Nejlepší elektroloběžky Xiaomi pro rok 2021

Elektrokoloběžky mohou sloužit na výlety, ale třeba také k cestám do práce. Náš test jsme zaměřili na značku Xiaomi, která je u těchto produktů velmi oblíbená a recenze vám představí 3 populární modely. Podíváme se také, jak vybrat nejlepší elektrokoloběžku.

TEST: 3 nejlepší Xiaomi elektrokoloběžky 2021

1. místo 2. místo 3. místo
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Vítěz testu
Xiaomi Mi 1S
Cena/výkon
Xiaomi Mi Electric Scooter 2
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 Xiaomi Mi 1S Xiaomi Mi Electric Scooter 2
 • Pohodlná jízda i na nerovnostech
 • Velký dojezd i díky rekuperaci
 • Použitelná na dojezd i bez elektromotoru
 • Poměr cena/výkon
 • Maximálně kompaktní skládací konstrukce
 • Slušný dojezd
 • Funkce a bytelná konstrukce za rozumnou cenu
 • Komfortní městská jízda
 • Slušný dojezd
Hodnocení:
97%
Hodnocení:
94%
Hodnocení:
89%

Recenze elektrokoloběžek

1

Recenze Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

🏆 Vítěz testu
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

Elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 je v současné době asi tou nejpopulárnější elektrokoloběžkou od tohoto výrobce. Její cena je vyšší, a tak se nejedná zrovna o levné řešení, ale zato vám nabídne maximální komfort zejména pro jízdu po městě. Pojďme se v rámci naší recenze podívat na důvody, co za její popularitou stojí.

Vlastnosti, funkce a používání

Když poprvé nasednete na tuto elektrickou koloběžku, tak určitě oceníte její provedení, které je velice podobné klasickým koloběžkám. To znamená, že pokud například vybijete baterii, tak na ní bez problému dojedete svépomocí, a to i díky tomu, že má nízko stupátko, takže se lze pohodlně odrážet. To bývá často u robustních modelů problém. Tato elektrokoloběžka je ale naopak maximálně kompaktní, má příjemná řídítka, snadno ji složíte. Také váha 14,2 kg je stále v mezích. Celková nosnost je 100 kg a výkon motoru 300 W.

Velice intuitivní je také ovládání, kdy vlevo máte brzdu a vpravo potom plyn. Pokud podržíte plyn delší dobu při určité rychlosti, zafixuje se vám tato rychlost jako tempomat. Maximální rychlost elektrokoloběžky je 25 km/h, což na ježdění po městě je naprosto ideální. Zvládá dokonce i více, ale přes 30 km/h začne pípat varovným signálem. Střední části řídítek vévodí přehledný displej, kde vidíte vše potřebné a je dobře čitelný. Ovládání je přes jedno jediné tlačítko, což ještě zvyšuje jednoduchost použití. Určitě se vám bude líbit dlouhý dojezd, který je 45 km. Koloběžka má i rekuperaci.

Shrnutí a závěr

Hledáte-li ideálního parťáka do města, který vás bez problému doveze do práce, zajistí vám pohodlnou jízdu, a to i přes relativně malá kolečka a subtilní konstrukci, tak je tato koloběžka dobrou volbou. Výborně zvládá například i kočičí hlavy. Charakteristikou je kompaktní skládací konstrukce a dlouhý dojezd, takže nebudete muset často nabíjet. Určité negativum je mobilní aplikace, se kterou je nutno elektrokoloběžku spárovat.

Plusy:

 • Pohodlná jízda i na nerovnostech
 • Velký dojezd i díky rekuperaci
 • Použitelná na dojezd i bez elektromotoru

Mínusy:

 • Nutnost spárování s aplikací


2

Recenze Xiaomi Mi 1S

Cena/výkon
Xiaomi Mi 1S
Xiaomi Mi 1S

Elektrická koloběžka Xiaomi Mi 1S představuje zlatou střední cestu, pokud chcete investovat do tohoto typu produktu. Patří k jedněm z nejoblíbenějších ve střední cenové kategorii, přičemž nabídne kvalitní provedení a standardně intuitivní ovládání, které můžete znát i z jiných elektrokoloběžek Xiaomi.

