Nejlepší cestovní kufry 2024

Cestovní kufr je důležitou součástí vybavení různých domácností. Může jít o osoby, které často jezdí na pracovní cesty, ale také pro domácnosti, které si jen jednou za rok vyrazí na letní dovolenou. Ať už jedete na víkend nebo týden, správně zvolený kufr vám může cestování usnadnit.

TEST: Velké cestovní kufry

1. místo 2. místo 3. místo
Název Travelite Vector 4w
TOP velký kufr
Travelite Air Base L MIA TORO
Travelite Air Base L Champagne Travelite Air Base L MIA TORO
Hodnocení
Cena
Parametry
Výrobce: Travelite Travelite MIA TORO
Objem (litrů): 103 105 109
Hmotnost (kg): 4,3 3,5 5,9
Materiál: skořepina plast plast
Barva: šedá šedá stříbrná
Kolečka: ano ano ano
Výška (cm): 77 77 68
Šířka (cm): 51 51 48
Hloubka (cm): 28 30 33
TSA zámek ano ano ano

zpět nahoru ↑

TEST: Střední cestovní kufry

1. místo 2. místo 3. místo
Název Travelite Cruise 4w
TOP střední kufr
Travelite Air Base M Titan Highlight 4w M
Travelite Cruise 4w Travelite Air Base M Titan Highlight 4w M
Hodnocení
Cena
Parametry
Výrobce: Travelite Travelite Titan
Objem (litrů): 65 82 79
Hmotnost (kg): 3,6 3,2 3,3
Materiál: skořepina skořepina skořepina
Barva: šedá šedá černá
Kolečka: ano ano ano
Výška (cm): 67 67 67
Šířka (cm): 45 45 46
Hloubka (cm): 26 31 31
TSA zámek ano ano ano

zpět nahoru ↑

TEST: Malé cestovní kufry

1. místo 2. místo 3. místo
Název SUITSUIT TR-1262/3-S ABS
TOP malý kufr
Travelite Orlando S Travelite kufr Air Base S
SUITSUIT TR-1262/3-S ABS Travelite Orlando S Travelite kufr Air Base S
Hodnocení
Cena
Parametry
Výrobce: SUITSUIT Travelite Travelite
Objem (litrů): 31 37 37
Hmotnost (kg): 2,4 3,3 2,1
Materiál: skořepina skořepina plast
Barva: zelená černá modrá
Kolečka: ano ano ano
Výška (cm): 55 53 55
Šířka (cm): 35 37 39
Hloubka (cm): 20 20 20
TSA zámek ano ano ano

zpět nahoru ↑

Nejprodávanější cestovní kufry 2025

Poradíme vám…

zpět nahoru ↑

Jak vybrat cestovní kufr

Cestovní kufr je důležitou součástí vybavení různých domácností. Může jít o osoby, které často jezdí na pracovní cesty, ale také pro domácnosti, které si jen jednou za rok vyrazí na letní dovolenou. Ať už jedete na víkend nebo týden, správně zvolený kufr vám může cestování usnadnit.

Jaké otázky si zodpovědět před výběrem?

Předtím, než zajdete do obchodu koupit své cestovní zavazadlo, byste si měli ujasnit několik základních parametrů. S jejich pomocí se vám podaří získat ten správný kufr. Navíc také snížíte příliš širokou nepřebernou nabídku zavazadel, která na současném trhu je. Na jaké otázky byste si tedy měli před výběrem zodpovědět?

