Nejlepší koloběžky pro rok 2024

Přinášíme vám srovnání oblíbených a vybraných typů koloběžek. Navíc vám poradíme, jak a podle čeho vybrat koloběžku přesně pro vaše potřeby.

TEST: Nejlepší freestylové koloběžky 2025

1. místo 2. místo 3. místo
Název Street Surfing Ripper Bloody
TOP freestylová koloběžka
Street Surfing Torpedo Spartan Stunt
Street Surfing Ripper Bloody Street Surfing Torpedo Spartan Stunt
Hodnocení
Cena
Parametry
Výrobce: Street Surfing Street Surfing Spartan
Typ: freestylová koloběžka freestylová koloběžka freestylová koloběžka
Skládací: ne ne ne
Minimální výška jezdce (cm): 150 130 130
Šířka řidítek (cm): 54 50,8 45
Materiál rámu: hliník hliník hliník
Tvrdost koleček: 88A 88A 85A
Velikost koleček (mm): 110 mm x 24 mm 100 mm x 20 mm 100 mm x 20 mm
Hmotnost (kg): 3,9 2,7 3,3
Nosnost (kg): 100 100 100
zpět nahoru ↑

TEST: Nejlepší koloběžky pro dospělé 2025

1. místo 2. místo 3. místo
Název Crussis URBAN 4.2
TOP koloběžka pro dospělé
Kostka TOUR Fun Sedco CROSS 4.2
Crussis URBAN 4.2 Kostka TOUR Fun Sedco CROSS 4.2
Hodnocení
Cena
Parametry
Výrobce: Crussis Kostka Sedco
Typ: koloběžka pro dospělé koloběžka pro dospělé koloběžka pro dospělé
Skládací: ne ne ne
Minimální výška jezdce (cm): 145 130 140
Šířka řidítek (cm): 62 62 62
Délka nášlapu (cm): 48 42 35
Délka koloběžky (cm): 175 172 182
Výška koloběžky (cm): 98 100 98
Materiál rámu: hliník hliník hliník
Nafukovací kolečka: ano ano ano
Velikost koleček (palce): přední 26", zadní 20" přední 26", zadní 20" přední 26", zadní 20"
Hmotnost (kg): 10 9,7 13
Nosnost (kg): 150 100 100
zpět nahoru ↑

TEST: Nejlepší koloběžky pro děti 2025

1. místo 2. místo 3. místo
Název Yedoo Wzoom New
TOP dětská koloběžka
Tempish IGNIS 145 AL Milly Mally Magic
Yedoo Wzoom New Tempish IGNIS 145 AL Milly Mally Magic
Hodnocení
Cena
Parametry
Výrobce: Yedoo Tempish Milly Mally
Typ: dětská koloběžka dětská koloběžka dětská koloběžka
Skládací: ne ano ne
Minimální výška jezdce (cm): 120 100 100
Šířka řidítek (cm): 56 35 25
Délka nášlapu (cm): 34 32 neuvedeno
Délka koloběžky (cm): 122 neuvedeno 58
Výška koloběžky (cm): 90 88 90
Materiál rámu: Ocel hliník neuvedeno
Nafukovací kolečka: ano ne ne
Velikost koleček (palce): přední 16", zadní 12" 5,7" přední 3,9", zadní 4,7"
Hmotnost (kg): 7,5 2 3,18
Nosnost (kg): 100 100 neuvedeno
zpět nahoru ↑

Nejprodávanější koloběžky 2025

Poradíme vám…

zpět nahoru ↑

Jak vybrat koloběžku

Koloběžka je ideálním dopravním prostředkem do města. Oblíbí si ji také všichni vyznavači zdravého životního stylu, milovníci jízdy krajinou i adrenalinových kousků. Jednotlivé typy koloběžek se od sebe výrazně liší a jsou určené k různým druhům jízdy.

