Nejlepší keto dieta 2021

Ketonová dieta je v současnosti velice oblíbeným trendem v hubnutí. Jedná se o dietu omezující sacharidy, jejímž cílem je rychlé spalování tuků. Jak keto dieta probíhá, která je nejlepší a co nabízejí výrobci? Naše recenze obsahuje srovnání jednotlivých diet i informace o tom, jak tento typ diety funguje.  

TEST: Nejlepší keto dieta 2021

1. místo 2. místo 3. místo 4. místo 5. místo
Ketomix Ketofit Ketodiet It's my life Chia Shake
Ketomix ketodieta Ketofit ketodieta Ketodiet ketodieta It's my life ketodieta Chia Shake ketodieta
 • Široký výběr pokrmů
 • Chuť
 • Rychlost přípravy jídel
 • Možnost dokoupit jednotlivá jídla zvlášť po kusech
 • Chutné smoothie nápoje
 • Rychlé dodání
 • Širší výběr pokrmů
 • Chutné proteinové nápoje v mnoha příchutích
 • Možnost zkušebního balíčku
 • Cena
 • Hotová jídla
 • Přehledné rozdělení a popis jednotlivých fází
 • Cena
 • Výhodné balíčky
 • Dezert v podobě muffinů
Hodnocení:
95%
Hodnocení:
93%
Hodnocení:
90%
Hodnocení:
88%
Hodnocení:
85%
1

Recenze Ketomix.cz

Ketomix.cz
Ketomix.cz

Ketomix nabízí dietní plány pro celkem čtyři kategorie – pro lidi s lehkou nadváhou, střední nadváhou, vyšší nadváhou a velmi vysokou nadváhou neboli obezitou. Díky tomu je možné si vybrat některý z dietních plánů padnoucích přímo konkrétnímu tělesnému typu. Oceňujeme to, že výrobce nabízí vcelku širokou škálu jídel a příchutí, takže i při delším dietním plánu se jídla díky širší variabilitě neomrzí. Základem je 12 typů jídel, dále několik druhů nápojů a doplňků stravy.

Novinkou Ketomixu je například sušené maso, proteinové pečivo, chipsy i dezerty. Týdenní dieta vyjde v základu na 1835 Kč, Ketomix však často nabízí slevy, takže je cena ještě nižší. Co se týče základních jídel, tak například jedna porce polévky vyjde na 52 Kč, proteinová kaše na 50 až 53 Kč a jedno velké balení koktejlu na 1400 Kč (40 porcí). V našem srovnání hodnotíme kladně především velký výběr i chuť produktů, nevýhodou je naopak nemožnost dokoupit jednotlivé kusy, ale pouze celá balení. Není proto možné dokoupit například několik různých typů polévek po kusech, ale jen celé balení obsahující pouze jednu příchuť.

Plusy:

 • Široký výběr pokrmů
 • Chuť
 • Rychlost přípravy jídel

Mínusy:

 • Není možné dokupovat doplňková jídla po kusech (polévky, omelety atd.)


2

Recenze Ketofit.cz

Ketofit.cz
Ketofit.cz

Specifikem diety od Ketofitu je to, že je vyvinuta speciálně pro ženy. Obsahuje látky, které jsou vhodné pro ženské tělo a nezatěžují organismus. Oproti konkurenci v podobě Ketomixu má Ketofit celkem znatelně nižší nabídku proteinových jídel. V základu najdete jen devět pokrmů a několik doplňků stravy. Vybrat si tak můžete z polévek, koktejlů, omelet, tyčinek, kaší, pečiva a smoothie nápojů. Výhodou je naopak možnost dokoupit si jednotlivé produkty po kusech. Oblíbené jsou hlavně hutné polévky v osmi variacích, přičemž jedna vyjde na 55 Kč, balíček po deseti pak na 495 Kč.

Plusový bod má od nás Ketofit i za ovocná smoothie, která chuťově obohacují dietní plán a díky hutnému provedení jsou vhodná jako snídaně, svačina nebo i večeře. Lehký problém nastává při samotné přípravě jídla, například polévky a koktejly je nutné opravdu hodně rozmíchat, aby měly hladkou konzistenci. Některé polévky je třeba dochutit kořením, aby měly výraznější chuť. Co se týče ceny balíčků, tak například týdenní dieta s 36 pokrmy vyjde na 1390 Kč, za balíček na měsíc zaplatíte podle obsahu od 4460 Kč do 5320 Kč.