Vlastnosti, funkce a používání

Jedná se o městskou koloběžku, která nabízí celkový výkon 250 W a zvládne rychlost až 25 km/h. Má vcelku nízkou hmotnost, a to 12,5 kg, takže se může stát vhodným společníkem také dětem. Jinak je samozřejmě určena pro dospělé osoby a nosnost této elektrické koloběžky je 100 kg. Nabídne velmi kompaktní provedení, skládací konstrukci z hliníkové slitiny a přehledný LED displej. Díky nižší hmotnosti ji jednoduše kamkoliv přenesete a v této souvislosti samozřejmě oceníte také skládací konstrukci. Přes subtilní provedení je tato elektrická koloběžka od Xiaomi robustní, konstrukce a celkové zpracování působí velice solidním dojmem.

Dojezdová vzdálenost je u této elektrické Koloběžky 30 kilometrů, což je o něco méně, než v případě těch nejlepších modelů Xiaomi. Na druhou stranu je to však stále velmi solidní dojezd a na jízdy po městě je více než dostatečný. Jízda je také na velice dobré úrovni, ale počítejte s menšími kolečky, proto je určena zejména na hladký asfalt. Při brždění se využívá rekuperace. K dispozici je tempomat.

Shrnutí a závěr

Tuto elektrickou koloběžku lze doporučit každému, kdo si kupuje například první stroj takového druhu a chce něco více levné. Kompromisů zde při této ceně není mnoho, zejména se budete muset spokojit především s jízdou po asfaltu, protože na nerovnosti tento model primárně určen není. V této cenové kategorii je velice slušný dojezd, přičemž může splnit vaše potřeby i tehdy, pokud hledáte maximálně kompaktní a lehké řešení. Jedná se každopádně o zajímavý tip z pohledu poměru ceny a výkonu.

Plusy:

 • Poměr cena/výkon
 • Maximálně kompaktní skládací konstrukce
 • Slušný dojezd

Mínusy:

 • Menší kolečka


3

Recenze Xiaomi Mi Electric Scooter 2

Xiaomi Mi Electric Scooter 2
Xiaomi Mi Electric Scooter 2

E-koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 je cenově dostupnou koloběžkou, která vás potěší zejména při jízdě po městě. Jedná se o starší model z nabídky značky Xiaomi, uvedena byla už roce 2017. Dnes však za nižší cenu dokáže nabídnout stále velmi zajímavé parametry, které jsou v mnoha ohledech srovnatelné s novějšími variantami.

Vlastnosti, funkce a používání

U této elektrické koloběžky oceníte rozumnou hmotnost, která je 12,5 kg. Mohlo by se vám to zdát hodně, ale při přenášení na krátké vzdálenosti to nějak zvláště nepocítíte. Za to dostanete bytelnou konstrukci, která je vyrobena z hliníkové slitiny. Koloběžka lze také složit, takže přenášení je velmi jednoduché. Výkon této elektrokoloběžky je 250 W, přičemž zvládá rychlost 25 km/h. Pokud koloběžku přepnete do eko režimu, nabídne vám jako maximum 18 km/h.

Chybějící odpružení, které je typické pro městské aku koloběžky, zde není překvapivě tak znát, protože koloběžka poskytuje velmi komfortní jízdu. Velice dobře si díky rozumné velikosti koleček poradí také s kočičími hlavami. Koloběžka je vybavena systém rekuperace energie, ve výsledku nabízí dojezd až 30 kilometrů. Jízda pomocí vlastní síly, pokud vám dojde šťáva, je možná, ale není nejpohodlnější. Ovládání je velice snadné, klasicky najdete na řídítkách brzdu a plyn, využít můžete tempomat. Elektrická koloběžka má displej, kde nastavíte vše potřebné.

Shrnutí a závěr

Pokud máte zájem pořídit si dobře vybavenou koloběžku, která nabídne i pokročilé funkce, jako je třeba rekuperace energie nebo tempomat, a zároveň má robustní konstrukci a slušně velká kola, je to určitě velmi zajímavá volba. Ačkoliv se jedná o starší model, přesto dnes stále obstojí. Výrobci v průběhu let inovují zejména detaily v konstrukci, což při běžném používání často ani nemusíte postřehnout. O něco nižší je zde výkon a dojezd, pokud tuto koloběžku přirovnáme k jejím nástupcům od Xiaomi.

