Nejlepší chytré hodinky pro rok 2020

Chytré hodinky vám mohou pomoci k lepšímu přístupu k životu. Zdravý životní styl je totiž něco, co děláte pro sebe, nikoliv pro ostatní. Proto jsme pro vás připravili test těch nejoblíbenějších chytrých hodinek na trhu. Také si odpovíme na otázku, jak vybrat ty nejlepší chytré hodinky.

TEST: Nejlepší chytré hodinky 2020

1. místo 2. místo 3. místo
Apple Watch 5
Vítěz testu
Samsung Galaxy Watch
Cena/výkon
Xiaomi Amazfit GTS
Apple Watch 5 Samsung Galaxy Watch Xiaomi Amazfit GTS
 • Komplexní řešení pro uživatele iPhonu
 • Bohatá nabídka aplikací
 • Propracované ovládání
 • Elegantní kulatý design
 • Slušná výdrž baterie
 • Kvalitní hovory
 • Poměr cena/výkon
 • Vysoká výdrž baterie
 • Čitelnost displeje
Hodnocení:
96%
Hodnocení:
93%
Hodnocení:
89%

Recenze chytrých hodinek

Recenze Apple Watch 5 – 🏆 Vítěz testu

Apple Watch 5
Apple Watch 5

Chytré hodinky Apple Watch 5 jsou pátou generací hodinek od Applu a stejně jako její předchůdci se nabízí ve dvou velikostech, a sice s pouzdrem 40 mm nebo 44 mm. Není to vyloženě rozlišení dámské a pánské verze, volte hlavně podle velikosti zápěstí a vaší preference. Pouzdro je v několika barevných variantách, základní provedení je z hliníku, dražší potom využívá třeba ocel nebo titan, přičemž u dražších variant je i safírové sklíčko. Tradičně bohatá je nabídka pásků.

Funkce a používání

Začneme výdrží, která je u Apple Watch udávána 18 hod. Diskutabilní je skutečnost, že Apple nazývá tuto výdrž jako celodenní. Faktem je, že hodinky vám mohou vydržet i déle než jeden den, ale také pouze pár hodin, a to v závislosti na jejich využití. Hodinky se nabíjejí magnetickým adaptérem. Apple Watch 5 přinesly tzv. „always on Retina display“, tedy stále zapnutý displej, kdy už nemusíte učinit pohyb ruky, aby se rozsvítil. Displej je typu OLED. Hodinky snímají vaši srdeční činnost, a dokáží identifikovat rychlý či nepravidelný srdeční rytmus. Jsou voděodolné až do 50 m.

Ke komunikaci používají Wi-Fi a Bluetooth, využívají také GPS. Existuje varianta LTE, pro kterou však naši operátoři nemají ani po třech letech podporu, a tak se u nás oficiálně neprodává. Pro příjem hovorů a odpovídání na zprávy tak u sebe musíte mít iPhone. Hodinky využívají operační systém watchOS, který vyžaduje k aktivaci iPhone s iOS 11 a vyšším. Hodinky těží z velkého zájmu vývojářů, a tedy nabízí dostatek aplikací. Je zde také spolupráce třeba s Nike. Apple se snaží hodinky dále zatraktivnit, přičemž z poslední doby je to třeba služba Fitness+ (placená), kde bude možné třeba cvičit dle plánu světových trenérů a hodinky budou reagovat na to, kde se nacházíte během cvičení.

Shrnutí a závěr

Chytré hodinky od Applu patří mezi nejpopulárnější chytré hodinky vůbec, přičemž pro uživatele iPhonu je to přirozená volba. Mají příjemné ovládání prostřednictvím digitální korunky s haptickou odezvou a nabízí širokou škálu funkcí i možnost plateb Apple Pay. Negativem je zejména slabší výdrž a vyšší cena. Zamrzí i nedostupnost LTE varianty v důsledku liknavosti českých operátorů.