Proto si před koupí koloběžky zodpovězte několik otázek, abyste zjistili, která koloběžka je vhodná právě pro vás.

Jaké otázky si před koupí koloběžky zodpovědět?

  • Kdo bude na koloběžce jezdit – existují různé typy koloběžek podle věku jezdce a jeho váhy (koloběžky pro nejmenší, koloběžky pro dospělé, koloběžky s nosností až 150 kg atd.)
  • Kolik kilometrů najezdíte – na kratší vzdálenosti vám postačí levnější koloběžky s menšími kolečky. Pokud plánujete jezdit na dlouhé výlety, vyplatí se vám investovat do pohodlnější koloběžky s velkými koly
  • Kde budete jezdit – podle terénu, po kterém budete nejčastěji jezdit, si vyberte typ koloběžky. Pro kaskadérské kousky ve skateparcích si pořídíte freestylovou koloběžku. Do terénu robustnější koloběžku s velkými koly a vyšším nášlapem. Naopak do města lehkou koloběžku s kompaktními rozměry
  • Jaké technické parametry má koloběžka mít – aby se vám na koloběžce dobře jezdilo, měli byste se při jejím výběru zaměřit na několik technických parametrů – ergonomie, kola, brzdy, ložiska, materiál, nosnost a výšku nášlapu a řídítek
1

Typy koloběžek

Typy koloběžek

Podle věku jezdce, terénu, po kterém budete jezdit a stylu jízdy, si můžete vybrat mezi těmito typy koloběžek:

  • Dětské koloběžky
  • Skládací koloběžky
  • Freestyle koloběžky
  • Koloběžky pro dospělé (městské koloběžky, koloběžky do terénu, koloběžky do města i do přírody, koloběžky pro sportovní jízdu a koloběžky pro výlety se psem a mushing)
  • Elektrické koloběžky

Dětské koloběžky

Dětské koloběžky jsou vhodné pro děti od dvou let. Slouží k tomu, aby se na nich děti naučily jezdit, vyřádily se, nebo se s vámi mohly vydat na kratší výlet. Dětské koloběžky mají jednoduchou lehkou konstrukci a atraktivní dětský design a doplňky. Některé modely mohou mít pro lepší stabilitu tři kolečka.

Kola mívají nafukovací, brzdy ruční nebo nášlapné. Nosnost dětské koloběžky může být až 75 kilogramů, výška stupátka 4 až 7 centimetrů – podle toho, zda bude dítě jezdit po asfaltu nebo nezpevněném povrchu. Pro malou dětskou nožku stačí stupátko o délce 35 centimetrů a řídítka nastavitelná podle výšky dítěte.

Skládací koloběžky

Skládací koloběžky jsou svou velikostí podobné dětským koloběžkám. Oproti nim jsou však konstrukčně propracovanější, robustnější, mají vyšší řídítka i nosnost a lépe odolají nerovnostem. Skládací koloběžky mají malá kolečka a jsou tedy vhodné k překonávání kratších vzdáleností ve městě. Díky tomu, že koloběžky mají výškově nastavitelná řídítka, může jednu koloběžku využívat víc lidí různé výšky.

Skládací koloběžku během chvilky rozložíte a vytvoříte z ní příruční zavazadlo, se kterým bez problémů můžete jet v metru nebo v MHD. Některé modely jsou vybaveny popruhem, abyste si koloběžku mohli přehodit přes rameno.

Freestyle koloběžky

Freestyle koloběžky (skákací koloběžky), stejně jako koloběžky skládací, jsou lehké, mají malá kolečka a kompaktní rozměry. Brzdy mívají nášlapné. Mají však pevnější a odolnější konstrukci, aby odolaly nárazům při různých skocích a tricích ve skateparcích a na U-rampách.

Pro zajištění maximální bezpečnosti koloběžka nejde složit, ani výškově nastavit řídítka. Freestyle koloběžky nejsou vhodné do terénu.

