Nejlepší infrasauny pro rok 2021

Infrasauny jsou skvělou možností, jak můžete relaxovat přímo u vás doma, koneckonců klidně někde v paneláku nebo i malém bytečku. Přinášíme vám srovnání těch nejlepších saun a poradíme, jak vybrat tu nejideálnější.

Nejlepší infrasauny pro 1 osobu 2021

1. místo 2. místo 3. místo
Název Belatrix Vista 1
Nejlepší infrasauna pro jednoho
Marimex Trendy 2001 M Marimex SMART 1000 M
Belatrix Vista 1 Marimex Trendy 2001 M Marimex SMART 1000 M
Hodnocení
Cena
Parametry
Výrobce: Belatrix Marimex Marimex
Kategorie: Infrasauna pro 1 osobu Infrasauna pro 1 osobu Infrasauna pro 1 osobu
Typ topidel: Fullspektrální + karbonové Karbonové Keramické
Celkový počet topidel: - 7 3
Počet fullspektrálních topidel: -
Podlahové topidlo: Ano Ano Ne
Materiál kabiny: Kanadský jedlovec – hemlock Kanadský jedlovec – hemlock Kanadský jedlovec – hemlock
Příkon (W): 1 700 1 670 1 116
Ionizátor: Ano Ano Ne
Vnitřní osvětlení: Ano Ano Ano
Audio systém: FM, MP3 FM, MP3 Ne
Výška (cm): 190 190 183
Šířka (cm): 90 90 95
Hloubka (cm): 115 90 89
Hmotnost (kg): 90 119 104
Záruka (roky): 4 3 3
zpět nahoru ↑

Nejlepší infrasauny pro 2 osoby 2021

1. místo 2. místo 3. místo
Název ProWell 222 R
Nejlepší infrasauna pro dva
Belatrix Benton 2 Marimex Elegant 3001 L
ProWell 222 R Belatrix Benton 2 Marimex Elegant 3001 L
Hodnocení
Cena
Parametry
Výrobce: ProWell Belatrix Marimex
Kategorie: Infrasauna pro 2 osoby Infrasauna pro 2 osoby Infrasauna pro 2 osoby
Typ topidel: Fullspektrální + karbonové Fullspektrální + karbonové Karbonové
Celkový počet topidel: 6 7 7
Počet fullspektrálních topidel: 5
Podlahové topidlo: Ano Ano Ano
Materiál kabiny: Kanadský cedr Kanadský jedlovec – hemlock Kanadský jedlovec – hemlock
Příkon (W): 1 900 1 900 2 140
Ionizátor: Ano Ano Ano
Vnitřní osvětlení: Ano Ano Ano
Audio systém: FM, MP3 FM, MP3 FM, MP3
Výška (cm): 200 190 194
Šířka (cm): 130 120 117
Hloubka (cm): 100 105 106
Hmotnost (kg): - 125 153
Záruka (roky): 2 4 3
zpět nahoru ↑

Nejlepší infrasauny pro 3 osoby 2021

1. místo 2. místo 3. místo
Název Belatrix Vista 3
Nejlepší infrasauna pro tři
Marimex Elegant 3001 XXL Hanscraft VALENCIA 2
Rohová infrasauna
Belatrix Vista 3 Marimex Elegant 3001 XXL Hanscraft VALENCIA 2
Hodnocení
Cena
Parametry
Výrobce: Belatrix Marimex Hanscraft
Kategorie: Infrasauna pro 3 osoby Infrasauna pro 3 osoby Infrasauna pro 3 osoby
Typ topidel: Fullspektrální + karbonové Fullspektrální + karbonové Karbonové
Celkový počet topidel: - 10 8
Počet fullspektrálních topidel: -
Podlahové topidlo: Ano Ano Ano
Materiál kabiny: Kanadský jedlovec – hemlock Kanadský jedlovec – hemlock Kanadský jedlovec – hemlock
Příkon (W): 2 700 2 750 2 400
Ionizátor: Ano Ano Ano
Vnitřní osvětlení: Ano Ano Ano
Audio systém: FM, MP3 FM, MP3 FM, MP3
Výška (cm): 190 194 190
Šířka (cm): 150 153 150
Hloubka (cm): 120 114,5 137
Hmotnost (kg): 150 189 153
Záruka (roky): 4 3 2
zpět nahoru ↑