Plusy:

 • Komplexní řešení pro uživatele iPhonu
 • Bohatá nabídka aplikací
 • Propracované ovládání

Mínusy:

 • Plně využitelné jen s iPhone


Recenze Samsung Galaxy Watch

Samsung Galaxy Watch
Samsung Galaxy Watch

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch SM-R800 jsou stvořeny ke spolupráci s mobilními telefony Samsung, ale budou si dobře rozumět také s jinými telefony vybavenými Androidem a poradí si i s iOS. Jedná se o velmi elegantní hodinky kulatého tvaru, které navíc mají příjemnou cenu. Hodinky jsou ocelové, základní varianta má plastové pásky, které jsou ale vyměnitelné. Jedná se o pánské hodinky, které mají pouzdro o velikosti 46 mm.

Funkce a používání

Hodinky nabízejí velice slušnou výdrž baterie, která je až 168 hodin. Samsung u těchto hodinek integroval bezdrátové nabíjení, které přináší vysoký komfort. Displej je typu AMOLED, jak je u produktů Samsungu už zvykem s má funkci „Always On“, takže je stále zapnutý a nezhasíná. Chytré hodinky nabízí pochopitelně notifikace, mají zabudovaný mikrofon i reproduktor pro hovory a umožňují lokalizaci GPS. S ohledem na příjem hovorů je zde možnost využívat eSIM. Z pohledu konektivity samozřejmě nechybí ani Wi-Fi či Bluetooth. Hodinky jsou voděodolné a dokáží vám změřit srdeční tep. Voděodolnost hodinek je udávána do 50 m.

Chytré hodinky od Samsungu využívají operační systém Tizen, který je zde upraven pro použití právě v tomto zařízení. Mezi určité nevýhody ale lze zařadit méně aplikací, které na této platformě najdete. Hodinky se ovládají velmi dobře díky otočné lunetě. Pokud jde o náš test, tak nás potěšila kvalita hovorů, které jsme přes hodinky realizovali.

Shrnutí a závěr

Velmi kladně u těchto hodinek hodnotíme kulatý design, který ačkoliv je trochu na úkor praktičnosti, tak na ruce vypadá velice elegantně. Velmi dobrá je také vydrž baterie, na druhou stranu funkční a aplikační výbava je slabší. Vysoký komfort přináší bezdrátové nabíjení, které je velice návykové. Potěší možnost využít také eSIM. K dispozici jsou NFC platby. Hodinky jsme si pochvalovali na vyřizování hovorů a zpráv v kombinaci s mobilním telefonem Samsung.

Plusy:

 • Elegantní kulatý design
 • Slušná výdrž baterie
 • Kvalitní hovory

Mínusy:

 • Slabší aplikační výbava


Recenze Xiaomi Amazfit GTS

Xiaomi Amazfit GTS
Xiaomi Amazfit GTS

Chytré hodinky Xiaomi Amazfit GTS mají praktické hranaté provedení. Nabízejí se v šesti barvách, které tak můžete kombinovat podle nálady. Jedná se o hodinky z nižší cenové kategorie, přesto svým vzhledem rozhodně neurazí a v rámci recenze i s přihlédnutím k ceně se nám líbily. Provedení je hliníkové, pásky jsou plastové, resp. lépe řečeno silikonové. S hodinkami dodávané pásky lze univerzálně použít na dámskou i pánskou ruku, protože mají dostatečný rozsah dírek. Pásek lze také velmi snadno nahradit, a to díky kompatibilitě s libovolným 20 mm páskem nebo tahem.

Funkce a používání

Tyto chytré hodinky od Xiaomi rozhodně ohromí svou výdrží, protože zvládnou až 14 dní při běžném používání, a to je pasuje mezi opravdové rekordmany mezi chytrými hodinkami. Dokonce v pohotovostním režimu, kdy se zobrazuje pouze čas, vydrží rovnou 46 dní. Nabíječka je zde řešena magneticky, přičemž hodinky je schopna dobít za 2 hod. Vysoká vydrž zřejmě byla trochu na úkor výkonu, což je viditelné zejména při procházení systémem, když se občas něco zadrhne.

