Jak nastartovat tělo, vyzkoušejte jarní detox!

Cítíte se po letošní dlouhé zimě unavení, bez elánu a optimismu?  Restartuje své tělo i psychiku pomocí jarního detoxu, který pročistí tělo a zároveň nastartuje organismus. Pomáhat nám budou i první hřejivé sluneční paprsky, které nám dodají potřebný vitamin D a hlavně pozitivní energii, která zažene i poslední zbytky zimního splínu.

JAK NA TO? Především je dobré odlehčit jídelníček. To ovšem neznamená, že budete měsíc konzumovat jenom ovocné nebo zeleninové šťávy.  Očista by neměla být nijak drastická.  Hned ráno po probuzení můžeme sáhnout po osvědčené vlažné vodě s citronem, která nám dobře vyčistí střeva a nastartuje trávicí systém. Budeme pak lépe přijímat vitamíny a všechny  potřebné látky. Kyselost však nesedí každému, stejnou službu nám udělá i teplá voda.  Ke snídani můžeme vybrat zeleninové nebo ovocné smoothie. Výborné je např. detoxikační zelené smoothie ze špenátu, římského salátu, šťávy z limetky, lžičky mladého ječmene a kousku celeru. Využít můžeme jakékoliv jarní byliny – mladou kopřivu, listy pampelišky, řeřichu…

Do jídelníčku je dobré zařadit také vlákninu, která zlepšuje střevní peristaltiku a váže na sebe odpadní látky. Konzumujte zeleninu jako je mrkev, červená řepa, zelí, celer, brokolici, okurku, špenát…. Velikou očistnou sílu má také kysané zelí. Pochutnávat si můžete na zeleninových vývarech, hnědé rýži, pohance, cizrně, hrášku… Naopak nechejte svůj trávicí systém odpočinout od mléčných výrobků, masa, pečených a smažených jídel, cukru, pekařských výrobků, čokolády a klasických moučníků. V podstatě tedy neveganům doporučujeme nasadit (aspoň na chvíli) náš vegan jídelníček 🙂 navíc budete prospěšní i přírodě a zvířatům. 

Zelený ječmen na pročištění
Zelený ječmen na pročištění
Zdravý dezert
Zdravý dezert

Nezapomínejte na pravidelný a dostatečný přísun tekutin – hlavně pramenité vody, bylinkových čajů, ředěných zeleninových nebo ovocných šťáv (freshe), či neslazené minerálky.  K očistě organismu vám mohou výrazně pomoci také CHLORELLA, MLADÝ JEČMEN, SPIRULINA, MATCHA TEA nebo speciálně namíchané detoxikační čaje. Pokud by Vám zelené řasy a ječmen nechutnaly rozmíchané s vodou, můžete zkusit náš jarní očistný vegan cheescake se spirulinou, slazen přírodními sirupy.                 

Rozhýbejte lymfu! Lymfatický systém čistí tělo a odvádí z něj toxiny. Pokud přestane dobře fungovat, v těle se začnou hromadit odpadní látky, kterých se potřebujeme zbavit. Jednou z nejúčinnějších detoxikačních technik je lymfodrenáž, která má pozitivní vliv na naše zdraví, zlepšuje imunitu i metabolismus. Objednejte se k odborníkovi, který Vám pomůže rozhýbat zpomalený tok lymfy.

Zajděte si na procházku do přírody, projeďte se na kole, zaběhejte si na čerstvém jarním vzduchu a zhluboka dýchejte.  A když očista, tak dočista. Zajděte si do sauny, na masáž, ponořte se do vany a udělejte si peeling celého těla. Dočerpejte energii také relaxací, meditací a vydatným spánkem v dobře vyvětrané místnosti. Po detoxikační kůře se budete cítit jako znovuzrození. Tak s chutí do toho!

Budeme rádi, když se podělíte o své zkušenosti.

Přidat komentář

Všeuměl.cz
Logo