Nejlepší fitness náramky pro rok 2021

Fitness náramek je chytrý společník pro každého, kdo chce být fit. Může vám pomoci udržovat se v dobré kondici. Náš test vám představí nejoblíbenější fitness náramky a poradíme vám také s jejich výběrem. Na trhu se vám dnes totiž nabízí nepřeberné množství variant.

TEST: 6 nejlepších fitness/chytrých náramků 2021

1. místo 2. místo 3. místo 4. místo 5. místo 6. místo
Garmin Vivosmart 4
Vítěz testu
Samsung Galaxy Fit 2
Cena/výkon
Xiaomi Mi Band 5 Honor Band 5 Xiaomi Mi Band 4 Huawei Band 4
Garmin Vivosmart 4 Samsung Galaxy Fit 2 Xiaomi Mi Band 5 Honor Band 5 Xiaomi Mi Band 4 Huawei Band 4
 • Kvalitní měření
 • Decentní vzhled
 • Přehledná aplikace na mobil
 • Poměr cena/výkon
 • Mnoho funkcí
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Rozmanitost a přesnost měřených údajů
 • Velký barevný dotykový displej s vysokým jasem
 • Magnetická nabíječka
 • Přesnost měření sledovaných údajů
 • Výdrž baterie
 • Funkce měření okysličení krve
 • Cena
 • Poměr ceny a funkčnosti
 • Kvalitní displej
 • Nízká cena
 • Sledování kvality a délky spánku
Hodnocení:
96%
Hodnocení:
94%
Hodnocení:
93%
Hodnocení:
91%
Hodnocení:
90%
Hodnocení:
86%

Recenze fitness náramků

1

Recenze Garmin Vivosmart 4

🏆 Vítěz testu
Garmin Vivosmart 4
Garmin Vivosmart 4

Fitness náramek Garmin Vivosmart 4 S/M svou cenou už začíná pomalu zasahovat do kategorie chytrých hodinek. Z hlediska funkcí se však není čemu divit. Vybaven je OLED displejem, vydrží vám na jedno nabití až 7 dní. Nabízí odolnost proti vodě 5 ATM, umí se synchronizovat s vaším mobilním telefonem. Nabízejí nejrůznější senzory, jako je snímač srdečního tepu nebo krokoměr.

S tímto náramkem můžete sledovat své sportovní aktivity, přičemž například zmíněné počítání kroků je velmi přesné. Velmi kvalitní je celkově provedení všech fitness a zdravotní funkcí, které podává dobré výsledky. Platí to třeba také pro monitorování spánku, které je prakticky bezchybné. V rámci naší recenze se nám líbil také nenápadný a vcelku decentní vzhled, díky kterému můžete tento náramek nosit prakticky kdykoliv. Líbit se vám budou také funkce motivující k pohybu. Velmi dobře zpracovaná přehledná aplikace na mobil, funguje bezchybně na Androidu i iPhonu.

Plusy:

 • Kvalitní měření
 • Decentní vzhled
 • Přehledná aplikace na mobil

Mínusy:

 • Vyšší cena


2

Recenze Samsung Galaxy Fit 2

Cena/výkon
Samsung Galaxy Fit 2
Samsung Galaxy Fit 2

Chytrý náramek Samsung Galaxy Fit 2 patří k cenově dostupný fitness náramkům. Na jeho těle naleznete docela velký OLED displej, baterie náramku při nízké hladině využití dokáže vydržet až 21 dní, pokud budete sportovat pravidelně, vydrží vám zhruba dva týdny. Náramek disponuje celou řadou zajímavých funkcí, kdy některé jsou vcelku jedinečné. Patří zde například rozpoznání pohybové aktivity, kterou právě děláte, přičemž zároveň začne automaticky měřit veškeré související hodnoty. Zajímavostí je také funkce, která upozorňuje na pravidelné mytí rukou a dobu, po jakou si ruce myjete.

K dispozici je celá řada zdravotních funkcí, kde dokáže tento náramek hlídat jak váš spánek, tak třeba úroveň stresu. Výrobce se zaměřil také na individualizaci, kdy vám nabídne obrovské množství ciferníků, podobně jak to známe z chytrých hodinek. Při praktickém používání v rámci našeho testu hodnotíme kladně také reálnou výdrž baterie, která je na tom opravdu dobře. Trochu méně komfortní je zapínání.