Neprodávanější infrasauny 2021

Poradíme vám…

zpět nahoru ↑

Jak vybrat infrasaunu

Infrasauny jsou skvělou možností, jak můžete relaxovat přímo u vás doma, koneckonců klidně někde v paneláku nebo i malém bytečku. Nemusíte tedy nikam chodit a jednoduše si můžete užívat výhody saunování také v pohodlí vašeho domova, a navíc kdykoli si jen vzpomenete. Na závěr srovnání si řekneme také něco o tom, jak se k infrasauně chovat a jak se o ni správně starat. Neopomeneme ani vliv na zdraví, který může být u některých modelů velký.

Infrasauna versus finská sauna

Saunování obecně se v poslední době těší velké oblibě. Není proto divu, že se vedle klasických saun využívají také infrasauny. Hned v úvodu našeho článku bychom si měli něco málo říct o hlavních výhodách infrasauny, proč je vhodné do nich investovat a proč se staly tak oblíbené.

První a velkou výhodou jsou bezesporu léčebné a regenerační účinky na celé tělo. Oproti saunování vám infrasauna nabízí také lepší teplotu, při které se vám nebude zdát, že každou chvíli omdlíte. To souvisí také s tím, že teplotu v infrasauně si můžete libovolně nastavit podle sebe, což u klasických saun jde hůře. Bude tak záležet pouze na vás, jaký výkon topidlům nastavíte.

Velkou výhodou je pak také celkově snadná obsluha, a především také údržba. Spolehnout se můžete na poměrně nízké provozní náklady, které infrasauna nabízí. To je dáno tím, že se tento typ sauny velmi rychle nahřeje. Navíc lze infrasaunu zapojit do klasické zásuvky, což je rozhodně velkým plusem, který uvítají především lidé s menšími prostory. To všechno zkrátka dělá z infrasauny ideální prostor pro zlepšení zdravotního stavu.

Infrasauny jsou alternativou oproti klasickým saunám. Právě možnost umístění prakticky do každého bytu nebo domu z ní dělá skvělou volbu pro milovníky saunování. Někoho můžou odradit především vysoké pořizovací náklady. Na stranu druhou vám infrasauna dokáže vydržet i desítky let, takže to není investice velká a krátkodobá, jako například u jiných spotřebičů pro domácnost.

Jak vybrat domácí nebo venkovní infrasaunu

V rámci této kategorie si představíme, na co si dávat pozor při výběru infrasaun. Rozhodně byste měli této kategorii věnovat pozornost, abyste skutečně věděli, jak vybrat správnou infrasaunu také pro vás. Není to tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Musíte také myslet na to, že infrasaunu nebudete pořizovat každý rok.

Než se ale pustíme do samotných kategorií, podle kterých byste měli infrasaunu vybírat, musíte si zodpovědět několik následujících otázek. Podle nich se pak můžete řídit při samotném výběru.
 • Kapacita – prvně si rozmyslete, pro kolik osob infrasaunu potřebujete. Čím více osob se do ní vleze, tím bude infrasauna samozřejmě dražší a prostorově mnohem náročnější.
 • Topidlo – podle intenzity používání se rozhodněte, jaké z topidel bude pro vás to nejlepší. Doporučujeme se ale vyhýbat příliš levným topidlům, které vás prakticky pouze zahřejí.
 • Kabina – ta může být vyrobena z různých materiálů. O nich si budete moci přečíst ve zvláštní kapitole včetně jejich hlavních výhod.
 • Umístění – musíte si také předem určit, kam budete infrasaunu umisťovat – jestli například do bytu, domu nebo na zahradu. I ty to je velice důležité, podle toho pak vybíráte celkové rozměry.