Elektrické koloběžky

Na elektrických koloběžkách stojíte oběma nohama, aniž byste se odráželi. Jsou vhodné pro jízdu na delší vzdálenosti. Elektrické koloběžky jsou vybaveny dobíjecím elektromotorem. Na jedno nabití baterie na nich můžete ujet až 45 kilometrů a dosáhnout rychlosti 45 kilometrů za hodinu. Elektrické koloběžky nejsou pro svou vyšší hmotnost vhodné pro jízdu s odrážením. Silnější modely s většími koly si poradí i s členitějším terénem a mírným svahem.

TIP: Podívejte se na naše srovnání elektrokoloběžek.

Koloběžky pro dospělé

Koloběžky pro dospělé jsou vhodné pro delší jízdu. Mají velkou robustní konstrukci a nafukovací pneumatiky.

2

Rozdělení koloběžek podle terénu a stylu jízdy

Podle toho, na jakou vzdálenost, terén a styl jízdy koloběžku budete používat, si můžete vybrat mezi těmito typy:

  • Koloběžky do města
  • Koloběžky pro sjezdy a do terénu
  • Koloběžky do města i do přírody (univerzální koloběžky)
  • Koloběžky pro sportovní jízdu
  • Koloběžky pro výlety se psem a mushing

Koloběžky do města (street koloběžky)

Při výběru street koloběžky, na které budete jezdit po městě, do školy nebo do práce, si promyslete, jestli s ní budete jezdit i v MHD a po jakém povrchu budete jezdit (asfalt, dlažební kostky). Koloběžka by měla být snadno ovladatelná, lehká, obratná, skladná a pohodlná. Street koloběžky mají jednu ruční brzdu a kratší nášlap.

Mohou mít větší přední kolo nebo stejně velká kola o průměru 12 až 16 palců. Váha koloběžky je 7 až 9 kilogramů. Na městské koloběžce můžete bez problému ujet 10 až 20 kilometrů. Koloběžky do města jsou levné a vhodné i pro začátečníky.

Koloběžky pro sjezdy a do terénu

Koloběžky pro sjezdy a do terénu jsou konstruovány pro jízdu po nezpevněných cestách. Koloběžka do terénu má vyšší nášlap, odolné terénní pneumatiky a spolehlivé kotoučové brzdy, kterými zvládnete zabrzdit i při jízdě z prudkého kopce.

Koloběžky do města i do přírody (univerzální koloběžky)

Koloběžky do města i přírody jsou kompromisem mezi ovladatelností a rychlostí. Jsou vhodné pro jízdu přírodou, po cyklostezkách i po městě. Jsou pohodlné, mají ocelový rám, V-brzdy a kola o velikosti 16 až 20 palců, přičemž mohou mít obě kola stejně velká nebo větší přední kolo. Pohodlně na nich ujedete i 30 kilometrů.

Pro větší vzdálenosti a vyšší komfort jsou vhodné koloběžky s většími koly, na kterých při minimální námaze vyvinete velkou rychlost. Tento typ koloběžek zvládne i větší zatížení, můžete na ně tedy bez obav naložit cestovní zavazadla. Některé modely mají kromě nastavitelné výšky řídítek i nastavitelný nášlap (stupátko), což využijete při jízdě v terénu.

Na tento typ koloběžky lze přimontovat dětskou cyklosedačku, proto je to ideální dámská koloběžka pro maminky s dětmi. Sedačka se umísťuje mezi řídítky a rodičem ve směru jízdy. Dítě tak má dobrý výhled a vy ho máte po celou dobu jízdy pod kontrolou.

Koloběžky pro sportovní jízdu

Pro velmi rychlou jízdu po hladkých površích jsou nejvhodnější sportovní koloběžky. Jejich kola mají tenké pláště a průměr až 28 a 20 palců, přičemž přední kolo je větší. Mají lehký hliníkový rám, nízkou váhu, nízkou nášlapnou výšku, jednu nebo dvě silné ruční kotoučové nebo V-brzdy a A-headové hlavové složení. Investovat do těchto dražších typů koloběžek se vyplatí profesionálním sportovcům nebo sportovním nadšencům, kteří na koloběžce jezdí často a rychle.