  • Velikost kufru – velikost kufru můžete volit podle toho, na jak dlouho cestujete. Čím více dnů, tím více věcí můžete potřebovat. Někdy je ale rozhodující také typ dopravního prostředku. Příruční kufr do letadla má určité rozměry. Pokud by byl větší, museli byste si připlatit vyšší částku za odbavení kufru.
  • Účel – jezdíte častěji na odpočinkovou nebo aktivní dovolenou? Pro odpočinkovou dovolenou je vhodnější kufr na kolečkách, u aktivních typů dovolené, kdy častěji měníme stanoviště je lepší cestovní taška, která je skladnější a lépe se s ní manipuluje. Některé cestovní tašky je možné vést za sebou pomocí rukojeti a koleček.
  • Materiál – kufry se vyrábí z několika různých materiálů. Do letadla se doporučuje ideálně skořepinový kufr, zejména výraznějších barev, který vám pomůže vyhledat zavazadlo na pásu po doletu do cílové destinace. Textilní kufry mohou mít nižší hmotnost, což je důvod, proč je stále ještě spousta lidí upřednostňuje.
  • Bezpečnost – v kufru často převážíme i věci, které nejsou zrovna nejlevnější. V takovém případě oceníte kufry, které mají prvky zabezpečení, jako je například uzamčení zipů prostřednictvím číselného kódu. Takovéto zabezpečení se hodí i v případě, že v kufru nic drahocenného nemáte. Máte jistotu, že do vašeho kufru se jen tak někdo nedostane.
  • Kolečka – pro spoustu lidí jsou rozhodující kolečka. Čím větší je kufr, tím je větší pravděpodobnost, že bude těžší. Cestovní zavazadla na kolečkách mohou být řešením, jak svůj kufr převážet z jednoho místa na druhé, aniž byste museli mít celou váhu kufru v rukou. V současné době můžete narazit na kufry se dvěma nebo čtyřmi kolečky.
  • Cena – cena může v některých případech určovat kvalitu kufru. Tu oceníte v případě cestování letadlem, kdy je se zavazadly zacházeno velmi neopatrným způsobem. Ne vždy ale platí, že kvalita je přímo úměrná ceně. Obecně platí, že se nevyplatí kupovat levné kufry neznámých značek.
  • Design – váš kufr může vypadat podobně, jako tisíce jiných. Nebo se může odlišovat. Díky neobyčejnému designu můžete svůj kufr snadno poznat mezi ostatními – což se může hodit například na letišti.
1

Velikosti kufrů a uspořádání

Kufry se prodávají v několika různých velikostech. V závislosti na tom mohou nést různá označení – například pod názvem dětský kufr si představíme menší zavazadlo. Avšak menší zavazadla se hodí také dospělým. Na to výrobci mysleli. A proto dnes můžeme nakupovat několik základních velikostí kufrů. Nejčastěji se můžete setkat s označením velikosti kufrů v litrech. Velmi často se ale používají obdobné značení velikostí, jako je u oblečení – tedy od S až po XL.

Malé kufry

Za malé kufry označujeme většinou takové, které mají objem 20 až 40 litrů a nosnost do 10 kg. Tento kufr můžete najít také pod označením velikosti S. I když jsou podmínky každé letecké společnosti trochu odlišné, ve velké většině případů lze tento kufr použít jako palubní zavazadlo. Takto veliký kufr obvykle využijete na kratší cesty, které budou trvat od 1 do 3 dnů.

Střední kufry

Takové kufry disponují objemem 60 až 90 litrů a nosností 20 kg. Běžně se značí jako kufry velikosti M. Tento kufr by měl být dostatečně veliký pro týdenní dovolenou pro jednu osobu.

Velké kufry

U velkých kufrů můžete očekávat objem 90 a více litrů a nosnost až 30 kg. Obvykle se tyto modely označují také jako velikost L a XL (kdy XL jsou kufry největší). Takové kufry oceníte při delších cestách nebo v případě, že se do kufru balí větší počet osob (například celá rodina). Někdy je ale lepší použít více malých kufrů, než jeden velký – z hlediska skladování i manipulace s kufrem.

Sady kufrů

Není výjimkou, že se kufry prodávají v celých sadách. Obvykle se jedná o kufr velikosti S, a dvakrát M, popřípadě kufry velikosti S, M a L. Sada cestovních kufrů se jeví jako výhoda tehdy, cestuje-li více lidí pohromadě: většinu věcí si můžete dát do největšího kufru a ten nejmenší použít jako příruční zavazadlo. Nebo si můžete sbalit jednoduše z hlediska toho, kolik věcí zrovna potřebujete. Takové kufry mají stejný design, díky čemuž je snadno rozeznáte od ostatních. Jejich výhodou je zkrátka to, že máte po ruce všechny velikosti kufrů, které potřebujete.

Palubní kufr

Někteří prodejci uvádějí jako zvláštní kategorii také palubní kufr. Nejedná se o nic jiného, než o příruční zavazadlo. Tato informace vás bude zajímat zejména v případě, že cestujete letadlem.

Palubní kufr si můžete vzít na palubu letadla, nemusíte jej nechávat odbavit zvlášť a tudíž za něj platit. To znamená, že svými rozměry (55 x 40 x 20 cm) splňuje podmínky leteckých společností pro příruční zavazadlo. Maximální nosnost tohoto kufru by měla být 10 kg. Opět se ale informujte u dané letecké společnosti, jakou maximální hmotnost pro palubní kufr toleruje.