Plusy:

 • Poměr cena/výkon
 • Mnoho funkcí
 • Dlouhá výdrž baterie

Mínusy:

 • Nedostatky zapínacího patentu


3

Recenze Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Band 5

Společnost Xiaomi patří k předním výrobcům fitness náramků a jednou z jejích novinek je již pátá generace ikonických náramků modelů Mi Band, která se oproti svým předchůdcům může pochlubit větším displejem, příjemnějším ovládáním i novými či vylepšenými funkcemi.

Design a funkce

Z hlediska designu je Xiaomi Mi Band 5 elegantní a minimalistický, k dispozici je v klasické černé barvě s možností případné výměny silikonového pásku, na kterém se nachází odnímatelný displej. Z hlediska nošení je silikon příjemnější než klasický plast a umožňuje pohodlné celodenní nošení i vykonávání sportovních aktivit. Pozitivem je i nízká hmotnost náramku, 21 gramů.

V porovnání s konkurencí Xiaomi Mi Band 5 vyniká svým 1,1 palcovým displejem, který je barevný a dotykový. Díky vysokému jasu je displej bez problémů čitelný i na přímém slunečním světle, večer či v noci je příjemnou možností volba nočního režimu. Z hlediska funkcí náramek disponuje voděodolností, je tak vhodný i pro plavání, a mnoha senzory, které zpřesňují měřené výsledky. Drobnými negativy je chybějící GPS či barometr. Prostřednictvím náramku lze rovněž ovládat spoušť fotoaparátu v mobilním telefonu.

Používání a přesnost měření

Pomocí bluetooth lze náramek spárovat s telefony s operačním systémem Android či s iPhony. Aplikace Mi Fit zajištuje správu a přehledné sledování veškerých údajů a zároveň umožňuje výběr z více než padesáti různých ciferníků.

Zajímavostí jsou funkce pro sledování stresu či funkce pro zachování koncentrace pomocí správného dýchání. Ženské uživatelky ocení i možnost sledování menstruačního cyklu, užitečné mohou být i upozornění v případě abnormálních hodnot tepu. Pokud jde o spánek, tento náramek spánkovou aktivitu dělí do čtyř fází – vzhůru, lehký spánek, hluboký spánek a zdřímnutí, sleduje rovněž účinnost spánku nebo spálené kalorie během spánku.

Baterie náramku má úctyhodnou kapacitu 125 mAh a samozřejmostí je magnetické nabíjení. I když nabíjení trvá poměrně dlouhou dobu, odměnou vám bude výdrž náramku přibližně deset až čtrnáct dní v závislosti na jeho využívání a zapnutých funkcích. Xiaomi Mi Band 5 dokáže sledovat velké množství různých sportovních aktivit, mezi které, kromě chůze, běhu či plavání, patří také jízda na kole, jóga, skákání přes švihadlo či veslování. Všechny aktivity sleduje z několika úhlů pohledu, následně tak máte k dispozici údaje o vzdálenosti, času, tepu spálených kaloriích a mnoho dalších.

Celkové hodnocení

Xiaomi Mi Band 5 je jednou z nejlepších variant fitness náramku pro všechny. Jeho přednostmi, které prokázal i náš test, jsou zejména velké množství funkcí, přesnost měření, velký barevný displej, magnetická nabíječka a výdrž baterie.

Plusy:

 • Rozmanitost a přesnost měřených údajů
 • Velký barevný dotykový displej s vysokým jasem
 • Magnetická nabíječka
 • Pohodlné nošení a výdrž baterie

Mínusy:

 • Absence NFC


4

Recenze Honor Band 5

Honor Band 5
Honor Band 5

Honor, který je součástí Huawei, je oblíbenou variantou fitness náramků pro ty, kteří hledají kvalitu za dostupnou cenu. Svým moderním designem je oblíbený zejména u mladší generace uživatelů.

Design a funkce

Náramek Honor Band 5 je možné zakoupit v černé, modré a růžové barvě. Design náramku je velmi jednoduchý s mírným zakřivením, které činí náramek pohodlným i na dlouhodobé nošení. Mírné nepohodlí mohou pociťovat osoby s vystouplejší zápěstní kůstkou. Příjemná je i nízká hmotnost náramku, která činí jen 22 gramů.

Z hlediska funkcí nabízí tento náramek průměrný standard, tedy měření vzdáleností, času, spálených kalorií či tepu. Předností oproti jiným fitness náramkům je měření okysličení krve, drobným nedostatkem to, že se nejedná o náramek s GPS. Pokud jde o komunikaci s chytrými telefony, používat ho můžete s těmi, které jsou vybaveny operačním systém Android i iOS. V případě, že vlastníte telefon od jiného výrobce než je Huawei, je nutná instalace ještě dalších aplikací, které spárování umožní.