Koloběžky pro jízdy se psem a mushing

Abyste na svých výletech na koloběžce nemuseli svého psího miláčka nechávat doma, můžete si pořídit koloběžku, která je na na projížďky se psem přímo uzpůsobená. Využitím doplňků k zapřažení vašeho psa získáte musherský povoz.

3

Z jakých komponent se koloběžky skládají

Rám koloběžky

Pro jaký druh terénu a styl jízdy je koloběžka určená, se odvíjí také od druhu nebo materiálu, ze kterého je vyroben její rám. Abyste zjistili, jak těžká koloběžka je vhodná právě pro vás, měli byste vyzkoušet víc typů. Lehký tuhý rám umožňuje jezdci vyvinout vyšší rychlost za vynaložení méně energie. Těžší rámy jsou odolnější, stabilnější a lépe pohlcují vibrace. Rám koloběžky by měl mít dobře opracované sváry, šrouby a minimum ostrých hran.

Materiály rámuVlastnosti materiálu
Ocelje těžší a velmi pevná
Hi-tech ocelje lehká a pevná
Hliníkje lehký a tuhý
Karbonje velmi lehký, velmi pevný, ale dražší

Brzdy

Brzdy jsou velmi důležitým bezpečnostním prvkem koloběžky. Freestylové nebo některé modely skládacích koloběžek, na kterých jezdíte menší rychlostí, přibrzdíte přišlápnutím zadního blatníku. Ostatní koloběžky brzdí prostřednictvím klasických V-brzd nebo hydraulických kotoučových brzd.

  • Nášlapné brzdy – jsou umístěny nad zadním kolem a sešlapávají se nohou. Proto jsou vhodné na kratší pomalejší jízdy městem nebo na freestyle.
  • V-brzdy (čelisťové brzdy) – jsou ovládány páčkou na řídítkách. Používají se u koloběžek s nafukovacími koly. Jsou dostatečně výkonné, cenově dostupné a vhodné na delší vzdálenosti.
  • Hydraulické kotoučové brzdy – nejlepší a nejúčinnější brzdy pro delší vzdálenosti, prudké sjezdy z kopce a brždění ve vysoké rychlosti (jiné brzdy brždění ve vysoké rychlosti špatně zvládají). Kotoučové brzdy jsou ovládány páčkou na řídítkách.

Řídítka

Řídítka u většiny typů koloběžek (kromě freestylových) si můžete nastavit (mezi 90 až 130 centimetry) podle své výšky tak, abyste se při jízdě nehrbili nebo naopak řídítka nebyla příliš vysoko.

Když se postavíte vedle koloběžky, výška řídítek by měla být ve výšce vašich kyčlí. Pokud máte řídítka příliš nízko, během jízdy budete shrbení a budou vás bolet záda. Jsou-li řídítka příliš vysoko, koloběžka se vám bude špatně ovládat. Než si koloběžku koupíte, vyzkoušejte, zda lze u vybraného modelu řídítka nastavit do vámi požadované výšky.

Madla řídítek by měla být z materiálu, který je vám příjemný na dotek, neprokluzuje a nezpůsobuje otlačeniny. Madla mohou mít nástavce, které umožní změnu úchopu a polohy rukou, což je žádoucí především při delší jízdě.

Kola

Podle typu koloběžky a terénu, na který jsou určena, mají kola různou velikost, tvrdost a úroveň ložisek.