Plusy:

 • Funkce a bytelná konstrukce za rozumnou cenu
 • Komfortní městská jízda
 • Slušný dojezd

Mínusy:

 • Nutnost spárovat s aplikací


zpět nahoru ↑

Nejprodávanější elektrokoloběžky 2021

Poradíme vám

zpět nahoru ↑

Jak vybrat elektrokoloběžku

Při výběru elektrokoloběžky je potřeba sledovat celou řadu parametrů, abyste našli model, který co nejlépe vyhoví vašim potřebám. V našem návodu se nyní podíváme na výběr e-koloběžky, přičemž se více zaměříme na elektrokoloběžky Xiaomi. Právě ty totiž patří mezi aktuálně nejpopulárnější. Xiaomi nabízí stylové a dobře zkonstruované aku koloběžky, které jsou nabité funkcemi, a přitom mají rozumnou cenu.

Výběr elektrokoloběžky krok za krokem

Nejprve se pojďme stručně podívat na to, jak vlastně ideálně postupovat při výběru elektrické koloběžky. Když vybíráte elektrickou koloběžku, na co byste tedy neměli určitě zapomenout? Zvažte hlavně:

 • Jak a kde budete koloběžku používat – plánujete-li používat elektrokoloběžku ve městě, stačí vám méně robustní modely s menšími koly, na výlety naopak využijete elektrickou koloběžku, která má větší kola a třeba vám umožňuje si i sednout díky sedátku.
 • Zda je bude určena dospělým nebo dětem – existují běžné modely, které jsou určeny dospělým osobám, ale najdete také dětská provedení. Pokud pořizujete koloběžku pro děti, dejte si pozor hlavně na její hmotnost, aby pro dítě nebyla příliš těžká.
 • Jakou má zvládat rychlost – v závislosti na použití e-koloběžky vás nepochybně bude zajímat maximální rychlost. U koloběžky do města nebo pro děti stačí bohatě i modely, které jsou omezeny na 25 km/h. Pro větší přesuny se hodí i více.
 • Pozor na dojezd – reálný dojezd je velmi důležitý, zejména pokud plánujete používat elektrickou koloběžku na delší výlety.
 • Na konstrukci záleží – některé elektrické koloběžky jsou skládací, a takové má ve své nabídce také Xiaomi. Umožní vám snadnější přenášení, protože je můžete složit do kompaktní podoby.
 • Nezapomeňte na funkce – speciálně dnes nejpopulárnější elektrické koloběžky Xiaomi jsou funkčně velmi vybaveny. Třeba spárování s vaším smartphonem by tak mělo být samozřejmostí.

Druhy elektrokoloběžek Xiaomi

Na trhu existuje velké množství elektrických koloběžek, přičemž Xiaomi se soustředí na tu nejpopulárnější variantu. Elektrokoloběžky Xiaomi pro vás budou parťákem hlavně v městské zástavbě, protože se vyznačují tím, že jsou:

 • Do města
 • Skládací

Nabídka elektrických koloběžek Xiaomi vám umožňuje vybírat si zejména z modelů, které jsou určeny primárně do města, ale zároveň nabízejí poměrně velký dojezd. Přes své subtilní provedení si mnohé modely poradí dobře i s nerovnostmi, jako jsou třeba kočičí hlavy. To zmiňujeme u konkrétních modelů také v rámci naší recenze.

Většina modelů je také skládacích, to znamená, že se tady skrývá další benefit pro pohyb po městě, a sice možnost bez problému složit koloběžku třeba do prostředků MHD a nikde s ní nepřekážet. Právě obratnost ve městě a skladnost konstrukce vysloužila elektrickým koloběžkám Xiaomi takovou popularitu.

Díky kompaktním rozměrům jsou elektrické Koloběžky Xiaomi zajímavé také tehdy, pokud plánujete koupit elektrokoloběžku pro děti. Také modely pro dospělé totiž často vyhoví i menším jezdcům.