Pokud si ale balíte příruční zavazadlo, je třeba mít na paměti ještě některé další skutečnosti. Nemůžete v nich například přepravovat některé věci či kosmetiku nad povolené množství. Tak například jakékoli zbraně (nože, střelné zbraně, nůžky apod.) vám bohužel budou při letecké kontrole zabaveny. Stejně tak si dejte pozor na příliš dlouhé pilníky, pepřové spreje a paralyzéry. Na palubě letadla taktéž nemůžete přepravovat zápalné látky (zapalovače apod.) a různé nářadí. Veškeré tekutiny a kosmetické produkty v množství nad 100 ml vám budou zabaveny.

Jaké mají kufry vnitřní uspořádání?

Ačkoli by se mohlo zdát, že kufry uvnitř vypadají velice podobně, není tomu tak. Jejich vnitřní uspořádání se může velice lišit. Zatímco některé kufry obsahují uvnitř jen pásy s natahovací gumou k upevnění oblečení, jiné mohou být vybaveny speciálními přihrádkami. Ty využijete pro skladování drobností, ale také elektroniky, jako jsou fotoaparáty, přihrádky na notebook nebo dokonce voděodolná přihrádka na kosmetiku. Z tohoto důvodu je důležité podívat se na kufr také z vnitřní strany. Zejména skořepinový kufr může mít značně omezený počet přihrádek.

2

Materiály kufrů

Na materiálu, z jakého jsou kufry vyrobeny, samozřejmě také záleží. Materiál se projeví už na tom, jak se nám bude líbit, ovlivní ale také jeho vlastnosti. V podstatě rozlišujeme pouze dva druhy materiálů: plast a textil (k nim se řadí i kufry kožené).

Skořepina

Skořepinové kufry patří k velice oblíbeným. Vyrábí se v celé spoustě barevných provedení a obvykle disponují také dvěma nebo čtyřmi kolečky. Jsou odolné a chrání také věci uskladněné uvnitř, protože není příliš snadné je promáčknout. Vyrábí se v různých velikostech a snadno se udržují – v případě nečistoty je můžete prostě jen otřít vlhkým hadříkem. Obvykle ale mají vyšší hmotnost, než ostatní druhy kufrů, a také si za ně připlatíte.

Zatímco textilní kufry lze do určité míry „natáhnout“, u skořepinových to kvůli pevnému materiálu není možné. Skořepinové kufry se vyrábí z několika různých materiálů. Obvykle se jedná o nějaký druh plastu, narazit ale můžete také na hliníkové kufry. U skořepinových kufrů se bohužel může stát, že prasknou nebo se promáčknou. Rizikové na poškození kufrů je zejména cestování letadlem, kdy je se zavazadly nakládáno nešetrně. V případě poškození zavazadla je dobré obrátit se na reklamační oddělení letiště ihned po příjezdu.

  • ABS – plastový kufr, který patří mezi ty, které jsou cenově nejdostupnější. I přesto se ale mohou pochlubit dobrou odolností.
  • PC – tento druh plastového kufru je vyroben z polykarbonátu. Je ještě o něco odolnější, než ABS, ale také o něco dražší. 
  • PP – polypropylenové kufry vyrobené z plastu se řadí mezi nejodolnější plastové kufry.
  • Hliníkové kufry – jediným kovem, který se pro výrobu kufrů používá, je právě hliník. Je lehký a vysoce odolný vůči poškrábání. Tyto skvělé vlastnosti jsou ale vykoupeny vysokou cenou.
Výhody
  • odolnost
  • snadná údržba
  • různá barevná provedení a potisky
  • nepromokavost
Nevýhody
  • vyšší pořizovací cena
  • vyšší hmotnost

Textil

Cestovní kufr látkový je obvykle nejlevnější variantou. I on se vyrábí v nejrůznějších barvách a velikostech, nicméně různé potisky (například obrázky pro dětské kufry) jsou zde velmi omezeně. Když už na nějaký narazíte, je pravděpodobné, že se časem ošoupe. Hmotnost těchto kufrů je obvykle nižší, než u skořepinových kufrů, je ale potřeba zkontrolovat přítomnost koleček. Není výjimkou, že kolečka jsou jen dvě. 

V případě deště je třeba chránit kufr před vlhkostí, protože není voděodolný. Při přepravě také neochrání uskladněné věci tak dobře, jako právě skořepinové kufry (je možné jej promáčknout). Vyrábí se nejčastěji z polypropylenu, polyamidu (není tolik odolný jako nylon, ale je levnější) a nylonu (pevný ale poddajný, dostupný ve spoustě barev, má nízkou hmotnost) či balistického nylonu (extrémně pevný a odolný materiál, snadná údržba a čištění). 

