náramkem.
- Jaké funkce a senzory jsou pro vás důležité – podle typu sportovní aktivity, kterou provozujete, se zaměřujte také na nabízené senzory konkrétního modelu. Ať už se jedná o GPS, tachometr, sledování tepové frekvence a další.
- Materiály a odolnost – při sportu je důležitá zejména praktická stránka věci, takže se dívejte na odolnost sportovních hodinek, nejen z pohledu použitého materiálu, ale také deklarovaného stupně krytí. Pokud vám záleží na vzhledu, také tady máte na výběr mezi prémiovými a obyčejnějšími materiály a designy.
- Kvalita a typ displeje – dobrý displej vám zajistí dobrou čitelnost třeba na slunci, ale roli hraje také jeho energetická úspornost. Ovládat se může tlačítky nebo dotykem.
- Výdrž baterie – klíčová vlastnost zejména při outdoorových aktivitách, kde jste delší dobu bez energie. Uvědomte si, že některé senzory, jako třeba GPS, spotřebovávají baterii rychleji. Snažte se zvolit model, který vás při vašem typickém použití nebude výdrží omezovat.
- Cena – v textu dále se zaměříme samozřejmě také na cenovou hladinu, která úzce souvisí s nabízenými funkcemi sportovních hodinek. Také náš test obsahuje modely z různých cenových kategorií, aby si vybral každý.
Rozdíly mezi chytrými pomocníky na sport a fitness
Abyste si vůbec dokázali odpovědět hned na první otázku, zda skutečně potřebujete sportovní hodinky, nebo vám spíše budou bližší chytré hodinky nebo fitness náramek, pojďme se ještě na tyto kategorie produktů podívat trochu podrobněji a přesně definovat, jaké jsou mezi nimi rozdíly.
Sportovní hodinky / sporttestery
Pokud to myslíte se sportem opravdu vážně a je pro vás absolutní prioritou přesnost měření sportovních aktivit, jsou právě sportovní hodinky či sporttestery tím zařízením, které by vás mělo zajímat. Právě měření sportovních aktivit je tou stěžejní funkcí sportovních hodinek. Vy tak můžete s maximální přesností vyladit svůj trénink. Dražší modely ale nabízejí i některé funkce chytrých hodinek (viz dále).
Sportovní hodinky či sporttestery se obvykle vyznačují také dobrou vydrží baterie, protože neobsahují zbytečné funkce navíc, ale soustředí se cíleně na sledování sportovních aktivit. Počítejte s tím, že sportovní hodinky jsou více účelné, než vyloženě designové, často mají robustní konstrukci, která je také velmi odolná proti povětrnostním vlivům, potu a podobně.
Robustní konstrukce a delší výdrž je také velmi vhodná pro ty z vás, kdo se rádi vydávají na dlouhé výlety do hor, čí holdují různým outdoorovým aktivitám a adrenalinovým sportům. Sportovní hodinky mnohem méně zasahují do kategorie módních doplňků, ale i přesto si můžeme sportovní hodinky rozdělit na:
- Dámské sportovní hodinky
- Pánské sportovní hodinky
- Dětské sportovní hodinky
Tyto kategorie se pak od sebe samozřejmě mohou lišit, a to nejčastěji designem, velikostí řemínků podle velikosti typické pánské nebo dámské či dětské ruky, a také třeba volbou barev. Záleží pouze na vás, zda je pro vás důležitá i tato stránka věci, nebo pro vás hrají zásadní roli především nabízené sportovní funkce. Mnoho hodinek je však unisex, tedy jsou pánské i dámské.
Chytré hodinky
Na rozdíl od sportovních hodinek či sporttesterů, jsou chytré hodinky v podstatě především takovou prodlouženou rukou mobilního telefonu. Nabízejí možnost přes hodinky komunikovat, tedy telefonovat, odpovídat na zprávy apod. Máte také povědomí o tom, co se děje na vašem mobilním telefonu, například prostřednictvím notifikací z různých aplikací.
Můžete díky chytrým hodinkám poslouchat hudbu a mnoho dalšího. Sportovní funkce jsou u chytrých hodinek přidanou hodnotou navíc a nejsou jejich primárním zaměřením. Nabídka funkcí závisí na výrobci, ale často chytré hodinky sází na motivační prvky, abyste snáze dosáhli svých fitness cílů, sociální faktory, kdy můžete porovnávat své výsledky a soutěžit s přáteli apod.
Někdy může být problémem vydrž, a to zejména kvůli množství nabízených funkcí. Také proto se chytré hodinky více hodí do města, do fitka a pro rekreační sport, než na outdoorové aktivity a pro hardcore sportovce. Často nabízejí také více stylu a možností personalizace designu.