Kromě městských koloběžek si můžete obecně u různých výrobců vybírat také koloběžky, které jsou určeny spíše na výlety, tedy jsou vybaveny většími koly s odpružením. Předpokládá se, že s nimi budete překonávat větší vzdálenosti, případně budete jezdit i více po ne zcela rovném terénu.

Výkon

Jedním z parametrů, který určuje rozsah využitelnosti elektrické koloběžky, je samozřejmě výkonu elektromotoru. Obecně platí, že výkonnější e-koloběžky nabídnou také vyšší maximální rychlosti, na což se podíváme ještě dále v textu. Typické výkony, které můžete najít u elektrických koloběžek jsou cca:

 • Do 100 W – nejlepší pro děti
 • Do 350 W – ideální hlavně pro pohyb po městě
 • 350 W a více – zejména pokud vyžadujete vyšší maximální rychlost

Nabídka u elektrických koloběžek Xiaomi se pohybuje z pohledu výkonu motoru zhruba od 250 do 300 W. Také z toho je patrné, že jsou primárně aku koloběžky tohoto výrobce určeny do města.

Maximální rychlost

Jak jsme již zmínili výše, od výkonu se odvíjí také maximální rychlost, kterou je schopna elektrokoloběžka vyvinout. Elektrické koloběžky v závislosti na tom nabízejí typické maximální rychlosti, přičemž se obvykle jedná o hodnoty:

 • 20 až 25 km/h – základní rychlost elektrokoloběžek, použití na cyklostezkách
 • cca 25 až 45 km/h – nejrychlejší stroje

Právě v kategorii 20 až 25 km/h se pohybují elektrokoloběžky Xiaomi, což zase opět odpovídá lehkým městským modelům. Ve městě nepotřebujete tak vysokou maximální rychlost, a to i proto, že musíte dávat pozor na provoz, chodce a dostává se vám do cesty celá řada překážek. Kromě toho typicky pěší zóna, nebo také cyklostezka, má zákonné omezení na 25 km/h.

Zatímco ve městě je nižší rychlost ideální, přičemž se rozhodně nedá říci, že by to byla rychlost nízká, tak nejrychlejší jsou potom zejména koloběžky s robustnější konstrukcí, koloběžky, které jsou určeny na výlety a pro jízdu na méně frekventovaných místech. Typicky mají také větší kola.

Hmotnost

Otázka hmotnosti je pro vás při pořízení e-koloběžky důležitá zejména tehdy, pokud plánujete koloběžku často přenášet. Typicky taková situace nastává ve městě, jestliže nechcete koloběžku vzít třeba sebou do kanceláře, jak dorazíte do práce, nebo ji chcete vzít do prostředku MHD. Tady jistě oceníte, že právě městské elektrické koloběžky, které nabízí také značka Xiaomi, jsou díky své subtilnější konstrukci spíše lehčí. Přesto má většina elektrických koloběžek do města průměrnou hmotnost okolo 14 kg, což není úplně málo, ale na krátké přenesení vám to nebude dělat zpravidla problém. E-koloběžka navíc lze zpravidla snadno složit.

Některé modely od Xiaomi, které najdete i v rámci našich recenzí, mají hmotnost i jen lehce přes okolo 12 kg. Nižší hmotnost je také lepší pro děti, které mohou typicky jezdit na elektrické koloběžce od 13 let. Lépe se jim tak s koloběžkou manipuluje a jízda je pro ně příjemnější, a tedy zábavnější. Vyšší hmotnost potom mají až koloběžky, které jsou určeny spíše na výlety a jízdu na delší vzdálenosti. Typicky mají větší kola, ale také například odpružení. Konstrukce také pochopitelně musí být bytelnější, s čímž nárůst hmotnosti souvisí.

Nosnost

Při nákupu koloběžky si dejte pozor také na nosnost. Elektrokoloběžky Xiaomi mají typicky nosnost do 100 kg, což je naprosto dostačující pro většinu dospělých osob. V minulosti nebyly první modely od Xiaomi ještě ideálně přizpůsobeny evropském trhu, ale postupem času značka zlepšila konstrukci pro průměrně rostlého Evropana a současné modely dostupné na trhu již naprosto vyhovují.