Na rozdíl od skořepinových kufrů se můžete těšit na celou řadu přihrádek, které jsou dostupné také zvenku. Ty je možné využít pro odložení letenky nebo různých drobností, které se vám mohou na cestě hodit. Některé textilní kufry mohou mít po obvodu horního dílu kolem dokola zip, který když uvolníte, získáte další prostor navíc.

Výhody
  • spousta postranních kapsiček
  • možnost zvětšit svůj objem
  • nejlevnější varianta
Nevýhody
  • není voděodolný
  • nízká odolnost
  • menší možnosti barevného provedení

Kůže

Kůže je materiál, který velice dobře vypadá. Vzhledem k tomu, že je ale málo odolný, je vhodné jej použít raději jen jako příruční zavazadlo do letadla, u kterého máte nakládání s kufrem pod kontrolou. Kožené kufry jsou totiž velice náchylné na poškrábání a poškození, a to přesto, že se prodávají za vyšší cenové částky. Taktéž je nutné myslet na jejich pravidelnou údržbu, jinak se může stát, že kůže popraská. Ve srovnání se tedy jeví tento typ kufrů jako nejméně vhodným materiálem, což se odráží také na skutečnosti, že sehnat jej není tak jednoduché. Na druhou stranu ale působí velmi reprezentativně.

Výhody
  • krásný design
Nevýhody
  • vyšší cena
  • nízká odolnost
  • složitá údržba
3

Důležité parametry a doplňky kufrů

Samotný prostor pro skladování věcí uvnitř nemusí být tím nejdůležitějším. Ať už se jedná o příruční kufr nebo velký cestovní kufr, vždy je dobré, když má pokud možno co nejvíce následujících doplňků. Slouží totiž k jeho snadnější manipulaci a ovládání. O jaké prvky se jedná?

Madla

Je dobré, když kufr disponuje madly navíc. V první řadě by se mělo jednat o madlo na horní straně kufru. Je ale velmi užitečné, když je jedno z madel také na delší straně kufru – díky tomu se usnadní manipulace s kufrem. Malý kufr by se mohl obejít bez tohoto „postranního madla“, protože většinou neváží tolik. Zaměřte se na to, aby madla byla dostatečně pevná.

Kolečka

Kolečka jsou vhodnou součástí kufrů nejrůznějších velikostí. Je dobré, když váhu kufru nemusíte držet na svých rukách, ale raději jej posunovat na kolečkách. Díky tomu je manipulace s kufrem usnadněna nejen pro ženy, ale také třeba pro děti. Ujistěte se, kolik koleček kufr má – u skořepinových kufrů je obvyklé, že mají čtyři kolečka, zatímco ty textilní mají většinou jen dvě kolečka. V čem je rozdíl? Kufr na dvou kolečkách musíte do určité míry při převozu nést na rukou. Kufr se čtyřmi kolečky jen posouváte, takže je ještě pohodlnější – můžete se sami rozhodnout, zda tento kufr potáhnete za sebou nebo povedete vedle sebe.

  • Plastová kolečka – jsou hlučnější a méně odolná, může se s nimi hůře manipulovat na nerovném terénu. Je snadnější je urazit než u pogumovaných koleček.
  • Pogumovaná kolečka – při jízdě na nerovném terénu se s nimi lépe zachází, nejsou tolik hlučná. Obvykle obsahují kovová ložiska, která jsou odolná proti uražení. 

Rukojeť

Rukojeť je běžnou součástí všech kufrů. Je důležité, aby bylo možné ji nastavit na základě výšky vaší postavy. Přesto vám prozkoumání rukojeti může pomoci, jak vybrat cestovní kufr. Rukojeť je jednou z nejzranitelnějších částí vašeho kufru – zejména při letecké dopravě. Zaměřte se tedy na to, aby v případě zatažení nevyčnívala z kufru. Mohlo by se stát, že při neopatrné manipulaci dojde k uražení rukojeti. A kufr bez rukojeti je bohužel velmi nepohodlný pro manipulaci – zejména malý a střední cestovní kufr budete hůře posunovat.

Bezpečnost kufrů

Recenze by nemohla být úplná, kdybychom nezmínili také způsoby, jakými se kufr stará o bezpečnost uložených věcí. V některých případech totiž můžeme převážet i cennější věci, o které bychom neradi (například krádeží) přišli. A v takovém případě je třeba už při výběru myslet na bezpečnostní prvky, které kufr má. 