Fitness náramky
V neposlední řadě jsou tady také fitness náramky, které jsou takovou odlehčenou verzí chytrých hodinek. Zaměřují se především na sportovní funkce v základním pojetí, přičemž mívají také schopnost spárování s mobilním telefonem, ale jejich nabídka dalších funkcí není tak široká. Rozhodně však mohou zaujmout především nízkou cenou a nebude vás tak mrzet, když je někde ztratíte nebo rozbijete.
Účel použití sportovních hodinek / sporttesterů
Pojďme nyní ale už podrobně ke sportovním hodinkám. Jakkoliv jsou sportovní hodinky určeny primárně pro poloprofesionální až profesionální sportovce, vůbec to neznamená, že si je nemůže pořídit třeba nadšenec do sportu, kterému jde zkrátka zejména o sport a o přesné sledování sportovních aktivit. Ať už jste jedna nebo druhá skupina, jako první si musíte ujasnit, do jaké míry je pro vás důležitá funkční výbava. Můžete si potom vybírat modely, které nabízejí:
- Základní sportovní funkce a nízkou cenu
- Funkce a senzory dle konkrétního sportu či multisportovní využití
Většina levnějších sportovních hodinek a sporttesterů nabízí víceméně základní funkce, které umí měřit tep, dokáží měřit spálené kalorie nebo určí uběhnutou vzdálenost. V tomto případě stojí za zvážení, zda by vám nestačil i obyčejný fitness náramek.
Pokud se však soustředíte na dosahování určitých sportovních výkonů, ať už jste sportovní nadšenec nebo profesionál, určitě vybírejte sportovní hodinky podle druhu vámi provozovaného sportu. Pokud se věnujete třeba různým outdoorovým aktivitám, určitě vás potěší třeba výškoměr čí kompas. Pokud naopak jezdíte převážně na kole, určitě se vám budou hodit modely, které lze upevnit na řídítka.
Jsou tady dokonce specializované hodinky třeba pro golfisty a řadu dalších sportovních aktivit. Čím více bude konkrétní model sportovní hodinek vyhovovat vaší sportovní aktivitě, tím větší užitek z přístroje budete mít. Na následujících řádcích se proto budeme této otázce věnovat ještě podrobněji.
Sporttestery dle druhu sportovní aktivity. Co vše umí?
Sportovní hodinky či sporttestery vyrábí celá řada značek. Mnoho z nich nabízí navíc více různých modelů, které jsou určeny pro konkrétní sporty. Podle toho se liší také nabízené funkce, které se hodí ke konkrétním sportovním aktivitám. Nejčastěji se můžete setkat se sportovními hodinkami, které jsou určeny pro:
- Běh
- Cyklistiku
- Plavání
- Multisport aktivity
- Jiné sportovní aktivity
Sportovní hodinky na běhání
Velmi populární je dnes běh, protože je to sport, který můžete provozovat jak v přírodě, tak ve městě, a možná také proto si získal takovou oblibu. Na běhání jsou ideální sportovní hodinky, které jsou lehčí, aby vás při běhu neomezovaly. Většinou vám postačí základní funkce, jako jsou spálené kalorie, uběhnutá vzdálenost apod. Může se vám hodit zaznamenání uběhnuté trasy pomocí GPS.
Sportovní hodinky pro cyklistiku
Cyklistika je dalším populárním sportem, přičemž sporttestery, které jsou určeny pro tuto sportovní aktivitu, mívají zpravidla větší displej, aby byl dobře čitelný, pokud zařízení umístíte na řídítka. Důležité je, aby takový sporttester samozřejmě disponoval držákem na řídítka. Některé modely mohou v sobě mít cyklistické mapy pro Česko I další evropské země.
Sportovní hodinky na plavání
Je zřejmé, že u sportovních hodinek pro plavání bude důležitá voděodolnost. Je typické, že umí počítat tempa, ty nejlepší z nich dokonce zvládnou rozeznat, jakým stylem plavete. Sporttestery tohoto typu samozřejmě musí být schopny také správně určit uplavanou vzdálenost.
Sportovní hodinky na multisport
Pokud se věnujete více různým sportům, zaměřte se na univerzální sportovní hodinky, které převážně obsahují i naše recenze. Jsou to takové, které dokáží nabídnout profily pro více sportovních aktivit. Ať už se bude jednat o turistiku, běh či třeba plavání. Existují modely, kterého toho zvládnou opravdu hodně, ale ty samozřejmě také mají vyšší cenu.
Jiné sportovní hodinky
Existuje samozřejmě celá řada dalších sportů. Již jsme zmiňovali například golf, kde specializovaný sporttester umí měřit třeba sílu švihu, zařízení může obsahovat databázi golfových hřišť a podobně. Dále jsou tady sportovní hodinky zaměřené na horolezce a jiné extrémnější aktivity, kde nechybí funkce jako barometrický výškoměr nebo kompas. Sportovní hodinky slouží také pro lyžaře, jachtaře, veslaře, potápěče nebo pro fitness aktivity.