Plusy:

 • Možnost dokoupit jednotlivá jídla zvlášť po kusech
 • Chutné smoothie nápoje
 • Rychlé dodání

Mínusy:

 • Některá jídla se hůře rozpouští


3

Recenze Ketodiet.cz

Ketodiet.cz
Ketodiet.cz

Český výrobce Ketodiet dělí své dietní balíčky dle tří kategorií – pro nízkou nadváhu, pro střední nadváhu a pro vysokou nadváhu. Oproti ostatním nabízí Ketodiet ochutnávkový balíček na 3 dny, takže si každý může vyzkoušet, zda mu bude tato dieta vyhovovat. Zkušební balíček stojí 890 Kč, klasické balíčky jsou pak rozděleny dle jednotlivých fází diety i stupně nadváhy. Ketodiet nemá v nabídce týdenní balíčky, ale pouze dvoutýdenní, třítýdenní a čtyřtýdenní.

Podobně jako u Ketofitu ani zde nelze dokoupit jednotlivé kusy, pouze balení po více kusech. Polévky nebo například omelety jsou nabízeny po sedmi kusech, cena polévek vyjde na necelých 57 Kč za kus, což je vyšší cena než u ostatních výrobců. Není zde ani příliš velký výběr druhů polévek či omelet, celkově má ale Ketodiet podobně jako Ketomix širší výběr pokrmů včetně různých druhů dezertů, chipsů a také velký výběr proteinových nápojů. Cena kompletního balíčku na 2 týdny je od 2690 Kč, celkově tak patří k lehce dražším. Bohužel však nelze poskládat balíček dle chuťových preferencí, pouze pak dokoupit dodatkové balíčky polévek, omelet, pudinků a tak dále.

Plusy:

 • Širší výběr pokrmů
 • Chutné proteinové nápoje v mnoha příchutích
 • Možnost zkušebního balíčku

Mínusy:

 • Vyšší cena
 • Chybí balíčky na jeden týden


4

Recenze Itsmylife.cz

It's my life.cz
Itsmylife.cz

Dieta od It’s my life se od ostatních odlišuje tím, že má v nabídce i větší hlavní jídla v podobě ragú se žampiony, těstovin carbonara, milánských těstovin nebo rizota. Všechna tato hlavní jídla lze ochutnat v rámci ochutnávkového balíčku se čtyřmi porcemi, který vyjde na 196 Kč, což je velmi příjemná cena. Celkově lze říci, že cenově si na tom It’s my life v našem testu vede velice dobře, podobně jako Chia Shake. Ceníme také velice přehledné rozdělení balíčků k jednotlivým krokům diety a jejich popis.

Dieta je rozdělena do 5 plánů (od plánu S do plánu XXL) a každý z nich je pak dělen do 5 kroků s tím, že v každém kroku je balíček na 1 týden. Balíčky jsou složeny z polévek (jedna vyjde na 49 Kč), palačinek (sladkých i slaných), kaší, tyčinek, koktejlů a hlavních jídel. Lze dokoupit také sušené maso a ořechové krémy. Chuťově jsou tato jídla velice dobře hodnocena. Výhodou je také možnost dokoupit jídla jednotlivě. Jako mínus naopak vidíme potřebu vařit vlastní doplňková jídla v pozdějších fázích diety.

Plusy:

 • Cena
 • Hotová jídla
 • Přehledné rozdělení a popis jednotlivých fází

Mínusy:

 • V pozdějších fázích třeba přidat i vlastní jídlo


5

Recenze ChiaShake.cz

Chia Shake.cz
ChiaShake.cz

Pěkným moderním obalem i příjemnou cenou láká dieta od Chia Shake. Plnohodnotný balíček na týden zde pořídíte už od 1199 Kč s tím, že jedno jídlo pak vychází na 35 Kč. Takový balíček obsahuje dietní koktejly, chia pudinky, palačinky a také shaker a kompletní dietní plán. Dietní balíček na 2 týdny vyjde ještě lépe, za jedno jídlo zaplatíte pouze 31 Kč a součástí jsou navíc také polévky a omelety. V rámci diety chválíme to, že si lze pokrmy namíchat dle preferencí a i bez výhodného balíčku vyjde jedna porce na dobrou cenu. Výběr příchutí u jednotlivých pokrmů je však nižší, například polévky, pudinky nebo kaše jsou vždy jen ve třech variantách.