Kódový zámek

Obvykle se jedná o kódový zámek, do kterého uzavřete zipy kufru. Díky tomu není možné se zipy pohybovat, což zajistí, že kufr zůstane zavřený až do doby, než použijete vámi zvolený kód. 

Žádné zabezpečení

Existují ale kufry, které žádné zabezpečení nemají. Vzhledem k tomu, že ale obsahuje obousměrný zip, který se skládá ze dvou jezdců, které je možné k sobě připevnit, můžete použít visací zámek. Ten může být v některých případech dokonce tou lepší metodou ochrany vašeho majetku. Je ale zapotřebí myslet na to, kam si dáváte klíček od visacího zámku. Jeho ztráta vám může znemožnit dostat se do kufru.

TSA zámky

Jedním z nejlepších způsobů zabezpečení, kterým disponují obvykle jen dražší kufry, jsou TSA zámky. Tento zabudovaný zámek umožní uzamknout jezdce zipu kufru. Pokud se rozhodnete investovat do kufru s tímto zámkem, zaměřte se také na to, aby takový zámek byl označen symbolem diamantu. Je to znamení, že se jedná o certifikovaný zámek.

TSA zámek může být součástí kufru, dá se ale dokoupit také samostatně. K uzamčení dochází taktéž prostřednictvím číselného kódu, který je možné změnit v případě potřeby. Tento způsob uzamčení kufru má tu výhodu, že při jeho prolomení u kontroly na letišti nedojde k poničení celého kufru.

Design kufrů

Cestovní kufr střední, malý nebo velký – všechny mohou mít nejrůznější design. Kromě toho, že se tedy zaměříte na jejich praktické funkce, můžete vybírat z celé řady zajímavých barevných provedení. Co se týče tvaru, obvykle najdete pouze kufr ve tvaru kvádru, zřídkakdy pak válec. Právě obdélníkový tvar kufru považujeme za nejpraktičtější – jak pro balení věcí, tak také pro jeho skladování, když jej zrovna nepotřebujete. 

Díky designu se může váš kufr odlišit od ostatních, takže jej snadno poznáte například na zavazadlovém pásu na letišti, když čekáte, až vám letecká společnost vrátí kufr. Dovolená tak pro vás může začít o pár okamžiků dříve a bez zbytečného stresu! Toho se můžete zbavit také prostřednictvím vhodných doplňků, kterými můžete své zavazadlo vybavit:

  • Visačka na kufr – díky jmenovce můžete svůj kufr identifikovat. To se hodí v případě, že máte kufr, který je podobný několika dalším kufrům. Ideální je opatřit si jmenovkou kufr, který máte půjčený a jehož design si tak nemusíte přesně pamatovat. Pokud dojde ke ztrátě kufru, je možné, že se k vám (i když s drobným zpožděním) může vrátit. Co na visačku kufru napsat? Jméno, příjmení, kontakt na vás, vaši adresu. Podle leteckých společností je dobré přidat také kontakt a adresu hotelu, ve kterém budete v cílové destinaci bydlet.
  • Váha na kufr – i když tato položka může znamenat několik gramů vašeho kufru navíc, je vhodná pro případ, že máte obavu z překročení povoleného limitu v letadle. Poplatky za hmotnost kufru navíc jsou totiž nemalé, takže je dobré se ujistit, že tento limit splňujete. Hmotnost kufru se totiž může lišit, protože jen málokdo z nás se z cest vrací bez suvenýrů. Pokud si takovou váhu nepořídíte, můžete si zavazadla změřit na letištní váze. V případě, že váží víc, ale budete nuceni přeskládávat své věci z velkého do příručního zavazadla přímo před zraky ostatních cestujících. A to může být značně nepříjemné.
  • Ochranný obal na kufr – tento obal může splnit hned dvě funkce. Za prvé zvýrazní vzhled vašeho zavazadla, takže jej například na letišti snadno poznáte mezi ostatními. Navíc tento vzhled můžete měnit, pokud si zakoupíte hned několik různých obalů. Za druhé ochrání vaše zavazadlo před poškrábáním nebo znečištěním. V některých případech může ale ochranný obal zhoršit manipulaci s kufrem. Je vhodné jej proto zakupovat pro váš typ kufru – obvykle se řiďte podle rozměrů kufru.
  • Stahovací popruh – slouží k zajištění kufru před samovolným otevřením. Současně zpevňuje jeho konstrukci, čímž chrání také věci v něm uskladněné. Ačkoli se stahovací popruh používá spíše u skořepinových kufrů, své uplatnění může najít samozřejmě také u kufrů textilních. Je velice vhodným doplňkem zejména v případě, že jste si koupili levný cestovní kufr.