Důležité parametry a funkce
Materiály a odolnost
Při výběru sportovních hodinek je důležitý také použitý materiál, který má vliv jednak na robustnost konstrukce, ale samozřejmě také na vzhled. Jsou tady prémiové materiály, mezi které můžeme zařadit obecně kovové materiály, jako je ocel a hliník.
Mnoho klasických sporttesterů však využívá silikonových nebo plastových dílů, které jsou obecně pro sportovní aktivity méně náchylné na poškození a jako bonus jsou lehké. Tady je potřeba si uvědomit, zda je pro vás přednější vzhled nebo praktické využití sporttesteru.
Z různých materiálů také bývají řemínky. Řemínek slouží k uchycení na vaše zápěstí a může být z jiného materiálu, než je samotné tělo sportovních hodinek. Některé sportovní hodinky mohou mít řemínky vyměnitelné.
Voděodolnost
Spolu s vlastním pouzdrem sporttesterů se pojí také voděodolnost. To oceníte třeba v terénu na túře, při běhu, když zmoknete nebo při intenzívním pocení. Základním krytím je IP47, přičemž vždy lze podle stupně udávaného krytí zjistit, co vše zařízení zvládne.
Displej
Zaměřte se při výběru sportovních hodinek také na displej, který by měl být dobře čitelný, a to zejména na slunci. Typicky se používají různé typy displejů, přičemž nejobvyklejší varianty u sportovních hodinek jsou:
- OLED – energetická úspornost a věrné podání barev
- LCD – nejčastější varianta displeje, nižší cena
Při výběru displeje se určitě zaměřte také na jeho velikost, což závisí zejména na druhu provozovaného sportu. Velký displej může být někdy obtěžující, ale jindy naopak žádoucí. Například při běhu vám stačí malý displej co nejlehčích hodinek, ale třeba pro cyklisty je lepší větší displej, kde se dobře čtou údaje na řídítkách a umí zobrazit i více údajů najednou.
Funkce
Jednou z nejdůležitějších vlastností každého zařízení jsou samozřejmě jeho funkce. Také u sportovních hodinek najdete celou řadu funkcí, kdy mezi ty nejobvyklejší, které by vás mohly zajímat, patří zejména:
- Krokoměr – jedna ze základních funkcí sportovní hodinek, která vám změří počet kroků za den nebo v rámci jiného časového úseku.
- Spálené kalorie – již dle počtu ušlých kroků se lze dozvědět spálené kalorie. Spálené kalorie vám přístroj ale může umět zobrazit také po vašem specifickém tréninku.
- Stopky – funkce pro měření času, široce využitelná při různých typech tréninku. Může být doplněna o další časové funkce, jako je budík apod.
- Vzdálenost – ušlá vzdálenost, ať už běžnou chůzí nebo při běhu, kterou lze určit vysoce přesně díky GPS.
- Rychlost – schopnost zobrazit aktuální rychlost, ale také průměrnou nebo maximální rychlost. Využijí zejména cyklisté.
- Tempo – schopnost zobrazit, za jak dlouho jste schopni urazit určitou vzdálenost. Tempo je důležité také při plavání.
- Vystoupaná patra – funkce, která dokáže určit, kolik jste za den nebo v jiném časovém intervalu vystoupali pater.
- Intervalový trénink – schopnost aplikace náročné tréninkové metody, kdy lze zefektivnit cvičení střídáním rychlých a odpočinkových pasáží. Ideální třeba pro běžce.
- Kódový přenos dat – využitelné zejména s příslušenstvím pro sportovní hodinky, jako je třeba hrudní pás. Zabrání rušení při přenosu dat, např. pokud necvičíte sami.
Senzory
Aby mohly sporttestery nabídnout nejrůznější funkce, využívají k tomu řady senzorů. Množství senzorů v konkrétních sportovních hodinkách je dáno zejména jejich výbavou. Typické senzory jsou následující:
- Akcelerometr – jeden ze základních senzorů pro zaznamenávání sportovních aktivit, který detekuje orientaci v prostoru a pohyb.
- Barometr – další ze základních senzorů, který je schopen určit nadmořskou výšku, ale třeba také pomáhá při výpočtu vystoupaných pater.
- Tachometr – dokáže učit vaši rychlost, což využijí zejména cyklisté, ale hodí se třeba také při běhu.
- Kompas – sportovní hodinky obsahují digitální kompas, který vám určí světové strany.
- Měřič tepové frekvence – tep je důležitá veličina v každém sportu, přičemž může být analyzován senzorem na samotných hodinkách, nebo pak přesněji hrudním pásem.
- GPS – zaznamenává zejména trasu, vzdálenost či tempo. Může posloužit k navigaci.