Každá z diet v našem srovnání má nějaký produkt, který ostatní výrobci nenabízejí. V tomto případě je to proteinový chia muffin, který poslouží jako dezert, když přijde chuť na sladké. Kde naopak chuť trochu pokulhává, jsou polévky, které získávají nepříliš kladná hodnocení.

Plusy:

 • Cena
 • Výhodné balíčky
 • Dezert v podobě muffinů

Mínusy:

 • Chuť polévek je horší


Vysvětlíme vám…

Co je to keto dieta

Keto dieta nebo také ketogenní, ketonová či proteinová dieta je v současnosti jedním z nejoblíbenějších trendů v oblasti hubnutí na základě změny jídelníčku. Nejedná se však o žádnou novinku, principy proteinové diety byly popsány už v roce 1974 Georgesem S. Blackburnem, který ji v roce 1975 začal praktikovat v USA. Podobný systém popsal ve stejné době i americký doktor Robert Atkins a principy úspěšné proteinové diety se zachovaly dodnes.  

V čem keto dieta spočívá? Zjednodušeně řečeno se jedná o proces omezení příjmu sacharidů a naopak zvýšení příjmu bílkovin. V těle při takovém příjmu dojde k takzvané ketóze, což je stav, kdy organismus přestane přijímat energii z dodávaných sacharidů a místo toho si ji vezme z našich tukových zásob. Tím pádem pak dochází k redukci tukové hmoty a kýženému hubnutí. Dá se říci, že tělo přepne do jakéhosi pohotovostního režimu a absenci sacharidů samo nahradí.  

I z toho důvodu není tento typ diety vhodný pro každého, protože je to přeci jen vcelku velký zásah do organismu, který na to může reagovat různě. Důležité je také zůstat konzistentní a projít potřebnými fázemi, aby měla změna stravy na tělo opravdový vliv. 

Jak proteinová dieta probíhá 

V případě ketonové diety se jedná o dlouhodobější proces, který je rozdělen na několik fází. Stav ketózy nenastane hned a je třeba k němu postupně dojít. To, co tělu při keto dietě chybí, je glukóza. Glukóza je jednoduchým sacharidem, který je však velice důležitý. Dodává energii mozku, svalům srdci a dalším orgánům a tkáním a je tak pro správnou funkci organismu nezbytný.  

Jakmile tedy dojde k pozastavení externího příjmu sacharidů, tělo jej začne hledat ve vlastních zásobách – v tucích. K získání glukózy dochází rozkladem tukových buněk a následně vznikem tzv. ketolátek, které tělu dodají potřebnou energii. Podávány jsou naopak vysoce kvalitní a výživné proteiny

Příprava keto jídla 

V případě této diety se jedná o celkem radikální změnu stravování, proto je dobré se na ni dostatečně připravit, aby vše proběhlo tak, jak má.  

Jídelníček 

V první řadě záleží na tom, zda půjdete cestou speciálních produktů od některého z výrobců produktů pro ketonovou dietu nebo jestli si budete připravovat jídelníček sami podle předepsaných zásad. V prvním případě je to o dost jednodušší, protože si jen stanovíte, který produkt a kdy budete jíst. 

V druhém případě je vhodné sepsat si dopředu potřebné suroviny a také recepty třeba na týden dopředu, aby nedošlo k přerušení kvůli špatnému rozvržení. 