Vodotěsnost hodinek je udávána 5 ATM, takže hodinky mohou monitorovat třeba i plavání. Kromě toho nabízejí celou řadu dalších fitness funkcí, přičemž je lze využít monitorování chůze, běhu, jízdy na kole nebo je využijete dokonce při lyžování. Hodinky monitorují také srdeční tep, který hlídají neustále. Na hodinkách najdeme displej typu AMOLED, který je opravdu skvěle čitelný.

Shrnutí a závěr

Hledáte-li hodinky, které vám nabídnou spoustu funkcí za velmi příznivou cenu, mohou být právě tyto dobrou volbou. Nenabídnou sice ty nejpokročilejší funkce a jejich design není vyloženě prémiový, ale jedná se o chytré hodinky s velice dobrým poměrem ceny a výkonu. U hodinek se nám líbil také systém uchycení pásků, který není proprietární, ale je kompatibilní s běžnými pásky na hodinky, díky čemuž máte v tomto ohledu plnou svobodu volby.

Plusy:

 • Poměr ceny a výkonu
 • Vysoká výdrž baterie
 • Čitelnost displeje

Mínusy:

 • Místy trhaný pohyb v systému


zpět nahoru ↑

Nejprodávanější chytré hodinky 2020

zpět nahoru ↑

Jak vybrat chytré hodinky?

Pojďme se společně podívat na to, jak vybrat dobré chytré hodinky, a to tak, aby uspokojily vaše potřeby. S tím souvisí celá řada okolností, které je důležité si uvědomit. Jedině tak si vybereme ty správné hodinky. Je potřeba zohlednit nejen funkce, ale také podporované operační systémy nebo takové věci, jako třeba výdrž baterie. V následujícím textu se tedy podíváme na jednotlivé parametry výběru, které vám pomohou s rozhodováním.

Účel použití chytrých hodinek

Je důležité si uvědomit, že pro splnění svých fitness cílů musíte především chtít vy sami. Hodinky zde slouží pouze jako určitý motivátor, který vás stimuluje k fyzické aktivitě. To je jejich hlavní účel použití z pohledu sportu.

Chytré hodinky ale, na rozdíl třeba od fitness náramků, mají také celou řadu dalších funkcí, které je od těchto produktů odlišují. Chytré hodinky totiž nejsou zaměřeny výhradně na sport, je to pouze jedna z činností, kterou zastávají. Mohou vám nabídnout také funkce, jako je třeba příjem zpráv či hovorů, poslech hudby, kontrola celé řady notifikací a možnost na ně reagovat. Spolupráce s mobilním telefonem je tak u chytrých hodinek velmi důležitá. Pokud tuto spolupráci nevyužíváte, tak dostatečně nevyužijete také potenciál chytrých hodinek.

Další elektronika pro fitness

Než se ale podíváme na chytré hodinky podrobněji, rozhodně stojí za to připomenout si také další možnosti, které se vám nabízejí na trhu s chytrou elektronikou s využitím pro fitness. Vyjma chytrých hodinek tedy na trhu najdete také:

 • Fitness náramky
 • Sportovní hodinky

Fitness náramky

Fitness náramek si můžete představit opravdu jako klasický náramek, i když některé, a je jich nemálo, disponují také displejem. V tomto ohledu tedy mohou připomínat hodinky, i když se většinou jedná o displeje menší a se základním zobrazením. Hlavní rozdíl mezi chytrým náramkem a chytrými hodinkami je však zejména v tom, že fitness náramek se soustředí prakticky výhradně na sportovní aktivity. Chytré hodinky, jak jsme si již řekli v úvodu, slouží také jako určitý osobní komunikátor či prodloužená ruka mobilu pro vaše spojení se světem. Fitness náramky tedy mají užší zaměření, z čehož vyplývá také obecně nižší pořizovací cena, než v případě chytrých hodinek.