Topidlo

Topidlo neboli infrazářič. Přesně to je srdcem každé infrasauny. Bez topidel by infrasauna zcela postrádala smysl. Každý takový zářič má různé vlastnosti a z toho plynoucí cenu i zdravotní výhody. Jaké druhy tedy máme a k čemu jsou vhodné?

 • Keramické – Ohřívají se na teplotu 250 až 300 °C. Aby nedošlo k popáleninám, jsou tato topidla krytá mříží. Hlavní předností je rychlé nahřátí a také velmi dlouhá životnost. Spolehnout se můžete na nízkou pořizovací cenu, která je ale vykoupena vyšší spotřebou energie. Tyto zářiče jsou zpravidla v pásmu IR-B + IR-C. To znamená, že záření keramických topidel prostupuje do hloubky zhruba 0,6 mm, což není moc.
 • Karbonové – Ohřívají se na teplotu 70 až 170 °C. Jejich nahřívání je delší, na druhou stranu se ale pyšní menší spotřebou. Nabízejí také delší životnost než topidla keramická. Všechny tyto výhody jsou ale vykoupeny vyšší cenou. Tato topidla pak disponují pásmem IR-C, to znamená, že pronikají asi jen do 0,1 mm hloubky pod kůži.
 • Světelná keramická topidla – jedná se o typ keramického topidla, který nabídne ještě vyšší teplotu. Povrchová teplota se u těchto topidel pohybuje v rozmezí 300−500 °C. Pozitivní vliv na zdraví má také světlo, které tato topidla vyzařují. Výhodou je rychlé zahřátí a podobná životnost, jak v případě klasických keramických topidel.
 • Full spektrum – toto jsou nejmodernější zářiče s velice dlouhou životností. Nahřátí je okamžité a také vydávají krátkovlnné záření, které disponuje nejlepšími zdravotními účinky. Řadí se mezi nejúčinnější a také nejúspornější topidla. Jejich cena je ovšem poměrně vysoká. V rámci full spektrových topidel se můžeme spolehnout na to, že záření pronikne až 5 mm pod kůži a tělo skutečně důkladně zahřejí. Jestliže chcete naplno využívat zdravotních benefitů infrasauny, pak doporučujeme vybrat právě full spektrové zářiče.

Vlnová délka

V rámci infrasauny je také velmi důležité myslet na to, jakou vlnovou délkou disponuje. Každá vlnová délka se měří v mikronech a má jiné účinky na vaše zdraví. Souvisí to také s tím, jaký druh topidla jste si do infrasauny vybrali.

 • IR-A – tyto vlny jsou krátké, typicky v rozmezí délky 0,07 až 1,4 mikronu. Díky faktu, že dokáží proniknout až do podkoží mají na zdraví zdaleka nejlepší pozitivní vliv.
 • IR-B – tyto vlny se řadí do střední délky se svými 1,4 až 3 mikrony. IR-B záření disponuje léčebným účinkem, avšak neproniká tak hluboko jako výše zmíněné vlny.
 • IR-C – vlny delší než tři mikrony. Prakticky pouze ohřívají kůži, dál se ale nedostanou. Proto nemají pražádný vliv na samotné zdraví. Topidla disponující IR-C zářením jsou také zpravidla nejlevnější.

Materiál kabiny

Když už víme, jaké topidlo i vlnovou délku bychom si měli vybrat, půjdeme dále. Nyní bychom se měli podívat, podle čeho byste měli vybírat materiál, ze kterého je vyrobená kabina. Samotný materiál může mít vliv na to, jaká vůně se bude v průběhu saunování uvolňovat. Jaké dřevo je tedy vhodné a co nabídne?