Dětské kufry

Dětské kufry se vyznačují hned několika specifickými vlastnostmi. Kromě toho, že mají velmi nápadný design – obvykle s potiskem oblíbené pohádkové postavy či jiné dětské motivy – by měly být také dobře ovladatelné a velice lehké, aby je zvládli vézt právě děti. Kolečka jsou naprostý základ, měla by být pogumovaná, protože to usnadňuje manipulaci a současně je vedení takového kufru komfortnější. Dětský kufr na kolečkách by měl mít dostatečně velká kolečka a také dostatečně dlouhou nastavitelnou rukojeť. 

Pokud koupíte dětský kufr, který nemá příliš výrazné dětské motivy, můžete jej použít také jako palubní kufr, protože svými rozměry splňuje základní podmínky pro příruční zavazadlo v letadle. Potiskem se zavazadlo může snadno proměnit v klučičí nebo dívčí kufr, některé jsou samozřejmě unisex. Doporučuje se kupovat kufr s univerzálnějším designem, protože zájmy dětí se mohou rok od roku lišit.

4

Jak na údržbu cestovních kufrů?

Díky správné péči vám kufr může vydržet déle. Způsob pečování o kufr a zvolené čisticí prostředky se budou lišit v závislosti na tom, jaký materiál pro svůj kufr jste si zvolili. Kufr může být znečištěn zevně – zejména při letecké dopravě se otírá o jiná zavazadla a povrchy – ale také vnitřně (vylití kosmetických přípravků apod.). V první řadě byste se o údržbě cestovního kufru měli pobavit s prodejcem již při koupi. Ten v některých případech nabízí návod také v papírové podobě.

Textilní a skořepinové kufry

Tyto dva druhy kufrů můžete vyčistit hadříkem namočeným v teplé vodě. Čisticí prostředek používejte až v případě, že se vám znečištění nepodařilo odstranit pouze s pomocí vody. Čisticího prostředku použijte vždy co nejméně a vyzkoušejte si, zda není příliš agresivní. Test provádějte na místě, které není příliš viditelné.

Kufry menších velikostí nedávejte do pračky, a to ani tehdy, když jsou textilní. Poté, co jste své kufry omyli, je důležité nechat je pořádně vyschnout. Pokud je totiž uložíte ještě vlhké, mohlo by se stát, že je znehodnotí plíseň. Textilní kufr je možné před cestou naimpregnovat, čímž jej ochráníte před znečištěním a současně před vlhkostí. Na skořepinový kufr se prodávají speciální ochranné obaly.

Kožené kufry

Naprosto speciální péči vyžadují kožené kufry. Kůže je drahý materiál, který vyžaduje také speciální čisticí prostředky. Použijte pouze ty, které jsou vyrobené na údržbu kůže. Kromě toho, že kufr zbavujete znečištění co nejdříve, je důležité kůži pravidelně udržovat speciálními prostředky minimálně jednou za rok. A to i v případě, že svůj kufr zrovna nepoužíváte.

Nejznámější výrobci cestovních kufrů

Při nákupu cestovních zavazadel se do jisté míry můžete opřít také o výrobce. Nákup od těch známějších slibuje určitou kvalitu. Obvykle také můžete získat určité služby po zakoupení kufrů. Renomovaní výrobci kufrů nabízí různé doplňky na kufry, včetně speciálních čisticích prostředků. Z jakých značek můžete vybírat?

Cestovní kufry Samsonite

Cestovní kufry Samsonite

Jedná se o velice známou značku, u které se můžete spolehnout na kvalitu. Střední kufr, malý nebo velký, dětské, textilní i skořepinové – to vše můžete sehnat od této značky. Cena kufrů je obvykle o něco vyšší, je to ale cena za kvalitu.

Cestovní kufry Roncato

Cestovní kufry Roncato

Kufry textilní i skořepinové, cestovní i elegantní – nabídka výrobce Roncato je velmi široká. I u tohoto výrobce se můžete spolehnout na to, že kufru dosahují určité kvality. V nabídce jsou kufry od jednoho až po deset tisíc korun, takže vybrat by si měl opravdu každý.

Cestovní kufry Rimowa

Cestovní kufry Rimowa

Tato německá značka se soustředí na výběr hliníkových, ale také polykarbonátových kufrů různých velikostí. Pro tyto kufry je typický design ve formě drážek. Kufry jsou lehké a jsou považovány za velice luxusní. Vzhledem k jejich ceně si je nemůže dovolit jen tak někdo.