TIP: Podívejte se na test nejlepších fitness náramků 2020

Sportovní hodinky

Kategorie sportovních hodinek je zajímavá zejména pro sportovce, kteří sportují řekněme na profesionální či poloprofesionální úrovni. Mnohem více se blíží sporttesterům. Jedná se o zařízení, která se soustředí opravdu důkladně na maximální přesnost měření sportovních aktivit, protože to je pro profesionální sportovce nejdůležitější. Obvykle se jedná o dražší zařízení a hlavně designem příliš nezasahují do kategorie stylové elektroniky, která je výsadou zejména klasických chytrých hodinek.

Chytré hodinky a stylové pásky

Dámské chytré hodinky

Už souvislosti s tím, co jsme zmínili na předcházejících řádcích, určitě není možné opomenout také to, že chytré hodinky mohou být stylovým doplňkem. Stejně, jako jsou stylový doplněk hodinky klasické, u chytrých hodinek tomu není jinak. Výrobci se zaměřují na nejrůznější materiály, kdy je pouzdro hodinek vyrobeno třeba z klasické oceli, ale klidně také z keramiky a dalších jiných hodnotných materiálů.

Zde je však potřeba si uvědomit, že chytré hodinky poměrně rychle zastarávají, na rozdíl od hodinek mechanických, a tak je budete chtít poměrně za krátkou dobu asi vyměnit za novější model. Chytré hodinky zkrátka nebudete dědit po generace. Je tedy otázkou, nakolik se vyplatí zrovna u chytrých hodinek investovat do těchto zpravidla výše cenově položených provedení z drahých materiálů.

To nic nemění na tom, že chytré hodinky můžete poměrně dobře stylizovat jako módní doplněk. Zpravidla se tak činí prostřednictvím vyměnitelných pásků, které mohou hrát mnoha barvami a mohou být vyrobeny z různých materiálů, a tak je můžete měnit podle aktuálního outfitu. Dokonce z pohledu vzhledu si můžeme hodinky rozdělit na:

 • Pánské chytré hodinky
 • Dámské chytré hodinky
 • Dětské chytré hodinky

Toužíte-li po tom, aby váš model vypadal pokud možno nenápadně a hodil se třeba i obleku, určitě vás zaujmou pánské chytré hodinky. Výrobci zpravidla nabízejí různé varianty určitého modelu hodinek, kdy si lze vybrat i takové barvy, které budou veskrze neutrální. Takové hodinky kombinované třeba s koženým páskem potom mohou působit opravdu dobře.

Určitě jsou k nalezení ale také modely pro dámy. Dámské chytré hodinky mohou například sázet na elegantnější kulaté ciferníky, které z nich udělají opravdu nádherný módní doplněk. Můžete si samozřejmě vyhrát také s barvami, včetně populární růžové zlaté. Různí výrobci také nabízejí menší dámské provedení, které má menší pouzdro, jež je vhodnější na subtilnější dámskou ruku.

Existují také dětské modely chytrých hodinek, které jsou typicky vybaveny GPS. Je z nich možné volat na několik čísel a umožňují také posílat SMS. Ovládání je zpravidla jednoduché a design je uzpůsoben dětem, a to nejen vzhledem, ale také páskem pro menší obvod zápěstí. Někdy mají i SOS tlačítko, které je dobré také u hodinek pro seniory.

Parametry výběru chytrých hodinek

Mezi objektivní skutečnosti, které lze u chytrých hodinek hodnotit, patří rozhodně parametry. Vždy je však potřeba je zasadit do kontextu s tím, co od chytrých hodinek očekáváme. V zásadě si však nyní popíšeme, v jakých technických parametrech se mohou jednotlivé modely hodinek lišit. Pozornost byste tedy měli věnovat:

 • Baterii a celkové výdrži
 • Designu, materiálům a odolnosti
 • Sklíčku a displeji
 • Operačním systémům

Baterie a celková výdrž

Asi není potřeba dvakrát upozorňovat na to, jak důležitý tento parametr je. Tady je podstatné si uvědomit, že výdrž chytrých hodinek se bude hodně odvíjet od způsobu našeho použití a od toho, jaké funkce a jak často budeme využívat.