 • Hemlock – kanadský jedlovec, vyznačuje se tím, že nemá žádné suky. Vzhledem k faktu, že nemá ani pryskyřici, při saunování nebude uvolňovat žádné aroma. Barevně je toto dřevo laděné do světle hnědé.
 • Abachi – jiným názvem také africká vrba. Velkou výhodou je, že při styku s kůži nepálí. Z tohoto dřeva se pak zpravidla vyrábí především sedáky a opěradla. Barevně se jedná spíše o světlé dřevo.
 • Skandinávský smrk – disponuje malými suky, které ale vypadají velmi ozdobně. Barevně je pak skandinávský smrk laděný do světle hnědé.
 • Cedr – toto dřevo je považováno za luxusní. Jeho výhodou je velké procento esenciálních olejů, což se při saunování projeví příjemnou vůní. Pro infrasauny se jedná o ideální dřevo. Barevně je dřevo laděno do světle až tmavě hnědé barvy. Jestliže můžete, rozhodně preferujte infrasaunu z cedrového dřeva.
 • Osika – dřevo z osiky neobsahuje žádné suky. Výhodou je dobrá absorpce vlhkosti. I přesto je vhodné i osiku chránit parafínovým olejem, o tom později.
 • Sklo – kabiny mohou být vyrobené také ze skla. Mnohé ale odradí především vysoká pořizovací cena. Na druhou stranu jsou designově úžasně řešené a v domě nebo bytě rozhodně vyniknou.

Příkon a spotřeba

V rámci infrasaun je příkon poměrně důležitým parametrem, neboť podle příkonu se dá odhadnout, za jak dlouho se nahřejí topidla. Proto by se minimální hranice měla pohybovat někde okolo 1 600−1 700 wattů. Pokud by byl příkon nižší, infrasauna by se zahřívala mnohem déle, než by bylo potřeba.

Zbytečně vysoký příkon také není ideální, protože topidla skutečně potřebují nějaký čas na rozehřání a přílišný výkon jim v tom nepomůže. Cena za necelou hodinu saunování se tak pohybuje mezi 6 a 15 korunami. To je rozhodně líbivá spotřeba, která vás nezruinuje.

Rozměry infrasauny

Rozměry infrasauny byste měli řešit hned z několika důvodů. Prvním z nich je především počet osob, které se chtějí naráz saunovat. Zpravidla jsou sauny pro jednu až tři osoby. Najdou se ale také infrasauny, které nabízejí prostor až pro pět či více osob. Dá se tedy říct, že infrasauna může zabírat metr krát metr s výškou okolo 190 centimetrů.

Zajímavostí je také fakt, že existuje celá řada firem, která pro vás vyrobí infrasaunu také na míru. Čím větší infrasauna bude, přesněji řečeno, čím více lidí se do infrasauny vejde, tím bude také vyšší pořizovací cena.

Hmotnost infrasauny

Každá infrasauna v závislosti na tom, z čeho je vyrobená případně pro kolik osob je určená, má svoji váhu. Nejlehčí infrasauny váží okolo 75 kilogramů. Jedná se zpravidla o infrasauny, které jsou určené pro jednu osobu. Ty, které jsou určené pro více osob pak váží i 400 kilogramů. Tento aspekt musíte brát v potaz především pro potřeby montáže či stěhování infrasauny. Přeci jen montovat a přenášet 100 kilogramů je něco jiného, než když budete přenášet 400 kilogramů. 

Výbava infrasauny

Vedle klasických a základních částí, kterými by měla každá infrasauna disponovat se můžete setkat také s různým vybavením. To vám pomůže během saunování, případně vám celý proces zpříjemní. O jakou výbavu se přesně jedná a v čem vám pomůže?

 • Audio – chcete si během saunování pustit vaši oblíbenou nebo relaxační hudbu? Audio systém v infrasauně je ideálním řešením, které si zamilujete.
 • Dálkové ovládání – to je výbava určená především těm, kteří se nechtějí zvedat k ovládacímu panelu. Jednoduše tak vše můžete změnit pomocí dálkového ovladače.
 • Ionizátory – Ionizátory slouží především k čištění vzduchu, čímž se významně podílejí na zlepšení jeho kvality.
 • Lampička – lampička vám bude v infrasauně udržovat příjemné světlo, což navodí pohodu a klid.
 • Okénko – pomocí okénka můžete v sauně větrat, pokud by se vám zdálo, že je uvnitř příliš teplo.
 • Ovládací panel – ten slouží k tomu, abyste si mohli nastavit teplotu, zapnout světla a další věci, které bude pro uklidňující saunování potřeba.
 • Zádová opěrka – zádová opěrka slouží především pro vaše pohodlí. Jednoduše se můžete během saunování opřít a užívat si klidu a pohody.