Pitný režim 

Nesmíte zapomenout ani na naplánování pitného režimu, který je při proteinové dietě velice důležitý. Při běžném jídelníčku se totiž v těle společně se sacharidy ukládá větší množství vody, která je při jejich úbytku mnohem rychleji spotřebovávána. Proto je nezbytné dodržovat pravidelný a dostatečný pitný režim

Psychická příprava a očekávání 

Nedílnou součástí správného průběhu diety je i psychická příprava. Jak už zde bylo řečeno, jedná se o vcelku velkou změnu pro tělo, které se s tím bude vyrovnávat různými způsoby. Každý by měl počítat se zpočátku zvýšenou únavou a také s tím, že na výsledky si budete muset třeba i chvíli počkat, protože ke stavu ketózy se musíte propracovat. Proto si už na začátku řekněte, že to nevzdáte, dokud neprojdete celým naplánovaným procesem a všemi fázemi.  

Průběh ketodiety

Průběh ketonové diety má několik fází. Záleží ale také na tom, jaký konkrétní postup zvolíte. Většinou se však jedná o 3 základní fáze.  

1. fáze 

První fáze je označována za redukční neboli hubnoucí. Dochází v ní k prvotní a zároveň nejrychlejší redukci váhy. V tomto období lze konzumovat striktně pouze proteinové potraviny, přidat můžete některé druhy zeleniny jako například salátovou okurku, listový salát, ředkev, brokolici, kedlubnu, květák nebo třeba kapustu. Povolené je také mléko nebo oříšky.V této fázi dochází ke ketóze, kterou lze snadno zkontrolovat přítomností ketolátek v moči. Redukční fáze by neměla překročit 8 týdnů.  

2. fáze 

Druhá fáze se obvykle nazývá stabilizační. Stále je třeba dodržovat proteinovou dietu, ale postupně už se můžete pomalu navracet k běžnému jídelníčku a přidat více druhů zeleniny, ovoce a také bílé maso, ryby vejce nebo sýry. V tomto období už nedochází k tak razantní redukci váhy, ale metabolismus s pomalu připravuje na návrat k běžné stravě. Pokud projdete touto fází příliš rychle, může dojít k jojo efektu.  

3. fáze 

Třetí fáze se nazývá fixační a obvykle k ní dochází ve chvíli, kdy je dosaženo kýženého snížení hmotnosti a zároveň už dostatečně proběhla i fáze stabilizační. V tomto stádiu už dochází k návratu k běžnému jídelníčku i se sacharidy. Aby nedošlo k opětovnému nabrání váhy, je ideální si alespoň něco z proteinové diety ponechat a snažit se jíst zdravěji. Zjednodušeně řečeno, fixační fáze může trvat klidně do konce vašeho života.  

Účinky ketodiety 

I když je keto dieta využívána především k hubnutí, je třeba počítat i s dalšími účinky, ať už těmi pozitivními, tak i těmi negativními.  

Pozitivní účinky 

Prvotním účinkem ketonové diety by měla být redukce váhy, ale mohou se objevit i jiná pozitiva. Bylo zjištěno, že proteinová dieta může pomáhat při  léčbě epilepsie. Není ještě zcela jasné, proč tomu tak je ale ve stavu ketózy dochází k výrazně nižšímu počtu epileptických záchvatů, jejich průběh je navíc mírnější. Studie navíc naznačují, že Keto dieta může také napomáhat jako prevence vůči vzniku nádorů a zánětů v těle. 

Tento způsob stravování pomůže také těm, kteří mají problémy s pletí. Sníží se produkce olejů, takže pleť nebude tolik mastná a póry ucpané a omezený příjem sacharidů má zároveň vliv i na snížení zánětlivosti pleti.  

Na co si dát pozor  

Před zahájením ketonové diety byste si měli zjistit, zda je pro vás vhodná, ideálně to probrat i se svým lékařem. Ne každý si ji může dovolit. Je také třeba počítat s možnými vedlejšími účinky. Mezi ty nejčastější patří únava a bolesti hlavy. To je způsobeno náhlým úbytkem energie, kdy si tělo musí zvyknout na nový režim. Může se objevit také zácpa kvůli absenci některých potravin i nervové podráždění a náladovost.  

S dietou se pojí i takzvaná „keto chřipka“. Obvykle k ní dochází v okamžiku, kdy nastane stav ketózy. Může při ní dojít k bolestem hlavy a svalů, celkové únavě i průjmu. Tato chřipka opět sama odezní, pomoci si můžete zvýšeným příjmem soli a vody.  