Dojezd

Protože je elektrokoloběžka napájena z baterie, samozřejmě je důležitým faktorem při rozhodování také dojezd. Vždy by vás měl zajímat reálný dojezd, které mají elektrokoloběžky Xiaomi velmi dobrý, a to mezi 30 až 45 kilometry. To je na městskou aku koloběžku opravdu slušná hodnota. Pokud budete u různých elektrických koloběžek studovat parametr dojezdu, vždy raději počítejte spíše s o něco menším dojezdem, což je dáno celou řadou praktických vlivů. Ty zpravidla nejsou zohledněny při dojezdu, který uvádí výrobce a je měřen za určitých laboratorních podmínek.

Dojezd sice samozřejmě ovlivňuje kapacita baterie, která je často uváděna v mAh, ale ta vám zpravidla nic moc neřekne o tom, jak daleko koloběžka dojede. Jednak abychom z toho mohli něco vyvodit, je nutno kapacitu znát také v kombinaci s napětím, což se často ani nedočtete, ale také jde o to, že dojezd ovlivňuje celá řada dalších faktorů. Je to třeba samozřejmě vaše hmotnost, ale také stoupání, která případně budete na trase překonávat.

Baterie

Tématu baterií jsme se dotkli již o odstavec výše, takže již víte, že mají samozřejmě významný vliv na dojezd. Dá se říci, že v podstatě každá elektrická koloběžka využívá lithium iontové baterie. Jedná se o baterie, které jsou označovány jako Li-Ion, přičemž tyto moderní akumulátory se dnes používají prakticky u všech elektromotorů.

S tématem akumulátorů do značné míry souvisí také jejich životnost, potažmo způsob nabíjení, který to může ovlivnit. Obecně platí, že dnešní baterie jsou stavěny na klasické používání a pokud nechcete, přemýšlet nad tím nemusíte. Zkrátka elektrokoloběžku používejte, abyste z ní měli radost a nemuseli se o ni jen starat.

Životnosti baterie však může pomoci, když nebudete akumulátor vybíjet úplně do dna. To znamená, ideální je nabíjení pravidelně, nikoliv až v okamžiku, kdy koloběžka nejede. Takový postup je ale rovněž praktický, protože pokud budete nabíjet pravidelně, nestane se vám, že se koloběžka vybije někde po cestě.

Konstrukce a materiály

Při výběru vhodné elektrické koloběžky byste určitě samozřejmě měli zhodnotit také celkovou kvalitu zpracování. Ta totiž říká hodně o tom, jak dlouho vám taková koloběžka vydrží spolehlivě v provozu. Pokud se jedná o elektrické koloběžky Xiaomi, tak jejich nosná konstrukce je vyrobená ze slitiny hliníku, konkrétně se jedná o letecký hliník. Ten zaručuje vysokou pevnost a robustnost, zároveň však nepřidává zbytečně na váze. Proto mohou být takové koloběžky relativně lehké a zároveň bytelné.

Robustnější provedení potom typicky nabízejí modely, které jsou určeny převážně k jízdě mimo město, tedy elektrokoloběžky na výlety. Ty musí mít robustnější konstrukci už kvůli větším kolům, odpružení apod.

Brzdy

Elektrokoloběžky obecně využívají mechanický nebo elektromagnetický systém brždění. Mechanický princip je čistě klasická brzda přes lanko, u elektromagnetického principu potom dochází k využití brždění elektromotorem.

Pokud se podíváme na koloběžky, které nabízí Xiaomi, tak zde je využití brždění podporovaného motorem běžné. Využívá se systému zadní kotoučové brzdy, kterou právě při brždění podporuje elektromotor. S tím souvisí také systém rekuperace, který tyto elektrokoloběžky běžně využívají.

Pokud vezmete za páčku silněji, jste tak schopni třeba při jízdě z kopce i zasmykovat. Na to je na druhou stranu potřeba si dávat pozor, abyste si na pneumatikách vybrousili plošky, které jsou potom nepříjemné při jízdě. Elektrické koloběžky Xiaomi brzdí také předním kolem.