Cenové relace infrasaun

Určitě vás zajímá, kolik infrasauny vlastně stojí a v jakých cenových hladinách můžete infrasauny sehnat. Je potřeba si uvědomit, že toto není spotřebič, který se řadí mezi levné záležitosti, proto zde cena může hrát velkou roli. Zároveň je také ovlivněna velkým množstvím aspektů, na které je potřeba myslet.

 • Infrasauny do 20 000 Kč  – v rámci této cenové kategorie můžete sehnat poměrně kvalitní sauny. Zpravidla obsahují keramická či karbonová topidla. Maximální příkon je u těchto typů saun okolo 1 400 W. Velmi často jsou pak sauny určeny pro jednu až dvě osoby. To je asi maximum toho, co mohou infrasauny v této cenové kategorii nabídnout. Rozhodně nejsme zastánci úplně levných modelů, protože vám zdravotně nijak nepomohou.
 • Infrasauny do 30 000 Kč – tato cenová kategorie je jednou z nejvyužívanějších na trhu. Tyto sauny nabízejí místo zpravidla až pro tři osoby a také jejich příkon dosahuje hodnot okolo 2 000 W. Spolehnout se můžete také na podlahové topení, ionizátor a další skvělé vychytávky a doplňky. V této cenové kategorii si totiž vybere drtivá většina uživatelů infrasaun.
 • Infrasauny nad 30 000 Kč – této kategorii již seženete to nejlepší, co se na trhu vyskytuje. Výhodou je, že se do takových infrasaun zpravidla vleze celá rodina. Dostanete také všechny funkce, na které si jen vzpomenete. Velkou výhodou jsou různá designová provedení, takže i člověk s hlubokým estetickým cítěním bude spokojený. Jen tak vysoká cena mnohé odradí.

Údržba

Infrasauny je potřeba také vhodně udržovat. Zásadní je pak zpravidla pravidelná údržba, díky které můžete prodloužit životnost infrasauny, ale především se postaráte o to, že bude pořád vypadat jako nová. Údržba vnějších stěn je zpravidla velmi jednoduchá. Postačí, když je otřete nějakým navlhčeným hadříkem, abyste infrasaunu zbavili prachu a nečistot. Doporučuje se také používat přípravky na čištění lakovaného dřeva, neboť vnější stěny infrasauny jsou velmi často lakované.

To už se ale nedá říct o vnitřních stěnách, které logicky není vhodné lakem ošetřit. Používá se ale parafínový olej, který dokáže ochránit dřevěné vnitřní plochy před vlhkostí. Myslete na to, že je vhodné parafínový olej vždy jednou za tři až čtyři měsíce nanést znovu, abyste dřevo skutečně chránili. Stejně tak pro údržbu vnitřních částí nepoužívejte přípravky na bázi chloru. Ochráníte tak především své zdraví.

Výrobci infrasaun

Když už víte, jak si infrasaunu vybrat, rozhodně by stálo za to také si říct něco o výrobcích, kteří infrasauny vyrábějí. U nich máte jistotu určité kvality i bezpečnosti. O jakých výrobcích je řeč?

Infrasauny Marimex

Marimex se na trhu pohybuje již 25 let. Vedle bazénu je známý také pro výrobu relaxační techniky, kam spadají právě i infrasauny. Marimex byl také mezi prvními výrobci, kteří na trh přišel s infrasaunami. Marimex se snaží neustále zdokonalovat své technologie, přicházet s inovacemi a vším ostatním, co pomůže lidem uvolnit se a relaxovat.

Infrasauny Belatrix

Belatrix je českou značkou, která se zabývá vším, co vás zabaví, co vám umožní relax a odpočinek. Vedle vířivek si můžete od společnosti Belatrix koupit také infrasauny. Ty na český trh přinesla společnost Belatrix v roce 2016. Infrasauny od firmy Belatrix přináší nadstandartní výbavu už v základních modelech.