Počítat je třeba také s častějšími návštěvami WC. Jak již bylo řečeno, při ketóze dochází k velkému odvodňování, což je také jeden z důvodů razantnějšího úbytku váhy. S tím se pojí i větší žízeň. Pít by se měly pouze neslazené tekutiny.  

Pro koho není keto dieta vhodná 

Keto dietě by se měly v první řadě vyhnout těhotné a kojící ženy, dále diabetici, lidé s onemocněním jater, ledvin nebo srdce, lidé, kteří prodělali cévní nebo mozkovou příhodu, lidé s onemocněním střev a žaludku nebo ti, kteří trpí poruchami příjmu potravy. Pokud zvolíte některou z komerčních keto diet, seznam nevhodných příjemců by zde měl být uveden. Vždy je ale lepší poradit se nejlépe s lékařem.  

Jídelníček ketonové diety od výrobců

Jídelníček při proteinové dietě je celkem pestrý a není se třeba bát přílišného strádání nebo hladu. Záleží na tom, jakou formu si vyberete. Pokud zvolíte některou z diet typu KetoFit, KetoMix a podobně, můžete počítat s několika základními typy jídel. 

Instantní keto dieta 

Proč instantní? Součástí naší recenze bylo pět výrobců ketonové diety, kteří dodávají ucelený instantní jídelníček, který jen stačí připravovat podle návodu a v uvedený čas. Obvykle se jedná o podobné produkty v různých obměnách. V každém dietním plánu je rozepsáno, které jídlo, kdy a kolikrát denně máte jíst, takže se nemusíte o nic příliš starat.  

Polévky 

Jedním ze základních jídel každé keto diety jsou instantní proteinové polévky. Bývají plné zdravých bílkovin a obsahují naprosté minimum sacharidů. K dispozici bývají různé druhy – jedná se spíše o krémové polévky (například rajčatová, houbová, sýrová, kuřecí, gulášová, kari a další). 

Omelety 

Oblíbeným proteinovým jídlem jsou také omelety. I v tomto případě se jedná o instantní záležitost a jeden ze základních pilířů diety. Omelety mohou být s rajčaty, žampiony, špenátem, sýrovou nebo slaninovou příchutí a podobně. 

Koktejly 

Jako rychlá snídaně nebo svačina slouží proteinové koktejly. Ty jsou oblíbené jako sladký doplněk k jinak nesladkým jídlům. Najdete v nich klasické příchutě jako je čokoláda, jahoda, banán a další.  

Kaše 

S podobnými příchutěmi, jaké mají koktejly, jsou i instantní kaše. Ty jsou taktéž určeny ke snídani či svačině a doplňují hlavní jídla dne.  

Tyčinky 

Proteinové tyčinky jsou dalším zdrojem sladké chuti, která při jiných dietách často chybí. Tyto tyčinky jsou velice výživné  a podávají se v hubnoucí i stabilizační fázi. Z příchutí lze jmenovat například kokos, čokoládu, arašídy nebo třeba vanilku. 

Proteinové doplňky 

Prodejci ketonových diet obvykle nabízejí i různé proteinové doplňky, které napomáhají hubnutí i detoxikaci organismu a zároveň mu dodávají potřebné výživové látky. Tyto doplňky mají různou podobu a liší se dle jednotlivých výrobců.  

Vlastní dieta 

Pro ty, co se chtějí spolehnout na  proteinovou dietu přímo z jednotlivých surovin je průběh o něco složitější, protože je třeba vymyslet recepty a jídlo správně rozvrstvit do celého dne tak, aby byly principy ketonové diety dodrženy. 