Typicky poměrně energeticky náročný je GPS modul. Tímto modulem disponuje celá řada chytrých hodinek a využívá jej k různým účelům. Při využívání GPS modulu se tak může stát, že vydrž hodinek půjde poměrně výrazně dolů.

Průměrem u chytrých hodinek je řekněme vydrž několik dní. Některé hodinky ale zase vydrží sotva den, což mohou vynahradit funkcemi či výkonem. Existují ale také chytré hodinky, které jsou schopny vydržet i přes měsíc, ale zase to s sebou bude nést jistá omezení a takové hodinky budou mnohé funkce a možnosti postrádat.

Design, materiály a odolnost

Vzhled zařízení je vysoce subjektivní záležitostí. Mnoho modelů chytrých hodinek si lze vzhledově přizpůsobit, a to tak, že mohou vypadat spíše sportovně nebo naopak více elegantně. Typicky i díky páskům, o kterých jsme již hovořili výše.

Celkový vzhled ovlivňují také materiály, které jsou použity na pouzdře a páscích. Pouzdra mohou být buď plastová nebo třeba hliníková, u dražších modelů potom klidně z oceli nebo dokonce keramiky či jiných exkluzivních materiálů. Pásky zase mohou být gumové či silikonové, a to typicky u sportovních modelů, mohou být také textilní, kovové či kožené. Samozřejmostí bývá v případě pouzder a hlavně pásků široká nabídka barevných provedení.

Protože chytré hodinky budete používat také při sportu, určitě se zaměřte na jejich odolnost. Například hliníkové pouzdro se samozřejmě snadněji poškrábe, ale není to pouze o odolnosti samotných materiálů, ale je to také o odolnosti vlastních hodinek jako zařízení. Ty totiž mohou nabízet například voděodolnost, kdy přežijí i koupání v moři. Pokud je chcete nosit neustále a nechcete pořád přemýšlet, kdy si je můžete vzít a kdy ne, tak na tuto odolnost také dávejte pozor. Bývá označována hodnotou krytí IP + příslušné číslo.

Sklíčko a displej

Každé chytré hodinky disponují displejem. Zpravidla výrobci v současné době používají OLED řešení a jeho modifikace, které je z hlediska spotřeby energie a čitelnosti třeba venku na slunci, asi ta nejlepší varianta, jež dnes dostupné technologie nabízejí.

Displej bývá samozřejmě překryt sklíčkem, které můžeme připodobnit ke sklíčku na klasických hodinkách, kde kryje ciferník. Někde je sklo podobné spíše sklům na displeji mobilních telefonů, ale některé, zpravidla dražší modely hodinek, mohou nabízet třeba minerální nebo dokonce safírové sklíčko, tedy přesně takové materiály, které se využívají u klasických hodinek. Safírové sklíčko bude mnohem méně náchylné na poškrábání.

Operační systém

Chytré hodinky, na rozdíl třeba od jednodušších fitness náramků, využívají operační systémy. V případě hodinek společnosti Apple je to watchOS, u hodinek od společnosti Samsung pak Tizen for Wearables a u mnoha jiných chytrých hodinek kompatibilních s Androidem, je to Wear OS (dříve Android Wear). Dále jsou tady Garmin OS, FitBit OS a další.

V případě chytrých hodinek od Applu, které využívají watchOS, musíte počítat s kompatibilitou výhradně v ekosystému Applu. Hodinky firmy Apple jsou určeny k použití s mobilním telefonem iPhone a v současnosti tento telefon přímo vyžadují k aktivaci hodinek. U chytrých hodinek firmy Samsung lze zase samozřejmě počítat s tím, že budou nejlépe fungovat zejména se zařízeními Samsung. Dále Wear OS je určitou modifikací klasického Androidu, který je určen pro mobilní telefony. Využívají jej různí výrobci nabízející mobilní telefony s Androidem, ale také hodinky. U systémů Garmin OS a FitBit OS je zřejmé, kteří výrobci je používají, stejně tak mají vlastní OS hodinky Xiaomi nebo Suunto.