Infrasauny Prowell

Společnost Prowell byla založena v roce 1991, o rok později byla zahájena výroba v německé pobočce. O pár let později byla také zahájena výroba ve Francii. Prowell, jež spadá pod Progroup, se zabývá výrobou infrasaun a také dalších relaxačních pomůcek. Dá se říct, že německá kvalita v tomto ohledu rozhodně nezklame.

Infrasauny Hanscraft

Hanscraft je českou společností, která se zabývá výrobou infrasaun, bazénů a dalších relaxačních nástrojů a celkově relaxačního vybavení. Můžete se tak spolehnout na kvalitu, kterou zajišťují také velcí a ověření evropští a američtí dodavatelé. Při výrobě a činnosti společnosti Hanscraft se také dbá na životní prostředí.

Infrasauny Hecht

Společnost Hecht byla založena již v roce 1994, přičemž první výrobky byly na trhu dostupné od roku 1998. Velký důraz klade společnost Hecht na design, funkčnost i bezpečnost. Samozřejmostí je pak soulad s požadavky evropských zákazníků a norem. Skvělá cena a kvalita je synonymem pro tuto společnost.

Infrasauny Karibu

Společnost karibu, která se věnuje výrobě infrasaun, sídlí v Německu. Pyšní se dlouholetou tradicí. Do funkčních infrasaun navíc také zpravidla zakomponuje designové a technologické prvky a  také novinky, které vás rozhodně potěší.

Infrasauny France

Společnost France dbá především na to, aby byla infrasauna krásně designově vyvedená. Zpravidla také vyrábí výrobky pro více lidí než pouze pro jedinou osobu. Pokud chcete ověřenou kvalitu, rozhodně můžete sáhnout po infrasaunách od France.

Kde koupit infrasauny

Když už víte, na jaké infrasauny byste se měli zaměřit, zasloužíte si také vědět, kde je můžete koupit. Proto si pojďme představit obchody, které infrasauny nabízejí.

Mountfield

Mountfield infrasauny nabízejí relax také v domácím prostředí. Na výběr máte z několika základních modelů, jako jsou modely Grenada či Ruby. Ceny infrasaun se zde pohybují od 16 tisíc po 50 tisíc korun.

Heureka

Ačkoliv je Heureka spíše srovnávač, můžete i přes ni koupit infrasauny. Heureka infrasauny nabízejí mnoho různých druhů v různých cenových kategorií, ze kterých si vybere úplně každý.

Jak se saunovat a přínosy pro zdraví

Když už máte infrasaunu vybranou, určitě se vám budou hodit rady a tipy o tom, jak se vhodně saunovat a jaké zdravotní bonusy vám saunovaní v domácí infrasauně přinese. Hned na začátku vám prozradíme, že nejlepší je saunování hned ráno, kdy vás procedura zcela jistě nabudí na nový den. Pokud se budete saunovat večer, může to zase přinést relax po vyčerpávajícím dni a bude se vám mnohem lépe usínat.

Před začátkem saunování

Nejdříve je nutné infrasaunu nahřát na požadovanou teplotu. Doporučuje se také pořádně se napít a dát si před začátkem sprchu. Nezapomeňte se důkladně otřít! Do sauny vstupujte až v době, kdy je nahřátá a připravená k saunování.

Co do infrasauny

S sebou do infrasauny se rozhodně doporučuje vzít si několik osušek, které budou sloužit na otírání potu. Pokud chcete potivost zvýšit, můžete se do ručníků klidně zabalit. Aby vaše pleť omládla, doporučuje se také vzít s sebou hrubší ručník, kterým si budete otírat obličej. Díky tomu dojde k odstranění odumřelých kožních buněk a vaše pleť se rozzáří.