Používání a přesnost měření

Na výběr je množství rozmanitých venkovních i vnitřních sportovních aktivit včetně plavání. Všechny údaje jsou na displeji dobře čitelné i za přímého slunce, ovládání náramku je velmi pohodlné a rychlé. Navíc je měření veškerých údajů přesné a spolehlivé. Náramek ocení například milovníci plavání. Nejen, že je vodotěsný až do 5 ATM, ale náš test prokázal, že jeho citlivý šestiosý senzor umožňuje bezpečně rozeznat všechny čtyři základní plavecké styly, tedy prsa, kraul, znak a motýlek. Baterie o kapacitě 100mAh vydrží při běžném používání v průměru dva týdny.

Celkové hodnocení

Honor Band 5 je navzdory jednoduchému a nepříliš zajímavému designu kvalitním fitness náramkem, který umožňuje přesné sledování různých sportovních aktivit.

Plusy:

 • Přesnost měření sledovaných údajů
 • Výdrž baterie
 • Funkce měření okysličení krve

Mínusy:

 • Jednoduchý design


5

Recenze Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4
Xiaomi Mi Band 4

Fitness náramek Xiaomi Mi Band 4 můžeme zařadit do kategorie levných chytrých náramků. Přesto je vybaven velkým a dobře vypadajícím přehledným OLED displejem. Na jedno nabití výrobce slibuje vydrž až 20 dní. Samozřejmostí je propojení s vaším smartphonem a možnost přijímat notifikace. Dále je zde sledování nejrůznějších aktivit, jako je srdeční tep, počítání kroků a podobně.

Řadu užitečných funkcí využijete při celé škále sportů, ať už se jedná třeba o cyklistiku nebo běh, využijete jej ale také při plavání, protože nabízí voděodolnost až do 50 metrů a rozpoznává 5 plaveckých stylů. Nabídne rovněž monitorování spánku a váš zdravý životní styl podporuje také připomenutím, pokud příliš dlouho sedíte. Zajímavá je vlastnost jemného probuzení. V rámci naší recenze můžeme také konstatovat, že měření hodnot je na velmi dobré úrovni. Slušná je také vydrž, ale je zároveň odvislá od počtu spuštěných funkcí.

Plusy:

 • Cena
 • Poměr ceny a funkčnosti
 • Kvalitní displej

Mínusy:

 • Méně povedená aplikace


zpět nahoru ↑

Nejprodávanější fitness/chytré náramky 2021

Poradíme vám…

zpět nahoru ↑

Jak vybrat fitness náramek?

Jak jsme si již řekli, fitness náramek je tady od toho, by vám pomohl udržovat svou tělesnou schránku. Starat se o své zdraví dostatečným přísunem pohybu. Fitness náramek slouží jako dobrý motivátor, který vám pomůže dosáhnout vašich fitness cílů.

Abyste mohli svých cílů efektivně dosáhnout, je důležité si vybrat ten správný model fitness náramku dle účelu jeho použití. Na následujících řádcích se se vším podrobně seznámíme a probereme si jednotlivé parametry výběru vhodného fitness náramku. Pokud si tedy nyní kladete otázku, jak vybrat ten nejlepší, pomůže vám s tímto tento text.

Účel použití

Fitness náramky si dnes můžete pořídit v opravdu širokých cenových relacích, a to od několika stokorun po tisíce. Vždy to závisí na tom, jaké jsou vaše požadavky na funkce a vybavenost. Proto je důležité si nejprve jasně stanovit své požadavky, co od takové chytré nositelné elektroniky vlastně požadujete.

Nejlevnější modely slouží v zásadě jako krokoměr, který vám spočítá, kolik jste toho za den ušli. Je to skvělá jednoduchá pomůcka i tehdy, pokud třeba pravidelně běháte. Takový náramek vám může ukázat statistiky v čase a dozvíte se tak, kdy jste byli aktivní a kdy jste fyzickou aktivitu zanedbávali. Dražší modely nabídnou také počítání spálených kalorií nebo měření tepové frekvence. Náramek může sledovat také váš spánek a mnoho jiného.