Typy kol
  • Nafukovací – nafukovací kola se skládají z duše a pláště. Přední kolo bývá větší, než kolo zadní. Používají se především na větších koloběžkách pro dospělé. Umožňují rychlou jízdu.
  • Celogumová – jsou vyrobena z PVC nebo PU. Kolečka mají malý průměr stejný nebo podobný u předního i zadního kola. Jsou obratná a velmi dobře ovladatelná. Používají se především na freestylových a dětských koloběžkách.
Velikost kol

Čím větší kola koloběžka má, tím rychlejší jízdu vám umožní a lépe překonává nerovnosti a členitý terén. Pokud má koloběžka vpředu větší kolo, bude rychlejší, stabilnější, ale hůře ovladatelná a při rychlé jízdě v zatáčce hrozí smyk.

Průměr koleček vyberte podle terénu, na kterém budete na koloběžce jezdit:

Velikost kol Vhodný terén
Přední kolo 15” + zadní kolo 12”menší a obratné koloběžky do města
Přední kolo 20” + zadní kolo 16”univerzální koloběžky do města i na lehčí nezpevněný terén
Přední kolo 26” + zadní kolo 20”ideální pro dlouhé výlety, umožňují vyvinout vyšší rychlost při vynaložení méně energie
Tvrdost kol
  • Nafukovací kola – jízdní vlastnosti koloběžek s nafukovacími koly ovlivňuje nahuštění duší, celková konstrukce kol a kvalita duší a plášťů. Méně nahuštěné pneumatiky jsou vhodné do členitějšího terénu – kola lépe tlumí vibrace a nárazy. Vyšší tvrdost snižuje valivý odpor, což je žádoucí při rychlé jízdě na hladkých zpevněných površích. Výhodou nafukovacích kol je možnost výměny pláště, nevýhodou riziko defektu. Proto byste sebou měli vozit lepící soupravu nebo náhradní duši.
  • Celogumová kola – menší koloběžky mívají celogumová kola z PVC a PU. Jejich tvrdost se označuje číslem + písmenem. Čím tvrdší kola koloběžka má,  tím jede rychleji, ale hůř tlumí otřesy. Měkká kola jsou vhodnější na hrbolatější terén a delší jízdy.

Ložiska

Ložiska zajišťují rychlý a plynulý otáčivý pohyb kola při jízdě. Kvalita ložisek je udávána normou ABEC stupnicí od 1 do 9 – čím vyšší číslo, tím je vyšší kvalita ložisek a lepší jízda. Průběžně ložiska promazávejte a kontrolujte jejich stav – nenamazaná nebo poškozená ložiska mají vliv na udržování rychlosti a zrychlování jízdy.

Výška, délka a šířka nášlapu

Nášlap je plocha koloběžky, na které během jízdy stojíte. Aby se vám na koloběžce jelo co nejlépe, musí výška, délka a šířka nášlapu odpovídat vašim tělesným dispozicím.

Výška nášlapu

Během koloběhu při odrazu jdete do mírného dřepu. Abyste během jízdy příliš nenamáhali svaly nohy, na které stojíte (která jde do dřepu), měl by dřep být co nejmenší. Tedy stupátko by nemělo být příliš vysoko nad zemí. Avšak ne zas příliš nízko, abyste při jízdě po nerovném terénu nezadrhávali o drny trávy a hrboly.

Pro jízdu na hladkém povrchu je ideální nášlap přibližně 5 centimetrů, do terénu kolem 7 centimetrů.

Délka nášlapu

Během jízdy se většinu doby odrážíte. Protože na nášlapu tedy většinou stojíte pouze jednou nohou, nemusí být příliš dlouhý. Dostačující je délka 40 centimetrů. Pokud častěji sjíždíte kopce, jezdíte po dlouhých rovinách (stojíte na nášlapu častěji oběma nohami) nebo máte velká chodidla, bude vám vyhovovat delší nášlap. Nevýhodou delšího nášlapu je horší ovladatelnost koloběžky a problematičtější překonávání překážek.

Šířka nášlapu

Nášlap koloběžky nemusí být příliš široký, protože na něm nestojíte kolmo, ale v jeho ose. Ideální šířka je kolem 11 centimetrů.