Vstupte do infrasauny

Chvíli potrvá, než se začnete v infrasauně potit. Pokud by se vám v průběhu procedury zdálo, že je na vás příliš horko, můžete si klidně teplotu upravit podle sebe. To se zpravidla provádí otevřením dvířek nebo okénka. Doporučuje se saunovat v sedě, nikoli v leže. Zářiče jsou totiž v infrasauně namontované tak, aby podávaly nejlepší výkon, když člověk sedí. Maximální doba pobytu v infrasauně je okolo 30−40 minut. Delší pobyt se již rozhodně nedoporučuje.

Když saunování skončí

Jakmile skončíte se saunováním, je vhodné otevřít dveře dokořán, a ještě chvíli v infrasauně zůstat. Vzduch okolo vás se začne postupně ochlazovat. Vhodné je také dát si vlažnou sprchu bez použití mýdla nebo šamponu. Nezapomeňte se také důkladně napít. Během saunování totiž ztratíte mnoho tekutin, které je důležité vhodně doplnit.

Vliv na zdraví

Jde o to, že samotné saunování nabízí blahodárné účinky na celý kardiovaskulární systém. Pomáhá na ztuhlé klouby a k dostatečnému prokrvení celého těla. Slouží také jako skvělá detoxikace organismu. Velkou výhodou je, že infrasauna vám může pomoci také zhubnout.

Chyby, které lidé při výběru dělají

Ačkoli se tomuto tématu v rámci našich článků příliš nevěnujeme, do výběru infrasaun jsme se rozhodli toto zařadit, protože při jejich výběru dělají lidé opravdu velmi často chyby, které mohou ovlivnit celý prožitek ze saunování, stejně jako mohou ovlivnit pozitivní přínosy na vaše zdraví.

Špatné zářiče

Myslete na to, že zářič v infrasauně je tím nejdůležitějším aspektem. Právě zářič rozhoduje o tom, zda bude mít saunování pozitivní vliv na vaše zdraví, nebo zda vás pouze zahřeje. Vyhněte se proto, pokud možno, levným zářičům. Ty vám bohužel v ničem nepomohou, což by byla velká škoda.

Chci tu nejlevější saunu

Cena je dost často kamenem úrazu. Jestliže budete vybírat zásadně na bázi ceny a budete se snažit, aby byla skutečně co nejnižší, s výsledkem příliš spokojení nebudete. Čím levnější infrasaunu vyberete, tím bude trpět vícero neduhy. Snad se dá přežít špatná kvalita zpracování, co ovšem ovlivní váš pocit ze saunování jsou bezesporu úzké lavice. Navíc, levné infrasauny nechce nikdo opravovat, budete tak špatně shánět náhradní díly apod.

Infrasauny na míru

Jak jsme psali výše, v dnešní době není problém pořídit si také infrasauny na míru. Musíte si ale uvědomit, že tyto sauny budou cenově začínat někde okolo 100 000 korun. Na stranu druhou si ale můžete vše vybrat podle sebe. Topidla, různé vybavení, materiál kabiny a vlastně klidně i atypické rozměry. Vše bude záležet jen a pouze na vás. Ačkoli infrasauna na míru dnes není žádným problémem, zpravidla lidé sáhnou po komerčním řešení, které je levnější a dosahuje také skvělých parametrů.

Nejčastější otázky při výběru infrasaun

Kam mohu infrasaunu umístit?

Infrasaunu lze umístit prakticky kamkoli, kde na ni je prostor.

Prodává se také venkovní infrasauna?

Ano, infrasaunu si můžete pořídit také jako samostatnou stavbu a umístit ven, například na zahradu.

Jaké účinky má infrasauna na zdraví?

Prohřívá celé tělo, napomáhá k jeho prokrvení i k detoxikaci organismu. Dá se také pomocí ní hubnout.

Rozdíl mezi klasickou saunou a infrasaunou?

Infrasauna produkuje infrazáření, které proniká pod kůži a tím celé tělo zahřívá. Klasická sauna ohřívá především vzduch, který pak prohřeje tělo.

Budeme rádi, když se podělíte o své zkušenosti.

Přidat komentář

Všeuměl.cz
Logo