Co se smí jíst a pít 

 • Zelenina – rajčata, špenát, hlávkové zelí, listový salát, okurky, kedlubna, brokolice, květák, celer, v pozdější fázi i paprika a další
 • Maso -drůbeží, jehněčí, telecí , libové hovězí a vepřové
 • Ryby – losos, tuňák, pstruh a další
 • Vejce – spíše v pozdější fázi a ideálně bez žloutků
 • Sýry s vyšším procentem tuku – také spíše ve druhé fázi
 • Neslazené nápoje, neslazené čaje, neslazená káva

Co by se nemělo jíst a pít: 

 • Běžné sladkosti – čokoláda, bonbony, zmrzlina, sušenky atd.
 • Potraviny s lepkem – pečivo, těstoviny
 • Produkty s nízkým obsahem tuku 
 • Ovoce s vyšším obsahem cukru – to je vhodné až v poslední fázi
 • Marmelády 
 • Slazené nápoje, alkohol 

Hlavní výhody a nevýhody ketodiety

Všechno má své pro i proti a u ketonové diety to platí také. Jaké jaká jsou její hlavní pozitiva a co naopak patří mezi negativní stránky? 

Výhody ketonové diety

Velkou výhodou této diety je její vcelku rychlá a viditelná účinnost. Samozřejmě pokud je dodržována tak, jak má. Díky potřebě těla vzít sacharidy jinde dochází k rychlému úbytku tuků a dieta tak má opravdu výrazný efekt.  

Výhodou je také to, že je strava celkem pestrá a i k instantním proteinovým jídlům lze přidat čerstvou zeleninu, maso a podobně. Není se třeba bát ani pocitu hladu, protože ten se s tímto způsobem stravy nepojí. Odpadá také přílišná chuť na sladké, kterou lze v případě komerčních keto diet snadno zahnat některým ze sladkých proteinových nápojů nebo tyčinkou.  

Instantní potraviny jsou skvělým řešením i z hlediska času a energie vynaložené na přípravu jídla. Od výrobců těchto diet vždy dostanete i celistvý dietní plán, podle kterého se budete řídit. V takovém plánu jsou rozepsána jídla na každý den (záleží, zda si vyberete program na tři týdny nebo třeba na měsíc a víc).  

Samozřejmě je vždy možné si vybrat preferovanou příchuť a jídla obměňovat. V plánu by také měly být rozepsány jednotlivé fáze a doplňkové potraviny, které lze v jednotlivé dny jíst.  Díky tomu odpadá vymýšlení receptů i čas na jejich přípravu, protože instantní jídla jsou hotová vždy během chviličky a není žádný problém jíst pravidelně několikrát za den.  

Tento způsob může každého naučit, jak se zdravěji stravovat, jak dodržovat pitný režim a všechny tyto návyky pak mohou zůstat běžnou součástí denního režimu. I díky tomu pak nedochází k jojo efektu a opětovnému nabrání váhy.

Nevýhody ketonové diety

K hlavním nevýhodám patří již zmiňované vedlejší účinky jako je únava, bolesti hlavy a svalů, zácpa nebo naopak průjem a další možné komplikace. Objevuje se také nepříjemný zápach z úst připomínající čpavek, což je vedlejší účinek probíhající ketózy.  

Lékaři obecně ketonovou dietu pro její vcelku razantní změny v organismu příliš nedoporučují a když už, tak spíše opravdu obézním lidem nebo lidem s nadváhou, pro které je jejich váha opravdovým zdravotní problémem. Platí však, že zdravému člověku by ketonová dieta neměla nijak výrazně uškodit.  

Nevýhodou může být také případný jo-jo efekt, k němuž dojde při nesprávném dodržení stabilizační a fixační fáze. Často se stává, že člověk dosáhne vysněné váhy a ihned se pak vrátí k zažitým stravovacím zvykům. A jelikož tělo prahne po sacharidech, jsou právě ony tím, co opět vede k nabrání tukových zásob.  

Jelikož jsou nejčastěji využívány instantní komerční diety namísto vlastního jídelníčku, je také třeba 

počítat s nemalou investicí. Měsíčně vás může keto dieta přijít zhruba na 5 až 6 tisíc Kč.  

Nabídky e-shopů 

Nabídky e-shopů s keto dietou jsou si vcelku podobné, často se liší jen různými doplňkovými pochutinami, příchutěmi dietních jídel nebo dávkováním. Obvykle však platí, že v každém e-shopu najdete startovací balíček i s detailními pokyny, jak postupovat při přípravě jídla a jak jídelníček dodržovat, aby byla dieta účinná.  