Nosnost

Koloběžky pro dospělé mohou mít nosnost až 150 kg. Musíte ale počítat s tím, že pokud vážíte 90 kg a koupíte si koloběžku s nosností maximálně 90 kg, ve chvíli, kdy pojedete do mírného svahu, přes hrboly nebo budete mít na zádech těžší batoh, bude zatížení koloběžky větší a může dojít k jejímu poškození.

Proto si kupte koloběžku, která má nosnost o několik kilogramů vyšší, než je vaše váha.

4

Vhodné příslušenství, údržba a náhradní díly

Pro jízdu na koloběžce platí stejná doporučení i pravidla, jako pro jízdu na kole.

  • Helma – na koloběžce je povinná u jezdců do 18 let. Z bezpečnostních důvodů ji však doporučujeme pro všechny věkové kategorie
  • Sportovní brýle – sportovní brýle zabrání tomu, aby vám do očí vletěla muška, což je především při vysoké rychlosti nebezpečné. Brýle s tónovanými skly navíc zabrání oslnění sluncem
  • Další výbava a bezpečnostní prvky – koloběžku si můžete dovybavit zvonkem, odrazkami, blatníky, tachometrem a cestovními brašnami nebo košíkem na řídítka
  • Chrániče – především pro děti a začátečníky jsou vhodné chrániče loktů a kolen
  • Rukavice – cyklistickými rukavicemi ochráníte dlaně před otlaky a puchýři
  • Sportovní oblečení – pro jízdu na koloběžce je nejvhodnější funkční sportovní oblečení a uzavřená pohodlná obuv

Údržba koloběžky

  • Před každou jízdou zkontrolujte brzdy, kola (vycentrování, nahuštění a praskliny), nastavení výšky řídítek, ložiska, pružinové mechanismy a zda jsou dotažené všechny šrouby a upínací páčky
  • Pokud je koloběžka po jízdě zaprášená nebo zablácená, otřete ji pouze vlhkým hadříkem. Nezapomeňte vyčistit i kolečka a ložiska
  • Ložiska průběžně promazávejte vazelínou nebo olejem
  • Na zimu koloběžku uložte do sucha a šera, aby UV záření nepoškodilo její kola (to samé platí i při používání)

Náhradní díly

Před koupí koloběžky se informujte, zda je k ní u prodejce nebo dodavatele možné dokoupit náhradní díly – ne všichni výrobci náhradní díly prodávají.

5

Proč si pořídit koloběžku?

Jízdu na koloběžce zvládne každý

  • Jízda na koloběžce je snadná a zvládnou ji i malé děti
  • Můžete na ní jezdit po pěší zóně, cyklostezce i po silnici
  • Ženy mohou na koloběžce jezdit i v šatech nebo sukni

Rychlý dopravní prostředek

  • Koloběžka je ideální a rychlý dopravní prostředek do města, se kterým neuvíznete v dopravní zácpě. V případě potřeby ji jednoduše složíte a můžete popojet metrem nebo MHD
  • Koloběžka nespotřebovává pohonné hmoty – neznečišťuje tedy životní prostředí a ušetří vám peníze za naftu, benzín nebo hromadné dopravní prostředky
  • Je nenáročná na údržbu
  • Koloběžka je velmi skladná – bez problému ji vyvezete výtahem, převezete v kufru auta a doma uložíte za dveře, do skříně nebo na balkon

Zdravý životní styl

  • Během jízdy na koloběžce posilujete, zpevňujete a tvarujete rovnoměrně všechny svaly – horní a dolní končetiny i zádové a břišní svaly
  • Při jízdě uvolníte a protáhnete ztuhlou krční páteř a zádové svaly, což ocení především lidé se sedavým zaměstnáním
  • Během jízdy na koloběžce namáháte své klouby výrazně méně než například při běhu.
  • Pokud chcete zhubnout, je koloběžka lepší volbou než jízdní kolo – během jízdy na koloběžce spálíte mnohem více energie