Funkce chytrých hodinek

Protože chytré hodinky jsou schopny nabídnout opravdu širokou škálu funkcí, některé z těch obvyklejších a nejtypičtějších si zde popíšeme. Podle toho budete mít možnost si určit, které funkce jsou pro vás důležité a bez kterých se naopak obejdete.

K typickým funkcím chytrých hodinek který patří:

 • Aplikace – Hodinky s operačními systémy nabízejí nejrůznější aplikace od vývojářů třetích stran, které rozšíří jejich funkce. U jednoduchých levných modelů si musíte vystačit s nabídkou, která je v hodinkách od výroby.
 • Fitness cíle – Hodinky slouží jako motivátor, a tak vám umožňují nastavovat si různé fitness cíle, kterých chcete dosáhnout. To vás motivuje k další aktivitě, přičemž zde bývá i možnost srovnání s dalšími lidmi, třeba s přáteli.
 • Komunikace s mobilním telefonem – Většina pokročilejších chytrých hodinek vyžaduje spárování s mobilním telefonem, jinak nevyužijete všechny jejich funkce. Obvykle k tomuto účelu používají Wi-Fi a Bluetooth.
 • Mobilní data – Modely vybavené SIM či eSIM mají možnost využívat kromě Wi-Fi také mobilní data. Zvyšuje to použitelnost hodinek a lze třeba volat bez telefonu jako prostředníka.
 • Volání a SMS – Hodinky vás mohou upozornit na příchozí hovory nebo SMS zprávy na mobilním telefonu a mnohé modely umí rovnou volat či psát. Modely využívající SIM nabídnou ještě vyšší komfort, jak jsme zmínili v předchozím bodu.
 • Notifikace – Chytré hodinky vás mohou upozorňovat na zprávy na sociální sítích nebo na emaily, ale také na notifikace z celé řady aplikací či na stanovené fitness cíle.
 • NFC – Mnohé hodinky umožňují díky integrovanému čipu NFC bezkontaktní platby na platebních terminálech.

Senzory

Výbava senzory samozřejmě patří mezi funkce hodinek, o kterých jsme hovořili již výše. Na druhou stranu však senzorů může být celá řada, přičemž přímo ovlivňují schopnosti hodinek z pohledu sledování vašich sportovních aktivit nebo zdravotního stavu. Právě proto je vhodné věnovat této oblasti samostatnou kapitolu.

Z hardwarového hlediska se jedná o senzory, jako jsou například:

 • Barometr
 • Gyroskop
 • Akcelerometr
 • Výškoměr
 • Senzor srdečního tepu
 • GPS
Z hlediska využití těchto a dalších senzorů, dokáží chytré hodinky, podobně jako chytré náramky, zaznamenat vaše kroky a spočítat vám ušlou vzdálenost. Mnohé z hodinek umí také měřit tep a analyzovat řadu skutečností, které souvisí s činností vašeho kardiovaskulárního systému. Mohou tak například i pomoci odhalit některé zdravotní problémy.

U hodinek můžete počítat také s funkcemi, které dokáží vypočítat spálené kalorie na základě vaší fyzické aktivity. Hodinky mohou také zaznamenávat vaši trasu, například při běhu, mohou vám vypočítat průměrnou rychlost apod. Mezi vlastnosti chytrých hodinek může patřit také schopnost sledovat váš spánek. Zjistíte tak kvalitu svého spánku. Může toho být ale ještě mnohem více, vždy to závisí na konkrétním modelu chytrých hodinek a cenové relaci v jaké se pohybujeme.

Výrobci

Apple

Kalifornská společnost je na trhu s chytrými hodinkami dominantním hráčem. Nabízí své hodinky Apple Watch, které jsou vázány na spolupráci s mobilním telefonem iPhone.

Samsung

Korejského giganta není potřeba dlouho představovat. Produkuje celou řadu elektroniky, včetně té nositelné. V oblasti chytrých hodinek rozhodně nezaostává.