Nejčastěji se objevují balíčky na týden, na dva týdny, na měsíc i na osm týdnů. V případě potřeby pak lze dokupovat i konkrétní jídla, například sadu kaší, koktejlů, polévek a podobně a doplnit to, co v aktuální dietě chybí. Některé internetové obchody jsou zaměřeny čistě jen na ketonovou dietu, jiné nabízejí více druhů podle toho, co kdo preferuje a co komu vyhovuje. 

E-shopy nabízejí také poradenství, obsahují kalkulačku BMI, recenze svých výrobků a mnohdy i recepty na jídla po ukončení diety s keto produkty.  

Zkušenosti lidí s ketodietou 

Jelikož se keto dieta těší velké oblibě a množství různých produktů i prodejců narůstá, recenzí a názorů na tento způsob hubnutí je hodně. Obecně lze říci, že převládají kladné názory od uživatelů, kteří svědomitě dodržují plán diety a výsledky se díky tomu dostavují.  

Lidé si kromě úbytku váhy nejčastěji chválí také snadnou přípravu jídel a úsporu času, protože příprava trvá obvykle jen pár minut a díky předem předepsanému jídelníčku je odbourán i čas, kdy je třeba vymýšlet, co vlastně budete jíst.  

Kladně hodnocená bývá i chuť jídel napříč různými výrobci a také absence hladu, který se s různými dietami často pojí. Instantní keto jídla jsou však vydatná a hlad se po jejich konzumaci vyskytuje málokdy.  

Samozřejmě se objevují i negativní názory, které se obvykle pojí s cenou produktů i následným jojo efektem. Diety stojí v průměru od 3 do 7 tisíc Kč v závislosti na výrobci, obsahu balíčku i délce diety. Proto pokud se danému jedinci nepodaří zhubnout, pak pro něj může být taková investice opravdu na pováženou. Je však třeba si spočítat i kolik kdo utratí za jídlo v běžném režimu. Mnohdy se jedná o podobné částky. 

Kamenem úrazu je i již zmiňovaný jojo efekt. Uživatelky v recenzích často zmiňují, že sice velice rychle zhubly (například 7-10 Kg za měsíc), ale váha se jim pak rychle vrátila. I proto výrobci keto diet všude uvádějí, že je třeba si stravu hlídat i po ukončení diety a nezačít se ihned stravovat stejným způsobem, jako předtím. O rychlém a efektivním úbytku váhy se však v recenzích zmiňuje mnoho uživatelů a uživatelek. 

Nejčastější otázky ohledně proteinové diety

Je třeba při keto dietě sportovat?

Není. Tato dieta je navržena tak, aby docházelo ke spalování tuků i bez pohybu. Samozřejmě však platí, že sportovat můžete. Dieta je sice zpočátku spojena s lehkým úbytkem energie, to se ale postupně zlepšuje a zdravý pohyb je určitě dobrým bonusem k celkové změně životního stylu.

Mohu jíst během keto diety ovoce?

Je možné jíst pouze ovoce s nízkým obsahem cukru. V první fázi diety se dokonce nedoporučuje žádné, ve druhé fázi pak například jahody, borůvky, ostružiny nebo maliny. Klasické ovoce je doporučeno až po ukončování diety v udržovací fázi.

Kolikrát denně musím jíst proteinová jídla?

Opět záleží na konkrétní fázi, ve které se nacházíte. V první fázi by to mělo být celkem 5 jídel a nápojů. Ve druhé fázi jsou doporučována 4 proteinová jídla a ve třetí fázi 3 proteinová jídla jako doplněk povolená jídla z běžného jídelníčku. To všechno by však mělo být vždy uvedeno v konkrétním dietním plánu, který s keto balíčky obdržíte.

Mohu při ketonové dietě pít kávu?

Kávu lze při keto dietě pít, ale samozřejmě bez cukru. Povolena jsou umělá sladidla jako například stévie a také malé množství mléka. Doporučuje se však po každé kávě vypít dostatek vody, aby byl dodržován správný pitný režim.

Budeme rádi, když se podělíte o své zkušenosti.

Přidat komentář

Všeuměl.cz
Logo