Zábava i adrenalin

  • Jízda na koloběžce je zábavná, kondiční i adrenalinová – podle toho, kde a jakým stylem na koloběžce jezdíte

Velký výběr koloběžek

  • Díky skutečně širokému výběru různých druhů a rozmanitých designů koloběžek na trhu, si můžete vybrat přesně takovou, která bude odpovídat vašemu životnímu stylu i finančním možnostem

Nejznámějších výrobci koloběžek

Koloběžky Yedoo

Koloběžky Yedoo

Česká firma Yedoo vyrábí nejen koloběžky pro děti, ale také speciální modely Yedoo Alloy s odlehčeným celohliníkovým rámem, off-roadovou koloběžku Trexx Disc na nezpevněné cesty nebo například Yedoo Steel s originálním ocelovým rámem.

Koloběžky Kostka

Koloběžky Kostka

Koloběžky Kostka od českého výrobce jsou vhodné pro děti, začátečníky, dospělé i profesionály. Vyrábí nejen koloběžky, ale také širokou nabídku příslušenství a náhradních dílů ke koloběžkám.

Koloběžky Spartan

Koloběžky Spartan

Spartan je rakouská značka zasahující do více odvětví. Vyrábí dětské, sportovní, freestyle a elektrické koloběžky s originálním grafickým provedením. Většina těchto koloběžek se dá složit a snadno přenášet.

Koloběžky Crussis

Koloběžky Crussis

Firma Crussis je český výrobce elektrokol a koloběžek. Vyrábí kvalitní koloběžky střední kategorie – do města, do terénu i za psí spřežení.

Koloběžky Spokey

Koloběžky Spokey

Česká firma Spokey se zaměřuje na vývoj, výrobu a dovoz sportovních potřeb pod svou vlastní značkou. Nabízí koloběžky různých typů pro děti i dospělé, za velmi příznivé ceny.

Koloběžky Sedco

Koloběžky Sedco

Česká firma Sedco prodává kvalitní a levné sportovní potřeby a vybavení. Nabízí koloběžky pro nejmenší, pro dospělé, freestyle i skládací koloběžky a koloběžky s nafukovacími koly.

Koloběžky inSPORTline

Koloběžky Insportline

InSPORTline je největší výrobce fitness v Čechách. Ve své nabídce však má i koloběžky pro děti, dospělé, freestylové, sjezdové, skládací, dirt i elektro v různých cenových relacích.

Koloběžky Oxelo

Koloběžky Oxelo

Značka Oxelo prodávaná v Decathlonu, nabízí koloběžky na kratší i delší vzdálenost pro děti i dospělé. Na své si zde přijdou i milovníci freestylu.

Koloběžky Micro

Koloběžky Micro

Švýcarská firma Micro se zaměřuje na výrobu vysoce kvalitních koloběžek, kickboardů a příslušenství k nim. V nabídce Micra najdete mini tříkolečkové koloběžky pro nejmenší, koloběžky pro větší děti i juniory, freestyle koloběžky, skládací a elektrické koloběžky.

Koloběžky Worker

Česká firma Worker se zabývá výrobou sportovních potřeb, doplňků i oblečení. Nabízí také koloběžky pro dospělé a pro děti. Dětské koloběžky i trojkoloběžky jsou vyrobeny v různých stylech a líbivém barevném designu.

Koloběžky Street Surfing

Koloběžky Street Surfing

Street Surfing je kalifornská firma zaměřená na výrobu skateboardů, waveboardů, ale i freestylových koloběžek precizního zpracování a originálních designů.

Koloběžky Olpran

Koloběžky Olpran

Firma Olpran je český výrobce a poskytovatel autorizovaného servisu jízdních kol a sportovně rekreačních koloběžek pro dospělé.