Cestovní kufry Travelite

Cestovní kufry Travelite

Značka se soustředí na prodej cenově dostupných kufrů, což ale neznamená, že nemůžete narazit i na kousky kvalitnější. V nabídce jsou textilní, skořepinové i hliníkové kufry. S cenou začínají i pod jeden tisíc korun, horní hranice je kolem čtyř tisíc korun za jedno zavazadlo.

Cestovní kufry Wittchen

Cestovní kufry Wittchen

Tato společnost proslula zejména výrobou koženého zboží. Cestovní kufry však můžete najít textilní, plastové i skořepinové. Jedná se o dražší kufry, které se vyznačují dobrou kvalitou.

Cestovní kufry Suitsuit

Cestovní kufry Suitsuit

Kvalitní kufry v různých cenových relacích jsou charakteristické pro značku Suitsuit. Od tisíc tři sta korun až po čtyři tisíce – to jsou hlavní cenové relace. V nabídce této společnosti je střední kufr, velký i ty malé, které se označují velikostí S. Pokud je vaším cílem koupit si nápadný (barevný kufr) podívejte se právě do nabídky Suitsuit.

Cestovní kufry Guess

Cestovní kufry Guess

Tyto kufry mají jedinečný design a jsou znamením luxusu. Na druhou stranu ale větší finanční částku platíte za značku, nikoli za kvalitu. Pro občasné cestování se ale mohou hodit a vy se můžete spolehnout, že vyniknete mezi ostatními cestujícími.

Cestovní kufry Sinsay

Cestovní kufry Sinsay

Tato značka má v nabídce kufry za velice výhodnou cenu. Pokud hledáte kufr, u něhož neočekáváte příliš velkou kvalitu, můžete zvolit právě tento. Nespoléhejte se ale na jeho životnost. Tyto kufry jsou vhodné pro ty, co necestují příliš často, nebo zkrátka pro nenáročné klienty.

Cestovní kufry Trunki

Cestovní kufry trunki

Tato značka se zaměřuje spíše na dětské kufry na kolečkách, které mohou vaše ratolesti použít také jako odrážedlo. Jsou tedy ideální zejména pro letecké cestování, protože poslouží jednak svým úložním prostorem jako příruční zavazadlo, ale také děti zabaví při čekání na nástup do letadla.

Nejznámější prodejci a srovnávače cestovních kufrů

Cestovní kufr je pro cestování velice výhodný, protože díky němu si můžete pohodlně sbalit všechny potřebné věci na cesty. Má kompaktní tvar a vnitřní uspořádání na takové úrovni, že své věci obvykle najdete tak, jak jste je do kufru naskládali. Vzhledem ke kolečkům se vám s nimi bude lépe cestovat zejména na delší vzdálenosti, protože nenesete celou hmotnost na rukou nebo na zádech, jako v případě batohů a různých cestovních tašek. Kde je možné cestovní kufr koupit? Prodejců je nespočet, na našem trhu ale dominují následující:

Cestovní kufry Kik

Cestovní kufry KIK

Tento prodejce se nespecializuje pouze na prodej kufrů, ale různých užitečných produktů do domácnosti. Nabízí produkty za výhodnou cenu, není ale překvapením, že se nelze spoléhat na jejich životnost a kvalitu.

Cestovní kufry Decathlon

Cestovní kufry Decathlon

Nabídka od této společnosti zahrnuje kufry, které jsou cenově dostupné, i ty které jsou o něco dražší. V závislosti na jejich ceně se můžete spoléhat také na jejich kvalitu. Právě zde je možné nakoupit také různé doplňky ke kufrům za velmi dostupnou cenu.

Cestovní kufry Lidl

Cestovní kufry Lidl

Společnost Lidl nabízí zajímavý sortiment, který se může pochlubit dobrou kvalitou za přijatelnou cenu. Množství kufrů, které tato společnost nabízí, je poměrně široký a zahrnuje celou řadu zajímavých designů. Najdete také kufry pro děti.

Cestovní kufry Alza

Cestovní kufry Alza

U této společnosti můžete očekávat kufry všech cenových relací. Najít si můžete ten pravý kufr, protože filtr tohoto e-shopu je velmi podrobný. Volit můžete podle velikosti, materiálu, počtu koleček a dalších zajímavých a užitečných parametrů.