Drahé modely ve velkém spolupracují s mobilním telefonem. Nabídnou kvalitní displej, umožňují dokonce přijímání hovorů. Obsahují mnohem přesnější senzory a vše je zkrátka více vyšperkováno pro váš uživatelský zážitek a pohodlí. Zde už se také dostáváme do kategorie chytrých hodinek, proto se nyní pojďme podívat na další typy chytré nositelné elektroniky.

Druhy nositelné elektroniky

Již v úvodu jsme si naznačili, že nabídka nositelností na trhu je opravdu široká. Smart elektronika představuje relativně nový trh a výrobci se předhánějí v tom, co nabídnou. Je zde vysoký potenciál rozvoje těchto zařízení a vy si můžete vybírat z mnoha typů, které chytrý náramek a jeho funkce dále rozšiřují. Jak tedy dnešní nositelnou elektroniku pro fitness použití dělíme? V zásadě jsou na trhu tyto tři kategorie:

 • Fitness/chytré náramky
 • Chytré hodinky
 • Sportovní hodinky

1) Fitness/chytré náramky

Říká se jim fitness náramky nebo také chytré náramky. Právě touto kategorií se zabývá náš test a primárně se jí věnujeme na následujících řádcích. Již jsme si k těmto zařízením něco řekli, ale ve stručnosti zopakujeme, že měří hlavně kroky, spálené kalorie a mohou mít i další funkce. Můžete je spárovat se smartphonem pro vyčtení statistik. Jedná se o základní variantu nositelné fitness elektroniky. Výhodou je jednoduchost použití, určitá robustnost i nízká cena.

2) Chytré hodinky

V současnosti velmi se rozvíjející a stále oblíbenější kategorie, kde už ale musíte počítat s vyššími výdaji na pořízení takové elektroniky, než je tomu u fitness náramku. Chytré hodinky spojují sportovní funkce spolu s rozšířeným ovládáním a propojením s mobilním telefonem, kdy umožňují přijímat oznámení nebo vyřizovat hovory či poslouchat hudbu nebo například platit v platebním terminálu prostřednictvím NFC. Je to elektronika, která neřeší jen sportovní funkce, ale slouží zároveň jako osobní komunikátor pro vaše spojení se světem, který máte k dispozici stále na zápěstí. Často pak nemusíte ani vytáhnout mobil.

3) Sportovní hodinky

V zásadě se jedná o variantu chytrých hodinek, které se ale více blíží sporttesterům. Už z toho vyplývá, že jsou primárně zaměřena na zaznamenávání vašich výkonů. Jedná se dražší přístroje, které se pyšní vysokou přesností a standardně jsou často i s GPS, aby veškerá měření byla co nejvíce odpovídající skutečnosti.

Náramek jako stylový doplněk

Sledujete trendy a rádi jdete s dobou? Potom jsou pro vás fitness náramky či chytré náramky jako stvořené. Nejenže vám pomohou s odbouráním lenosti a podpoří vaši snahu se hýbat, mohou být také stylovým módním doplňkem. Právě proto rozlišujeme také:

 • Pánské náramky
 • Dámské náramky
 • Dětské náramky

Pokud si více potrpíte na to, jak vaše zařízení vypadá, můžete si vybírat s kolekcí, které jsou speciálně určeny pro pány i pro dámy. Rozdíly jsou jednak v celkovém mužském či spíše jemnějším ženském vzhledu a barvách, tak rovněž ve velikostech, které odpovídají mužské či ženské ruce. Velikost pásku je pak důležitá také pokud vybíráte chytrý náramek pro děti. Právě pro naše ratolesti jsou chytré náramky skvělým doplňkem, protože jsou to v průměru levnější zařízení, než například chytré hodinky. Dětské náramky vás tak zbaví přehnaného strachu, že dítě náramek ztratí nebo rozbije.

Parametry výběru fitness náramku

Jako každý jiný produkt, také fitness náramek si vybíráme do značné míry dle jednotlivých parametrů. Ty jsou určitým objektivním kritériem výběru, podle kterých si můžeme tyto produkty srovnat. Jak vybrat náramek podle těchto parametrů, to si řekneme právě v této části. V zásadě se budeme věnovat těmto parametrům:

 • Baterie a výdrž
 • Design
 • Materiály a odolnost
 • Displeje
 • Kompatibilita s mobilem

Baterie a výdrž

Jedním z nejdůležitějších parametrů každého fitness náramku je bezpochyby jeho výdrž na jedno nabití. Tu významně ovlivňuje velikost použité baterie, ale také funkce fitness náramku, které samozřejmě spotřebovávají jeho energii.