Koloběžky Ethic

Koloběžky Ethic

Firma Ethic DTC scooters vyrábí freestylové koloběžky pro jezdce určité úrovně. Svou nabídku rozšířila také o náhradní díly – například kola, řídítka a objímky.

Koloběžky Mibo

Koloběžky Mibo

Mibo je česká firma rodinného typu specializující se na výrobu koloběžek – turistických, do města, sportovních i pro rodiče s dětmi.

Nejznámější prodejci a srovnávače koloběžek

Koloběžky Decathlon

Koloběžky Decathlon

Francouzský prodejce sportovních potřeb se sítí prodejen po celém světě, nabízí koloběžky pro všechny věkové kategorie a styly jízdy, za velmi přijatelné ceny.

Koloběžky Alza

Koloběžky Alza

Alza je internetový obchod, který působí v Čechách a dalších zemích EU. V jeho nabídce naleznete také koloběžky pro děti i dospělé, koloběžky s nafukovacími koly, koloběžky do města, freestyle koloběžky, terénní koloběžky, levné koloběžky i koloběžky pro profesionální sportovce.

Koloběžky Heureka

Koloběžky Heureka

Heureka je srovnávač cen a zboží, ve kterém si přehledně z pohodlí domova vyberete s pomocí testů a recenzí zákazníků, nejlepší koloběžku právě pro vás.

Cenové relace koloběžek

Koloběžky nám umožňují zdravý a přirozený pohyb, i rychlý přesun po městě a to, v porovnání s jinými dopravními prostředky, za velmi přijatelné ceny. Cena koloběžek se odvíjí od použitých materiálů, kvality zpracování a výrobce.

  • Koloběžky do 1 000 Kč – nejlevnější jsou dětské koloběžky, malé městské koloběžky, koloběžky na freestyle rampy a koloběžky na kratší vzdálenosti. Mají nosnost do cca 100 kg a váhu do 7 kg.
  • Koloběžky od 1 000 do 4 000 Kč – ve střední cenové kategorii naleznete odolnější koloběžky do různého typu terénu, na delší vzdálenosti, koloběžky s většími i nafukovacími koly až 26/20” a nosností do cca 120 kg.
  • Koloběžky od 4 000 Kč – v nejdražší cenové kategorii si vyberou zapálení sportovci i profesionálové, kteří hledají vysoce kvalitní koloběžky pro sjezdy z kopce, jízdu terénem, na dlouhé vzdálenosti a se spolehlivým brzdným systémem. Tyto koloběžky mají velká nafukovací kola až do 28” a uvezou až 150 kg.

Často kladené otázky při výběru koloběžky

Existují koloběžky pro ženy s dětmi?

Ano, na některé modely koloběžek lze připevnit dětskou sedačku. Sedačka se umísťuje mezi řídítky a rodičem. Aby dítě nesedělo příliš vysoko, sedačka se doporučuje do velikosti předního kola 20”.

Dá se pořídit koloběžka se sedátkem?

Klasické koloběžky sedátko obvykle nemívají. Sedátkem bývají vybaveny především dětské a elektrické koloběžky.

Je koloběžka s malými koly vhodná i do terénu?

Malá kolečka větší nerovnosti zdolávají těžko, jízda je namáhavá a kvůli drncání nepohodlná. Do terénu jsou vhodnější koloběžky s většími koly – ideálně s nafukovacími.

Jak vysoko mají být nastavená řídítka?

Každému vyhovuje jiná výška nastavení řídítek. Obecně však lze říci, že pokud si jezdec stoupne vedle koloběžky, řídítka by měla být zhruba v úrovni jeho kyčlí.

Zajímavé zdroje

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kolob%C4%9B%C5%BEka

O autorovi

Komentáře k článku

Budeme rádi, pokud přidáte k obsahu svůj komentář. Prosíme, buďte slušní a objektivní.


Přidejte svůj komentář

Všeuměl.cz
Logo