Xiaomi

Čínská firma, která vyrábí cenově dostupné mobilní telefony, ale také další chytrou spotřební elektronikou, kde patří rovněž fitness náramky či chytré hodinky.

Huawei

Další čínská firma, která se mimo jiné zaměřuje na spotřební elektroniku. Fitness náramky i chytré hodinky jsou součástí sortimentu a koupíte je za zajímavé ceny.

Garmin

Výrobce, který se dlouhodobě zaměřuje na navigace, ale také na sporttestery nebo sportovní hodinky, které jsou určeny zejména pro poloprofesionální až profesionální sportovce.

Honor

Tato čínská firma vyrábí mobilní telefony, ale také nejrůznější chytré nositelnosti. Samozřejmostí je tak rovněž nabídka fitness náramků a chytrých hodinek za dobré ceny.

Cenové relace chytrých náramků

 • Do 5 000 Kč – ideální, pokud patříte mezi méně náročné. Tato cenová kategorie může být ideální pro ty z vás, kdo si kupujete své první chytré hodinky a nevíte, co od nich můžete očekávat a zda vám budou vyhovovat. V této cenové kategorii najdete zpravidla základní funkce a levnější modely čínských výrobců.
 • 5 000 až 10 000 Kč – rozumné řešení v podobě zlaté střední cesty. V této cenové relaci se pohybují již velmi dobré a vybavené modely, ale také třeba i starší generace zařízení od prestižních značek, které stále mohou být skvělou volbou. Samozřejmostí je zde dobrá komunikace s mobilním telefonem či sledování vašich aktivit. Pochopitelně se již můžete spolehnout také na slušnou výdrž.
 • 10 000 Kč a více – vlajkové modely těch nejprestižnějších značek. Najdete zde špičkové zpracování i design, a také ty nejširší možnosti, které vám chytré hodinky mohou nabídnout. V této cenové kategorii se už klade také vyšší důraz na vysokou přesnost měření třeba i v případě zdravotních funkcí. Asi nejlepší volba pro opravdové nadšence do chytrých hodinek, kteří chtějí to nejlepší dostupné.

Nejčastější otázky při výběru chytrých hodinek

Jaké chytré hodinky zvolit na sport?

Pro většinu lidí budou vhodné klasické chytré hodinky, na které se zaměřil i náš test, a které zvládají kromě sportovních funkcí na vysoké úrovni také spolupráci s mobilním telefonem, notifikace, volání atd. Budete je používat třeba na běh do parku nebo do fitka. Příkladem jsou hodinky od Apple nebo Samsungu. Pokud vám však jde výhradně o sportovní funkce, vydáváte se třeba na dlouhé túry do hor, vyžadujete několikadenní výdrž apod., nejspíše vám vyhovím čistě sportovní hodinky, které jsou úzce zaměřeny hlavně na sportovní aktivity, například některý model od Garminu.

Jaký je rozdíl mezi dámskými a pánskými hodinkami?

Dámské a pánské hodinky se nejčastěji liší velikostí ciferníku. U dámských modelů je to ciferník typicky 40 mm, pánské modely potom mají nejobvyklejší velikost ciferníku 46 mm. Mnoho chytrých hodinek je ale také v provedení unisex.

Jak vybrat dětské chytré hodinky?

U hodinek pro děti byste měli zohlednit i funkce, které jsou důležité pro vás jako rodiče. Dobré dětské hodinky by proto měly mít modul GPS a možnost využít SIM kartu, protože přehled o poloze dítěte je hlavně u malých dětí pro rodiče to klíčové. Užitečné to může být také případě hodinek pro seniory, kde se hodí i SOS tlačítko.

Jakou značku chytrých hodinek zvolit?

Značka je věcí osobních preferencí. Přesto však platí, že pokud například vlastníte mobilní telefon od Applu, nevyplatí se uvažovat o jiných hodinkách než o Apple Watch. Pokud zase máte telefon od Samsungu, nejlépe s ním budou fungovat hodinky od Samsungu.

Budeme rádi, když se podělíte o své zkušenosti.

Přidat komentář

Všeuměl.cz
Logo