Obecně lze říci, že fitness náramky jsou méně náročné na energii, než třeba chytré hodinky, proto jejich výdrž může být v rozsahu 5 až 25 dní, a to právě v závislosti na funkční výbavě, využívaných aplikacích nebo zda náramek disponuje displejem. Při čtení recenze konkrétních modelů se proto na to zaměřte. Doba nabíjení těchto zařízení se obvykle pohybuje v řádu desítek minut, takže jej nabijete poměrně rychle.

Design

Velmi subjektivní záležitostí je design zařízení, který často chápeme hlavně z pohledu vzhledu. Ten může být sportovnější nebo na opak elegantnější. Jak na vás bude zařízení působit do značné míry ovlivňuje jeho materiál, na což se podíváme ještě dále. Můžete také volit mezi designy, které jsou určeny spíše ženám nebo naopak jsou více pánské. Roli hrají také barvy.

Materiály a odolnost

Použitý materiál do značné míry ovlivňuje odolnost zařízení. Většina levných náramků je plastových, ale zase si zpravidla můžete vybírat z mnoha pestrobarevných provedení. Plast není až tak elegantní materiál, ale zase je velice lehký a vcelku odolný proti poškrábání.

Pokud na vás plastové náramky působí příliš levně, můžete zvolit kovové provedení, které s sebou přece jen přináší jistou dávku elegance. Počítejte ale s tím, že kov může studit a je náchylnější na škrábance. Kovový náramek také bude těžší. Kovové fitness náramky mnohdy umožňují oddělit samotné tělo od náramku a náramky lze střídat, podobně jako u chytrých hodinek.

Protože je fitness náramek zařízení určené zejména na sport, mnoho výrobců dnes nabízí nejrůznější stupně odolnosti, což oceníte třeba proti dešti nebo potu. Tato odolnost je vyjádřena typicky stupněm krytí IP a příslušné číslo.

Displeje

Ačkoliv se s displejem přirozeně setkáváme zejména u chytrých hodinek, tak vybavenější modely fitness náramků mohou displej obsahovat rovněž. Jedná se typicky o displej využívající LED diody nebo technologii OLED. Zobrazení LED diodami je jednodušší, ale také méně náročné na spotřebu, přičemž zpravidla se omezuje na indikaci činností nebo zobrazí čas.

OLED displej už z hlediska zobrazení naopak nijak omezen není a nabídnou jej nejvybavenější modely, přičemž zpravidla se jedná také o náramky, které mají displej větší, blížící se velikosti chytrých hodinek.

Kompatibilita s mobilem

Většina chytrých náramků umí dnes spolupracovat s mobilním telefonem. To, nakolik pro vás budou informace z náramku užitečné, zejména pak z pohledu statistik, do značné míry ovlivňuje kvalita mobilní aplikace výrobce.

Zaměřte se na to, co vše si můžete v aplikaci zobrazit a také se zaměřte na to, zda je tato aplikace aktualizovaná a dobře propracovaná právě pro operační systém vašeho smartphonu, tedy typicky Android nebo iOS.

Funkce fitness náramku

Již jsme zmínili, že fitness náramky mohou být vybaveny nejrůznějšími funkcemi. Tyto funkce potom ovlivňují, k čemu můžete konkrétní chytrý náramek využít. Mezi typické funkce, které u chytrých náramků najdete patří:

 • Krokoměr – počítá vaše kroky při chůzi či běhu
 • Měření kalorií – přepočítá vaši aktivitu na spálené kalorie
 • Měření tepu – zaznamenává tepovou frekvenci, upozornění na arytmii
 • Vzdálenost a trasa – zaznamená ušlou vzdálenost a trasu
 • Měření rychlosti – změří rychlost třeba při běhu
 • Vystoupaná patra – umí změřit náramek s barometrem
 • Monitoring spánku – sledování kvality spánku
 • Denní fitness cíle – motivační faktor tělesné aktivity
 • Stopky – klasické stopování času
 • Budík – buzení vibracemi na zápěstí
 • Přehrávání hudby – z integrované paměti nebo streamovacích služeb
 • Bezkontaktní placení – hlavně chytré hodinky, ale mají i některé náramky

Nejznámější výrobci fitness náramků

Fitness náramky Samsung

Korejský gigant, který vyrábí z elektroniky vše, na co si vzpomenete. Chytré náramky nejsou výjimkou a spolehnout se zde můžete na vyšší standard kvality po stránce provedení i softwaru. Mnohdy si za to ale také připlatíte.

