Když se práce nedaří, vemte si větší kladivo ...

Bydlení a zahrada - katalog obchodů a služeb Bydlení a zahrada - katalog obchodů a služeb

BYDLENÍ a ZAHRADA - katalog obchodů, firem a služeb - byt, dům, stavba, dílna, bydlení, zahrada, chovatelství ...

navštivte katalog na:     » www.bydleni-zahrada.cz
pro firmy zápis zdarma: » zápis firmy
.: Internetový hobby magazín. Radu jak na to zde najde každý kutil, stavebník, zahrádkář či chovatel. Rady, tipy, návody, fotografie. :.
Kärcher.cz - on-line katalog strojů a zařízení | seznam autorizovaných regionálních zastoupení
» Homepage
» Všeumělův katalog
» 15 nejčtenějších článků
» Vyhledávání v článcích
» Redakce Všeuměla
» Novinky na Váš e-mail
    Všeumělovy rubriky
» Rady pro domácnost
» Stavíme, zedničíme
» Malujeme, tapetujeme
» Renovujeme
» Práce se dřevem
» Elektro
» Instalatérské práce
» Nářadí a nástroje
» Krby, udírny, ohniště
» Zámečnické práce
» Údržba auta a motorky
» Údržba kola
» Ostatní práce v dílně
» Stromy a keře
» Květiny
» Zelenina, ovoce
» Trávník
» Zavlažování
» Altány, zahradní domky
» Zahradní architektura
» Bazény
» Chováme zvíře
» Keramika, modelování


OKENNÍ TRUHLÍKY

Vydáno dne 05. 05. 2006

Před osazením okenního truhlíku nebo korýtka zvažte, zda bude praktické ho osadit "napevno". Jakmile je truhlík jednou osázen, je pozdě na zjištění, že nevypadá hezky a navíc je příliš těžký na to, aby se s ním dalo manévrovat z okna nebo ze žebříku. Okenní truhlík osaďte rostlinami, které Vás budou těšit po celý rok. Zvolte několik stálezelených rostlin, které vytvoří trvalkovou "páteř" výsadby a umístěte je (stále ještě v květináčích) do strategických bodů truhlíku...

Truhlík na květiny


Pokryjte drenážní otvory na dně okenního truhlíku střepy z květináčů a vrstvou štěrku, aby voda mohla snadno odtékat. Pro úsporu času a snadnější zavlažování můžete na dno umístit vodní nádržku.

Naplňte truhlík do poloviny zeminou a přidejte granule zadržující vodu a pomalu se uvolňující hnojivo. Pak začněte rozmisťovat rostliny i s květináči. Zvolte vždy minimálně jednu vzpřímenou rostlinu a několik plazivých.

Truhlík na květiny


Na okenní truhlíky se lidé obvykle dívají zepředu, proto vysoké rostliny umístěte v truhlíku spíše dozadu a nízké plazivé rostliny kolem okrajů. Pokud mají být vaše truhlíky vidět z obou stran, upravte výsadbu tak, ahyste dosáhli dobře vyváženého tvaru.

Jakmile jsou rostliny usazeny k vaší spokojenosti, vyjměte jednu po druhé z květináče a zasaďte. Rostliny kvetoucí jen určitou dobu můžete nechat v květináčích, aby se snáze odstranily, až je budete chtít nahradit jinými.

Truhlík na květiny


Když jsou všechny rostliny usazené, doplňte truhlík zeminou a zeminu stlačte. Jemně, ale důkladně zalijte truhlík konví s kropítkem. Tak také očistíte listy rostlin od zeminy.

Když už mají rostliny, které zůstaly v květináčích, svůj nejlepší čas za sebou, nahraďte je vhodnou rostlinou, která se právě chystá kvést.

Pro zimní okenní truhlík zvolte nízké keře, jako jsou vřesovec, zakrslé jehličnany, různobarevné břečťany a brslen. Pár v zimě kvetoucích macešek a brzo rozkvétajících cibulovin, jako jsou sněženky, narcisy a Iris reticulatea a I. danfordiae (kosatce), dodá truhlíku na barevnosti.

Do květináčů, kterými "osazujete" truhlík, dejte mech.To zabrání vysychání zeminy.

Korýtka a okenní truhlíky umožňují pěstovat též menší skalničky, protože máte-li je takco "po ruce", můžete je v případě potřeby včas zavlažit.

Článek je ukázkou z knihy: Jak zvládnout zahradu po práci

Autor: Andrew Mikolajski, vydalo: GRADA Publishing, a.s.

Jak zvládnout zahradu po práci




[Akt. známka: 2,00] 1 2 3 4 5

   Autor: GRADA | Vytisknout článek

Ubytování na Šumavě


   Všeuměl doporučuje




   Všeumělova anketa


Na jaké téma byste uvítali více článků na Všeumělovi?

Stavba, zednické postupy
3783  (3783 hl.)
Práce se dřevem
2967  (2967 hl.)
Práce se železem
2340  (2340 hl.)
Elektro
1989  (1989 hl.)
Instalatérské práce
2156  (2156 hl.)
Zahrada - ovoce, zelenina
2168  (2168 hl.)
Zahrada - květiny
2045  (2045 hl.)
Stavby na zahradě - pergoly ...
2958  (2958 hl.)
Domácnost, babské rady
2729  (2729 hl.)
Chov zvířat
2063  (2063 hl.)
Více na všechna témata, alespoň článek denně
2046  (2046 hl.)

Celkem hlasovalo: 27244



    Podpořte Všeuměla


Pokud se Vám náš web líbí, můžete jej propagovat pomocí této ikonky :

Hobby magazín pro kutily a zahrádkáře



   Mrkněte na tyto weby


NÁBYTEK BAZAR. Zdarma zde můžete nabízet nebo poptávat vše co souvisí s nábytkem a zařízením domácností

Fiskars-online: Zahradní nářadí, nůžky a nádobí

Elektronická úprava tvrdé vody.





Seznam internetových obchodů

Centrum obchodu.net - nakupujte výhodně, pohodlně a s přehledem

Naše Brno



PageRank.cz

ISO 9000

hubněte s carnitine

gainer

HUBNUTÍ

STREČINK

Matyc betonové podlahy
HRAČKY


   Všeumělova návštěvnost


TOPlist
TOPlist


Rady a návody, které na tomto webu publikuji, nenahrazují návody od výrobců a prodejců materiálů a výrobků.
Jakákoliv aplikace těchto rad a návodů je osobní věcí čtenáře a on sám je zodpovědný za jejich výsledky.
Se složitějšími pracemi a zejména s pracemi týkajícími se elektrických, plynových a vodních instalací
se obracejte na příslušné specialisty.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Copyright (c) 2005, 2006 Stanislav Tesařík, veškerá práva vyhrazena. Webdesign: WEBOVÉ STRÁNKY | sportovní výživa .