Funkce elektrické koloběžky

Elektrické koloběžky nabízejí spoustu funkcí, které určitě rádi využijete. Týká se to také modelů od Xiaomi, které jsou tradičně funkčně poměrně hodně vybavené. Zajímat vás může především:

 • Možnost propojení se smartphonem – u Xiaomi k tomu slouží aplikace Mi Home, která je bohužel často také pro zprovoznění elektrické koloběžky povinná, což zmiňuje také náš test konkrétních modelů. Musíte ji zkrátka s koloběžkou spárovat. Na druhou stranu tato aplikace umožňuje koloběžku nejrůznějším způsobem nastavit, takže to nemusíte dělat na koloběžce samotné.
 • Tempomat – může se to zdát jako nepodstatné, zejména pokud vybíráte svou první elektrickou koloběžku, ale opak je pravdou. Funkci tempomatu jistě nemusíme představovat, jedná se o udržování rychlosti. A právě na elektrické koloběžce jej hodně využijete. Jinak byste totiž museli držet neustále páčku plynu, a to je při delší jízdě o palec. Elektrické koloběžky Xiaomi jsou tempomatem běžně vybaveny, stačí na asi 5 sekund držet páčku na požadované rychlosti a tempomat se nastaví. Pro jeho zrušení stačí přidat nebo naopak přibrzdit.
 • Rekuperace – také touto funkcí běžně disponují elektrické koloběžky Xiaomi, přičemž se jedná o možnost využít energii brždění k nabíjení akumulátoru. To prodlužuje dojezd. Zpravidla si můžete nastavit míru rekuperace, což se typicky dělá přes mobilní aplikaci. Při nastavení větší rekuperace počítejte s tím, že může elektrická koloběžka klást trochu větší odpor.

E-koloběžky jsou samozřejmě často vybaveny dalšími funkcemi a výbavou, jako je tachometr, mohou mít displej, velice praktická je také skládací konstrukce, kterou běžně najdete u modelů Xiaomi. Je to také stojánek, určitě oceníte blatníky při jízdě po mokré cestě, jsou zde odrazky pro vyšší bezpečnost apod.

Nejčastější otázky při výběru elektrické koloběžky

Proč si pořídit elektrickou koloběžku Xiaomi?

Pro svou konstrukci jsou ideální na rychlé přesuny zejména po městě, kde jsou velmi obratné, ale díky velkému dojezdu s nimi můžete zajet i dále. Jsou zajímavou alternativou MHD nebo autu při cestách do práce. Pokud patříte mezi technické nadšence, koloběžky od Xiaomi se vám budou líbit také svým provedením a chytrými funkcemi.

Jaký je rozdíl mezi Xiaomi Electric Scooter 2 a Xiaomi Electric Scooter M365?

Často se můžete na e-shopech setkat, že naleznete kromě koloběžky Xiaomi Electric Scooter 2 také model, který má označení Xiaomi Electric Scooter M365. Rozdíly dle popisu parametrů však nejsou žádné. Odpověď na tuto otázku je tedy jednoduchá. Jedná se o stejnou koloběžku, která je pouze jinak označena.

Pro jaké použití jsou elektrické koloběžky Xiaomi určeny?

Značka Xiaomi se zaměřuje na městské modely elektrických koloběžek, přičemž zároveň nabízí skládací konstrukci. Jsou tedy snadno přenosné a jsou ideální pro jízdu právě do města. Vyšší rady nabízejí rozumnou velikost koleček, které si slušně poradí i s městskými terénními nerovnostmi, přestože nenabízejí odpružení.

Mohu jet i s vybitou elektrickou koloběžkou Xiaomi?

Elektrokoloběžky od Xiaomi jsou charakteristické tím, že mají relativně nízko stupátko. To znamená, že v případě, kdy vám dojde elektrická energie, s nimi lze relativně bez problémů dojet vlastními silami. Musíte samozřejmě počítat s mírným odporem, ale není to u takové subtilní městské elektrické koloběžky nic nepřekonatelného.

Budeme rádi, když se podělíte o své zkušenosti.

Přidat komentář

Všeuměl.cz
Logo