Připojení k PC nebo k telefonu
Sportovní hodinky mohou komunikovat s vaším PC nebo telefonem. Typicky třeba za účelem zobrazování a analýzy naměřených hodnot, třeba prostřednictvím přehledných grafů ve speciální aplikaci apod. Tato komunikace nejčastěji probíhá prostřednictvím technologie Bluetooth, Wi-Fi nebo kabelem přes USB.
Baterie a výdrž
Důležitý aspekt je výdrž baterie, která se může významně lišit. Čím je přístroj menší, tím má samozřejmě menší baterii a zpravidla méně vydrží. Vydrž se odvíjí také od nabízených aktivních funkcí. Existují některé senzory, které jsou většími konzumenty energie, mezi které patří zejména GPS.
Nejznámější výrobci sportovních hodinek
Sportovní hodinky Garmin
Výrobce tréninkových zařízení, kde speciálně patří právě sportovní hodinky a nejrůznější sporttestery. Vysoká kvalita a přesnost měření. Vyšší cena.
Sportovní hodinky Xiaomi
Dobře známá čínská značka mobilních telefonů, která nabízí na trhu také celou řadu nositelné elektroniky. Patří zde především chytré hodinky nebo fitness náramky.
Sportovní hodinky Samsung
Jihokorejská společnost, která patří k nejznámějším výrobcům elektroniky. Ve svém sortimentu má také příslušenství k mobilním telefonům, jako jsou chytré hodinky.
Sportovní hodinky Polar
Další z těch prémiových výrobců, kteří se zaměřují na sportovní hodinky a sporttestery. Můžete počítat s vysokou kvalitou měření, zejména tepové frekvence.
Sportovní hodinky Suunto
Populární výrobce, který nabízí na trhu zajímavá řešení za rozumné ceny. Specializuje se rovněž na segment sportovních hodinek a obecně nositelné elektroniky.
Sportovní hodinky Huawei
Čínský výrobce, ve spotřebitelském segmentu hlavně mobilních telefonů, který si získal pozornost výborným poměrem ceny a výkonu. Nabízí také nositelnosti.
Sportovní hodinky Casio
Velmi známá značka, která má poměrně dlouhou tradici třeba v digitálních hodinkách. Proto ji není rozhodně vzdálený ani segment sportovních hodinek.
Sportovní hodinky Sigma
Další z výrobců vysoce kvalitních sporttesterů a sportovních hodinek, které poslouží i pro profesionální účely a zároveň velmi dobře vypadají.
Cenové relace sportovních hodinek
- Do 1 000 Kč – pro základní vyzkoušení, zda vám bude sporttester sedět. Funkce jsou omezené, displej monochromatický, ale výdrž většinou slušná. Najdete i modely se schopností připojit příslušenství, jako je třeba hrudní pás nebo upevnění na kolo.
- Od 1 000 do 10 000 Kč – nižší střední až střední cenová kategorie, kde jsou již modely obsahující GPS, obrovské množství funkcí, ale také vyšší odolnost, a to i proti vodě. Technologie pro přenos dat do mobilu nebo PC, větší displeje, atd.
- 10 000 Kč a více – vyšší cenová kategorie, výrobky renomovaných značek sporttesterů s přesným měřením a velkou odolností, včetně vody pod tlakem. Velké barevné displeje, monitorování řady sportovních aktivit i funkce chytrých hodinek.
Nejčastější otázky při výběru sportovních hodinek
Oproti jednoduchým fitness náramkům nebo chytrým hodinkám, sporttestery obecně disponují větším množstvím funkcí pro specifické sporty. Mají přesnější měření a sportovní funkce jsou pro ně naprosto prioritou.
Jedná se o nožní snímač. Je to alternativa k GPS pro měření vzdálenosti a kadence, která se hodí třeba i pro halové sporty a je energeticky úspornější. Nabízí přesnější měření než GPS, ale je nutno jej připevnit na botu a provést počáteční kalibraci, což u GPS neřešíte.
Ano, existují modely, které jsou přímo určeny pro použití v posilovně. Nabídnou například tréninkové plány pro efektivní cvičení na strojích, můžete je použít pro halové sporty nebo pro trénink na běžícím pásu atd.
Na trhu existuje celá řada značek, ty levnější, ale také prémioví výrobci sporttesterů, jako je třeba Garmin nebo po Polar. Pokud vám jde o maximální přesnost měření, rozhodně se vyplatí investice do takových značkových hodinek. Počítejte ale s vyšší cenou.
Zajímavé zdroje
https://theses.cz/id/fko06e/Bakalarska_prace-_Nikola_Ostadalova.pdf
Komentáře k článku
Budeme rádi, pokud přidáte k obsahu svůj komentář. Prosíme, buďte slušní a objektivní.