Fitness náramky Xiaomi

Čínský výrobce, který se u svých produktů soustředí na velmi dobrý poměr ceny a výkonu. Zaměřuje se na chytré telefony a další spotřební elektroniku, a tedy rovněž nabízí zajímavé portfolio fitness náramků.

Fitness náramky Huawei

Další z čínských firem, které se zaměřují na elektroniku, ale třeba také telekomunikace. Nadnárodní společnost a oblíbený výrobce smartphonů má v nabídce i chytré náramky za zajímavé ceny.

Fitness náramky Niceboy

Společnost, který se soustředí na stylovou spotřební elektroniku pro aktivní život, jako třeba outdoorové kamery. Samozřejmostí je moderní design, ale také cenové relace produktů jsou velmi příjemné.

Fitness náramky Fitbit

Výrobce, který má dlouhou historii s produkty pro sport, včetně profesionálních zařízení. Koupit si v sortimentu můžete fitness náramky i chytré hodinky, ale třeba také zařízení jako osobní váhy a další.

Fitness náramky Honor

Známý zejména jako výrobce mobilních telefonů a vybrat si v sortimentu můžete také z nabídky chytrých nositelností. Jako u dalších čínských výrobců i zde platí zajímavý poměr ceny a výkonu s ohledem na nabízené funkce.

Cenové relace fitness náramků

 • Fitness náramky do 1 000 Kč – řešení pro nejméně náročné. Stačí vám základní funkce krokoměru a některých přidaných vlastností? Nepotřebujete displej? Potom si vystačíte i s náramkem v této cenové hladině. Některé nabídnou už i měřič tepu, ale jsou zde i základní modely s displejem.
 • Fitness náramky od 1 000 až 3 000 Kč – podrobnější sledování vašich aktivit. Najdete zde funkčně vybavenější náramky, které nabídnou i podrobnější statistiky. Monitorovat můžete spalování kalorií nebo se nechat motivovat k aktivitě. Také zde už koupíte designové kousky z kvalitnějších materiálů. Zařízení na horní hranici tohoto cenového rozpětí nabídnou už přesnější údaje a produkty značkových výrobců s více funkcemi, voděodolností nebo bluetooth aj.
 • Fitness náramky od 3 000 Kč – když hledáte to nejlepší. Nejpřesnější měření, zařízení s GPS a vybavené přístroje od známých značek je právě tato cenová kategorie. Pokud nechcete dělat kompromisy a patříte skutečně k aktivním sportovcům, kteří pohyb berou vážně. Tato cenová kategorie už také zasahuje so segmentu chytrých hodinek, třeba s ohledem na propojení s mobilním telefonem.

Nejčastější otázky při výběru chytrého náramku

Pojďme se na závěr podívat na časté otázky při výběru fitness náramku, o které se zákazníci zajímají. Možná to právě vás pomůže nasměrovat k výběru toho optimálního modelu pro vaše použití.

Musím sundat fitness náramek ve sprše, nebo když jdu spát?

Záleží na tom, jaký náramek máte. Některé modely nabízejí krytí IP, které může být různé úrovně dle odolnosti. Mnohé náramky jsou voděodolné i do několika metrů, takže ve sprše je sundávat nemusíte. Některé náramky také monitorují spánek a jeho kvalitu.

Jak měří chytrý náramek tep?

Jednou ze základních funkcí je měření tepu, kterou disponuje řada náramků. Náramky a hodinky obvykle měří tep senzoricky, což je méně přesné, ale zase praktické. Nejlepší měření, které využijí ale spíše profesionálové, pak zajistí hrudní pás.

Jak se stavět k přesnosti měření?

Různé náramky nabízejí odlišnou přesnost měření, ať už jde o kroky, tak třeba o tep. Dražší zařízení obvykle měří přesněji, ale pro rekreační využití nemusí být podstatné, zda náramek naměří 8000 kroků, nebo 8200 kroků. Důležité je, že vás přiměl k pohybu.

Má smysl pořídit chytrý náramek pro děti?

Stejně jako fitness náramek dokáže motivovat k pohybu dospělého, tak to může zafungovat i u dětí. Chytré nositelnosti naučí děti důležitosti pohybu. Existují dokonce dětské náramky v menších velikostech, které padnou na dětská zápěstí.

Budeme rádi, když se podělíte o své zkušenosti.

Přidat komentář

Všeuměl.cz
Logo