Cestovní kufry Heureka

Cestovní kufry Heureka

Asi nejširší nabídku kufrů a jejich srovnání cen je právě na stránkách Heureky. Potěšeni budete také filtrem, který je velmi podrobný, takže snadno najdete kufry podle svých představ. Různé cenové nabídky jsou samozřejmostí, stejně jako široký sortiment nejrůznějších značek.

Uveďte cenové relace cestovních kufrů 

Cena kufrů může být různá. V některých případech platíte za speciální doplňky kufru, zvláštní design, za značku nebo za kvalitu provedení kufru. V určitých cenových relacích se ale můžete dočkat podobných vlastností a doplňků, které zavazadla mají. V jakých cenových relacích tedy můžete kufry nakupovat a co od nich očekávat?

  • Do 1 000 Kč – v této cenové relaci najdete zejména textilní kufry, které se vyznačují zejména sportovním vzhledem. Těšit se ale můžete na některé užitečné doplňky, které usnadňují manipulaci s kufrem. Odolnost kufru vůči poškození je ale obvykle nízká. Pokud tento kufr bude využívat nenáročný uživatel, který jej použije jednou za rok, může mu vydržet dlouhou dobu. Kolečka jsou obvykle pouze plastová.
  • Do 3 000 Kč – střední cenová kategorie již nabízí o něco kvalitnější a vybavenější kufry. Kolem ceny 3 000 Kč již můžete najít velice kvalitní textilní kufr a skořepinové kufry střední kvality. Klasickým vybavením jsou pogumovaná kolečka a několik madel, která usnadňují manipulaci s kufrem. Tyto kufry se hodí pro osoby, které cestují několikrát do roka. Některé z těchto kufrů již mohou být vybaveny TSA zámkem. Na přítomnost prvků zabezpečení se ale můžete spolehnout stoprocentně. 
  • Do 5 000 Kč – ve vyšší cenové kategorii se těšte na kvalitu, mimořádnou odolnost a nepromokavost. Takový kufr se jen tak nepoškrábe ani nepromáčkne. 
  • Nad 5 000 Kč – zde už se můžete těšit na opravdový luxus. Do této kategorie spadají opravdu kvalitní hliníkové kufry, luxusní značky. Zavazadla jsou velice odolná. Potěšeni budete také jejich neobvyklým designem. Není výjimkou, že narazíte na inovativní materiály. V některých případech nabízí výrobce záruku dokonce až 10 let!

Nejčastější otázky při výběru cestovního zavazadla

Jak zajistit, aby byl kufr voděodolný?

Vzhledem k tomu, že někdy musíme cestovat i za nepřízně počasí, je dobré zakoupit si kufr, který je voděodolný. Pokud by to ale znamenalo příliš vysoký příplatek, který nejste ochotni akceptovat, můžete si pomoci prostřednictvím speciálních pláštěnek, které na kufr navléknete. Některé skořepinové kufry mají jakou součást vybavení nebo dostupné k dokoupení speciální obaly. Textilní kufry je možné naimpregnovat, čímž je ochráníte také před nečistotami.

Co když se na letišti ztratí kufr nebo je poškozen?

V každém z takových případů je třeba informovat leteckou společnost, díky které jste se přepravovali. Na každém letišti je speciální oddělení, kde se můžete domáhat náhrady zavazadla. Spíše než ztráta je ale běžné poškození zavazadla. K tomu slouží reklamace, které vyplníte. Poškozený kufr si vezměte s sebou. Se zaměstnanci letiště vyplníte protokol, ať už došlo ke ztrátě nebo k poškození vašeho zavazadla. Letecká společnost má 21 dní na to, aby zavazadlo našla. V případě nálezu vás kontaktuje telefonicky. Pokud k nálezu nedojde, letiště vám bude muset ztracené věci včetně ceny kufru proplatit.

Co rozumět pod pojmem příruční zavazadlo?

Zavazadlo označené jako příruční splňuje rozměrové podmínky pro letištní přepravu. Pokud je větší, než stanovené rozměry, budete si muset připlatit za přepravu a odbavení velkého zavazadla. Obvyklé jsou rozměry kufru pro příruční zavazadlo takové: délka 56 cm, hloubka 25 cm, šířka 45 cm. Mějte ale na paměti, že každá letecká společnost může mít svá vlastní pravidla. Příruční zavazadlo si můžete vzít s sebou na palubu letadla.

O autorovi

Komentáře k článku

Budeme rádi, pokud přidáte k obsahu svůj komentář. Prosíme, buďte slušní a objektivní.


Přidejte svůj komentář

Všeuměl.cz
Logo